snehuliak z dreva na stromčeku

Čím by sa dala skutočne originálnym a prírodným spôsobom oživiť vaša vianočná výzdoba? Nenájdete ju dokonca v žiadnej inej domácnosti, pretože si ju budete môcť vyrobiť vlastnými rukami s jedinečným výsledkom! Hlavnou hviezdou tohto článku sa stáva snehuliak z dreva, ktorý nádherne spestrí priestor pri vonkajších vchodových dverách, ako aj ktorúkoľvek miestnosť doma. Ako ale vyrobiť tohto zimného fešáka? Máme pre vás pripravený návod na výrobu spolu s ďalšími skvelými tipmi pre tradičnú vianočnú výzdobu – nestrácajme teda čas, Vianoce sa už blížia!

Tradičná vianočná výzdoba, snehuliak z dreva a trendy tohto roku!

Vianočná výzdoba interiéru spolu s exteriérom sa tento rok uberá 4 hlavnými smermi. Napriek nie veľmi potešujúcej environmentálnej situácií a celosvetovej kríze, ktoré sa v nej nevyhnutne odrazia, bude aj naďalej plná sviatočného čara a radosti. Čím nás Vianoce 2021 trendy potešia tentokrát?

 1. Klasické aranžovanie s tradičnými vianočnými farbami

  Farba Vianoc 2021: biela, červená, zelená farba, strieborná a zlatá, ktoré zaručia magickú atmosféru v každej domácnosti.
 2. Prírodné aranžovanie v zemitých farbách

  Odtiene zelenej, hnedá, červená, oranžová, žltá, biela, sivá. Tento trend je v spojení so životným prostredím a prevládajú v ňom ozdoby z prírodných materiálov a vianočné dekorácie urob si sám.
 3. Elegantné, tajuplné zariadenie interiéru

  V kráľovskej modrej so zlatými tónmi, ktoré umocňuje štedrosť a hojnosť vianočných sviatkov. 
 4. Pestrofarebné aranžovanie

  Plné dekorácií inšpirovaných pretrvávajúcim spoločenským dianím. Prevládajú pastelové farby plné hravosti a osobitého štýlu.

Ktoré sú typické vianočné dekorácie vyrobené doma? 

Radi by ste si tento rok spestrili vianočnú výzdobu o nejaké vlastnoručne nachystané doplnky? Možností je neúrekom! Pripravili sme pre vás zoznam nápadov na vianočné dekorácie vyrobené doma, v ktorom určite nájdete niečo stvorené pre vaše šikovné ruky!

 • vianočné girlandy – či už si tú vašu vyrobíte z ihličnatých vetvičiek, papiera alebo na dlhšiu stuhu pridáte šité vianočné ozdoby vo sviatočnom aranžovaní nájdu girlandy skvostné využitie! Môžete ju roztiahnuť cez stred jedálenského stola alebo jednu či dve použiť ako vianočné dekorácie pred dvere, na dvere a okná. Nezabudnite ani na schodisko a vyzdobenie zábradlia!
 • vianočné dekorácie z papiera – symetrické vystrihovačky z papiera alebo origami skladačky so zimným motívom budú skvelou zábavou nielen pre dospelých, ale aj pre tých najmenších. Vďaka tomu, že sú ľahučké, ich budete môcť zavesiť, nalepiť či pripevniť po celej domácnosti! Nadchol vás tento druh dekorácií? V tom prípade sa vám určite budú páčiť vianočné ozdoby z papiera -výroba.
 • šité vianočné ozdoby – šitie a háčkovanie patrí medzi čarovné, tradičné ručné práce, ktoré vnesú do sviatočného aranžovania ešte viac výnimočnosti. I keď si výroba vyžaduje viac zručnosti, výsledok určite bude stáť za to! Podobne ako papier, aj háčkované či šité dekorácie sú veľmi ľahké, a preto si nájdu všestranné umiestnenie vo vašom byte. V bielej farbe budú pripomínať trblietavý sneh a inovať. Poslúžia aj ako skvelá vianočná výzdoba na okná.
 • vianočné gule – radi by ste vašu kolekciu vianočných gúľ obohatili o tie vlastnoručne vyrobené? Môžu krásne spestriť vianočný stromček, vence alebo závesné dekorácie. Krásne budú vyzerať aj len tak naaranžované na trblietavom podnose. Pre viac inšpirácie sa pozrite, čo všetko môže zahŕňať výroba vianočných gúľ.  
 • adventný veniec – neoddeliteľná súčasť sviatočnej výzdoby, ktorú si môžete vyhotoviť z rôznych prírodných a iných materiálov. Alebo to bude alternatívny štýl so svietnikom na 4 sviečky vyzdobeným vašimi vlastnými ozdobami? V každom prípade to bude nádherný doplnok pre vianočné dekorácie na stôl. Máte chuť sa do neho pustiť? Pozrite sa na náš článok adventné vence výroba!
 • symboly zimy a Vianoc – práve tie by nemali chýbať v žiadnom sviatočnom aranžovaní! Či už to budú ihličnaté stromčeky, lesné zvieratká, snehové vločky alebo  alebo snehuliaci či roztomilí vianoční anjelikovia – vianočná výzdoba s nimi bude o to čarovnejšia. Pre ešte viac roztomilosti vo vašom aranžovaní je tu výroba vianočných anjelikov.

Snehuliak z dreva: postup ako na to

Chceli by ste si tento rok vytvoriť nejaké vianočné dekorácie pred dvere alebo vymyslieť niečo originálne a čarovné napríklad do izby vašich deťúreniec? Túto úlohu hravo splní snehuliak z dreva, ktorého výroba nie je vôbec náročná. A k tomu sa vám nikdy neroztopí, či už ho necháte vonku alebo vo vyhriatej miestnosti! 

Postup, ako vyrobiť snehuliaka z dreva:

 1. Najdôležitejšie je vybrať správne drevo. Odporúčame guľatinu, z ktorej treba odpíliť 2-3 valce rôzneho priemeru, ktoré na seba potom položíme. TIP: Ak chcete zhotoviť menších snehuliakov, zvoľte hrubý konár, z ktorého budete môcť odpíliť menej široké valčeky – na tie postačí aj ručná pílka

 2. Aby valce na sebe stáli, bude ich potrebné priklincovať. Pri menších drevených valčekoch postačí aj silný lep alebo tavná lepiaca pištoľ. 

 3. Je čas snehuliaka ozdobiť – to bude určite skvelá zábava nielen pre tých najmenších! Na oči, ústa, gombíky stačí čierna centrofixa nos môžete tiež nakresliť červenou centrofixou prípadne prilepiť konárik. Na hlavu položte ozajstnú čiapku, klobúk alebo hrniec/hrnček a nezabudnite ani na šálik okolo krku či malý svetrík cez plecia, aby snehuliakovi náhodou nebola zima. Fantázii sa skrátka medze nekladú.

Najdôležitejšie je vybrať správne drevo. Odporúčame guľatinu. TIP: Ak chcete zhotoviť menších snehuliakov, zvoľte hrubý konár, z ktorého budete môcť odpíliť menej široké valčeky.

Vianočná výzdoba interiéru: naše inšpirácie a nápady 

Snehuliak z dreva nás tentokrát inšpiroval zamerať sa na ďalšie prírodné vianočné ozdoby, ktoré vnesú do domácnosti čaro zimnej krajiny. Krása takéhoto sviatočného aranžovania tkvie práve v jeho jednoduchosti. Stačí niekoľko ihličnatých a šípkových alebo eukalyptových vetvičiek vo väčšej váze, ktoré budú ozdobené papierovými, háčkovanými či drevenými dekoráciami, a miestnosť sa ihneď naplní čarom zimy. Ihličnatá girlanda popretkávaná svetelnou reťazou na krbovej rímse, zábradlí schodov alebo lemujúca vchodové dvere magicky rozžiari celý priestor naokolo. Takéto dekorácie do bytu si môžete ozdobiť ako len budete chcieť, pretože vyzerajú skvostne v ktoromkoľvek štýle! 

Aj vy sa už neviete dočkať, ako bude snehuliak z dreva originálne strážiť vaše vchodové dvere a vítať každú návštevu? Alebo zdobiť váš sviatočný interiér? Dúfam, že vás naše vianočné inšpirácie a výroba vianočných ozdôb potešili, a že niektoré nápady uspejú aj u vás doma. Je to tiež skvelý spôsob ako tráviť predvianočný čas s deťmi, ktoré určite rady pridajú svoje ručičky k dielu.

Vianoce sú už za dverami! Vdýchnite vášmu sviatočnému aranžovaniu čaro zimnej prírody a krásu tradície a doplňte ho o dekorácie z prírodných materiálov. Či už to bude snehuliak z dreva, vlastnoručne vyrobené ozdoby alebo drevené doplnky – určite to budú nezabudnuteľné Vianoce! Využite pritom bezplatnú registráciu na Westwing, aby ste nepremeškali naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš sviatočný domov ešte krajší!