Bezplatné vrátenie
100 dní na vrátenie
Poradíme Vám ako vybrať darčeky ku kolaudácii

Byť pozvaným hosťom na kolaudáciu je perfektný spôsob, ako si prezrieť a zhodnotiť nový domov vašich priateľov. Je to skvelá príležitosť na oslavu a zároveň príležitosť darovať malú pozornosť. Aké sú vhodné darčeky ku kolaudácii do ich novej domácnosti? Možno sa bude treba trochu zamyslieť nad tým pravým darčekom, keďže nový domov budú mať vaši známi už čiastočne zariadený a vy ste ho zrejme ešte nevideli. Ak sa márne snažíte prísť na to, čo priniesť na kolaudačnú párty, máme pre vás celú škálu návrhov, ktoré uspokoja nároky každého hostiteľa. Spravte vašim známym radosť vďaka našim inšpiráciám!

Darčeky ku kolaudácii, ktoré potešia každého!

Darčeky ku kolaudácii majú nepeknú povesť, že skončia vždy v koši alebo na veľkej hromade neželaných darčekov. A to je škoda, pretože dôkladne vybrané darčeky ku kolaudácii alebo darček do domácnosti môžu byť pokojne aj tou pravou maličkosťou, ktorá pomôže novému domu alebo bytu stať sa krajším a útulnejším domovom.

Tipy na skvelé darčeky do nového bývania

Pre milovníkov vína

Víno je najbežnejším darčekom pre hostiteľa. Sotva nájdete niekoho, kto by si nepochutil na fľaši dobrého vína, ktorú si prinesiete na kolaudáciu. Ak ho doplníte vkusnou tradičnou vývrtkou alebo dokonca novou elektrickou vývrtkou, vytvoríte dôkladne premyslený darček, ktorý si môže váš hostiteľ vychutnať priamo na mieste. Vyberte také víno, ktoré nie je úplne bežné a o ktorom ste si istí, že vaši známi ešte nepoznajú.

Prírodné a eko darčeky pre slobodnú dušu 

Izbové rastliny sú nielen oku lahodiace, ale aj prinášajú život do nového domova. Kvet umiestnený v dekoratívnom kvetináči dodáva novému prostrediu atmosféru a sviežosť. Ak máte obavy zo živého darčeka, existuje veľa domácich rastlín, ktoré vyžadujú minimálnu starostlivosť a dokážu prežiť v rôznych svetelných podmienkach. Prípadne môžete darovať kvety na obraze a potešiť ním slobodnú dušu umelcov.

Pre fanúšika elegantného štýlu

Pre elegánov máme takisto zopár nápadov. Môžete sa blysnúť napríklad luxusnu vázou, ktorá sa bude vynímať v strede jedálenského stola alebo na komode v obývacej izbe. Ak si trúfate, môžete im vybrať elegantný rám na obraz alebo dekoratívnu sadu misiek či čajovej súpravy. Ak vašich známych príliš nepoznáte, veľmi neriskujte. Vždy sa môžete opýtať, či im váš plánovaný darček vyhovuje. Veď nemusí ísť vždy o veľkolepé prekvapenie. 

Aký štýl zariadenia majú vaši známi?

Ak ste si s hostiteľmi dostatočne blízki a poznáte ich štýl, pouvažujte nad darčekom do ich domácnosti, ktorý dokážu oceniť po celú dobu bývania v novom dome. Prostredníctvom umeleckého diela na stenu alebo inej nástennej dekorácie im môžete urobiť radosť na dlhý čas. Skúste darčeky ku koludácii zladiť s ich štýlom interiéru. Možno majú radi vidiecky štýl, moderný alebo provensálsky štýl. Vyberajte s citom.

DIY “urob si sám“darček pre nový domov

Ak sa vám nepodarilo nájsť to pravé v obchodoch, skúste darček vyrobiť. Možno sa vám podarí niečo pekné namaľovať, prípadne nafotiť a zarámovať. Prípadne im sadu na vyrobenie čohokoľvek môžete darovať. Napríklad maliarske potreby, plátno, či iný užitočný set. Kreatívne nápady na darčeky ocenia všetci vaši blízky.

Súprava pre deti 

Ak sa chystáte zúčastniť kolaudácie domu alebo bytu pre rodinu, je vždy na mieste priniesť deťom malý darček. Nápady na darčeky pre deti, ako napríklad súprava pre malých remeselníkov, omaľovánky a nové pastelky, sada zápisníkov alebo kniha rôznych aktivít zamestná deti už počas kolaudácie. Takisto im môžete vyrobiť niečo, čo ony samé môžu potom napodobniť. Rodičia zbožňujú, keď sú ich deti tvorivé.  Ak sa vašim známym narodilo bábätko, podarujte im vhodný darček pre novorodenca.

Súprava pre domácich majstrov

Hostiteľom môžete vyrobiť kľúčenku alebo vešiak, ak máte šikovné ruky. Prípadne darček typu DIY môžete nechať na hostiteľa, aby si ho zostrojil sám. Všetko potrebné mu k tomu zabezpečíte. Každý potrebuje pre každodenné práce okolo nového domu či bytu jednoduchú sadu nástrojov. Kladivo, skrutkovač, krajčírsky meter, klince a súprava na zavesenie obrázkov nesmú v sete pre domácich majstrov chýbať. 

Fotografie ako darček

Ste fanúšikom fotografie alebo radi fotíte? Vytvorte im fotografiu, ktorú vo väčšom rozmere dáte vytlačiť a zarámovať. Taktiež to môže byť vaša spoločná fotografia, prípadne len fotografia vašich hostiteľov. Ak máte za sebou spoločnú bohatú históriu ako priatelia, môžete im zostaviť fotoknihu, ktorú doplníte popiskami, štítkami a komentármi. Uchovávanie spomienok je vždy dobrým nápadom, ktorý vaši priatelia ocenia pri akejkoľvek príležitosti.

Štýlové darčeky na zariadenie nového bytu

Štýlový nábytok a dekorácie do bytu

S výberom nábytku narábajte opatrne. Radšej sa dohodnite s majiteľmi a vyberte niečo spoločne. Nechcete sa predsa stretnúť s nevôľou alebo reakciou, ktorá by vás nepotešila. Ak vám majitelia dajú voľnú ruku, darovať môžete rôzne doplnky do bytu ako sošky, servírovacie stolíky či milý kúsok do detskej izby. Ideálne je, ak sa spojíte viacerí a po dohode s majiteľmi kúpite jeden väčší darček ku kolaudácii na mieru, čím uspokojíte potreby a túžby všetkých zúčastnených.

Textílie

Darčeky ku kolaudácii novej domácnosti môžu byť aj textilného pôvodu. Perfektnú službu vám urobia vtipné tričká s potlačou, ale aj kuchárske zástery či pracovné oblečenie pre domácich majstrov.  Pre večne uzimených odporúčame teplé deky a plédy, či vankúše. Siahnuť môžete aj po rohožke pred vchodové dvere. Mnohí ocenia aj súpravu papúč pre návštevy, ako aj príjemné bavlnené obliečky extra kvality, ktorých nikdy nie je dosť.

Osvetlenie

Svietidlá si zrejme každý do bytu aj domu vyberá najradšej sám. Ak si trúfate, môžete prikúpiť malú stolovú lampu alebo dizajnérsky kúsok neutrálneho charakteru, ktorý nikoho neurazí. Takisto sviečky sú tradičným darčekom na kolaudačnú oslavu, prípadne pekný svietnik či lampáš. Vybrať môžete aj elektrický spotrebič do domácnosti s podsvietením. Svetlo môže pochádzať z difuzéra, osviežovača vzduchu alebo súpravy na éterické oleje.

Výzdoba

Darčeky s monogramom vám umožnia darovať niečo osobné. Môžete sa rozhodnúť pre niečo funkčné, ako je doska na krájanie zeleniny alebo soľničky a koreničky, prípadne sa môžete vydať dekoratívnejšou cestou. Monogramy sa dajú aplikovať na hrnčeky, vázy, zrkadlá, či iné dekoratívne predmety. Ak si nie ste istí vkusom, darujte napríklad jednofarebné črepníky na kvety, ktoré sa hodia do každého interiéru. 

Ako zabaliť darčeky ku kolaudácii

V jednoduchosti je krása. Čím zložitejšie budete chcieť baliť darček, tým skôr sa to nemusí podariť. Môžete na to ísť aj vtipnou cestou a zabaliť malý darček aj do veľkej krabice. Niekedy darček ani nemusíte baliť, platí to najmä pre fľaše, kvety či bonboniery. Efektne vyzerajú aj balenia v krepovom papieri, celofáne aj obyčajnom papieri. Ak si neveite dať rady, použite klasické darčekové tašky. Balenie darčekov nemusí byť zložité!

Ak máte pochybnosti, čo so sebou priniesť na kolaudáciu, darčekom by mohlo byť niečo, čo sa hodí k osobnosti hostiteľov. Ak ich dobre nepoznáte, menej sa sústreďte na dekoratívne ozdobné predmety a zamerajte sa radšej na funkčné kúsky, ktoré väčšinou používajú.

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!