Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
inšpirácie do interiéru v dome

Obsah

Či už máte nové bývanie, alebo ste sa rozhodli, že zmeníte interiér svojej domácnosti, je dôležité, aby ste vedeli, aký štýl bývania zvolíte. Podľa neho si vyberiete nielen vhodné interiérové farby, ale tiež správny nábytok a doplnky do bytu. Na výber máte množstvo zaujímavých štýlov, ktoré sú trendy a vyzerajú dobre nie iba jeden, ale rovno niekoľko rokov. Prezrite si interiér domu inšpirácie a nechajte si poradiť od Westwing. Prinášame vám praktické rady a nápady, s ktorými vám pôjde všetko od ruky.

Interiér domu inšpirácie pre váš krásny a útulný domov

Na to, aby ste sa v domácnosti cítili dobre, musíte zvoliť správne prvky, ktoré vytvoria domácu atmosféru. Charakteristickým materiálom je drevo v masívnom prevedení. Známe je tým, že z neho sála teplo domova a dá sa zladiť s takmer všetkým. Vyzerá dobre v každom štýle, od minimalizmu až k severskému štýlu. Nájdete ho vo viacerých farbách, tvaroch a veľkostiach, takže sa dá prispôsobiť presne podľa vašich potrieb.

Nie je to však len drevo. Vo vašej domácnosti nesmú chýbať ani ďalšie materiály v interiéri, ako napríklad štýlové terazzo v rôznych farebných prevedeniach, mramor známy svojou eleganciou a zaujímavým vzhľadom, a mäkká bavlna vo forme návliečok na vankúše alebo prikrývky. Keď chcete luxusný dom, stavte na zamat, keramiku, kameň a satén. Strohé kreslo či pohovku skrášlite prehozmi v podobných odtieňoch a s doplnkami ako sú strapce. Natiahnite ich po celej dĺžke nábytku alebo ich mierne skrčte a preveste cez operadlo. Prehozy sú vhodné aj na lavicu, taburetku a stoličku.

Útulnosť podporí tiež správna výzdoba spojená s vašou osobnosťou, rodinou či blízkymi ľuďmi. Skvelo vyzerajú fotorámiky s fotkami a zarámované snímky alebo obrazy do obývačky zavesené na stene. Osobné dekorácie do bytu môžu byť čokoľvek, čo sa spája s peknými spomienkami a zážitkami. Umiestnite ich do obývačky, spálne alebo predsiene a vždy, keď sa na ne pozriete, si zlepšíte náladu.

Ktorý štýl bývania je vám blízky? Inšpirujte sa!

Interiérový dizajn má jednu veľkú výhodu v tom, že sa vám vie skvelo prispôsobiť, nehľadiac na to, k čomu inklinujete. Na výber máte množstvo rôznych štýlov kombinujúcich čisté línie a jednoduchosť, prípadne viac farieb, detaily a množstvo doplnkov. Inšpirujte sa viacerými možnosťami a vytvorte si priestor, do ktorého sa budete radi vracať.

Minimalizmus

Minimalizmus v byte alebo dome je jedným z najobľúbenejších trendov. Dôvod je hlavne ten, že využíva len praktické prvky v malom počte. Hodí sa tak aj do menších miestností, kde nie je príliš veľa miesta. Jeho úlohou je vytvoriť vám vzdušnú a priestrannú domácnosť s funkciou. Pri minimalizme nie je tak dôležité vybrať si správnu farbu alebo materiál, ako zvoliť kúsky, ktoré sa navzájom dopĺňajú, majú svoju praktickú stránku a nezavadzajú. Myslite tiež na počet a držte sa pravidla “menej je viac”. Namiesto piatich menších váz si zaobstarajte jednu masívnu a položte ju na zem alebo na komodu.

Silnou stránkou tohto trendu je to, že keď si budete plánovať veľké upratovanie, nemusíte sa báť zdĺhavého triedenia vecí a ich presúvania. Vysávanie, umývanie aj čistenie pôjde rýchlo, pretože vám na zemi a nábytku nebudú zavadzať žiadne maličkosti.

Maximalistické štýly

Keď si budete prezerať interiér domu inšpirácie, zistíte, že niektoré štýly sú presným opakom minimalizmu. Do kategórie maximalistických trendov sa radí napríklad glamour známy svojou honosnosťou. Následne je to severský štýl a škandinávske bývanie, kde prevládajú textílie, dekorácie na stenu z dreva, drevené doplnky a útulnosť. A netreba zabúdať ani na vintage štýl, prípadne retro štýl kombinujúci maličkosti, ako napríklad sviečky, svietniky a vázy vo viacerých veľkostiach. Maximalistické štýly sú vhodné skôr do väčších miestností, pretože doplnky a nábytok potrebujú viac miesta. Plus, množstvo rôznych predmetov dokáže vytvoriť stiesnenú atmosféru. Tú by mohli malé domácnosti ešte podporiť, kvôli čomu by ste sa v nich nemuseli cítiť dobre.

Provensalský štýl

Máte radi romantiku a chcete sa inšpirovať prímorskými krajinami? Provensalský štýl je tou najlepšou voľbou. Charakteristický je využívaním prírodných materiálov, ako napríklad rôzne druhy dreva a ratan, bledšími farbami a viacerými doplnkami. Báť sa nemusíte ani zelených visiacich rastlín a paliem.

Asymetria

Milovníci asymetrických kúskov sa môžu tešiť, pretože tento štýl bude budúci rok populárnejší ako kedykoľvek predtým. Vyberajte si zaujímavé tvary nábytku a doplnkov, navzájom ich kombinujte a vytvorte netradičné zariadenie interiéru.

Geometrické útvary

Presným opakom asymetrie sú geometrické útvary, ako napríklad štvorec, obdĺžnik, trojuholník či kruh. Najlepšie sa vynímajú ako vzor na textílii, no pokojne ich do domácnosti zakomponujte aj vo forme nábytku.

Interiér domu inšpirácie: 12 tipov pre interiérový dizajn

Chcete trendy domácnosť s praktickými vlastnosťami a príjemnou rodinnou atmosférou? Westwing si pre vás pripravil interiérový dizajn inšpirácie, vďaka ktorým sa dopracujete k vysnívanému bývaniu.

 1. Myslite na detaily

  Detaily sú dôležité a dokážu zmeniť celý výzor vašej domácnosti. Zamerajte sa na ne pri výbere akéhokoľvek nábytku a doplnkov. Pri komodách sledujte rúčky a nožičky, pri poličkách línie a tvar, pri spotrebičoch zase to, či sú hranaté, alebo oblé.
 2. Hrajte sa s priestorom

  Vyberte miesto každému prvku, ktorý do domácnosti kúpite. Ak máte otvorený priestor, predeľte si miestnosť pomocou odlišných podláh, koberca alebo regála. Upravte si svoj domov tak, aby vám vyhovoval čo najviac.
 3. Zamerajte sa na vchod do domu

  Túto časť vášho bytu uvidia hostia ako prvú, preto ju správne zariaďte. Vyberte do nej lavicu, komodu na topánky, vešiak a zopár doplnkov, napríklad vysokú vázu, zrkadlo a stojaciu lampu. Zariaďte aj exteriér – keď bývate v rodinnom dome, upravte záhradu, dajte do nej hojdačku a lavičku. Do záhradného domčeka umiestnite sedenie a stôl, aby ste tu počas leta mohli tráviť dlhé večery.
 4. Zariaďte aj exteriér

  Keď bývate v rodinnom dome, upravte záhradu, dajte do nej hojdačku a lavičku. Do záhradného domčeka umiestnite sedenie a stôl, aby ste tu počas leta mohli tráviť dlhé večery.
 5. Balkón a terasa: dekorovanie

  Ak premýšľate ako zariadiť byt, berte do úvahy aj terasu alebo balkón. Na toto miesto umiestnite lavičku a stoličky, nezabudnite ani na stôl a kvety na balkón.
 6. Dodajte domácnosti život

  Vdýchnite svojmu domu život pomocou kvetov a rastlín v pekných črepníkoch.
 7. Hrajte sa so stenami: nástenné dekorácie

  Prázdne steny vyšli z módy už veľmi dávno. Dekorujte ich zrkadlom, obrazom, fotografiami alebo farebnou tapetou
 8. Spravte z hlavného nábytku doplnok

  Hlavný kus nábytku, napríklad komoda, nemusí byť len praktický. Vyberte si štýlový kúsok z Westwing a spravte z neho doplnok.
 9. Myslite na funkčnosť

  Nábytok aj doplnky musia byť funkčné, aby vám poskytovali praktické vlastnosti, ako napríklad úložný priestor.
 10. Nezabudnite na komfort

  Domácnosť musí byť nielen praktická, ale aj komfortná. Stavte na pohodlné kreslá, mäkké vankúše a jemné prikrývky.
 11. Zbytočne to nepreháňajte

  Doplnky do bytu sú síce skvelé, no zbytočne to s nimi nepreháňajte, aby domácnosť nevyzerala chaoticky.

Interiér domu inšpirácie: najčastejšie otázky pre zariadenie interiéru

Pri zariaďovaní využite interiér domu inšpirácie a uľahčite si celý proces, od výberu materiálu až po kombinovanie farieb. Vyberte si štýlové kúsky z Westwing a zaistite si nadčasový vzhľad.

Vytvorte si príjemnú oázu pokoja pomocou štýlových kúskov z Westwing a tešte sa z nadčasového a trendy vzhľadu