Bezplatné vrátenie
100 dní na vrátenie
Na návšteve: Nikola Trojanová

Blogerka z Českej republiky Nikol Trojanová nás pozvala k sebe domov, kde sme mali možnosť nahliadnuť do jej novo zariadeného bytu v centre Prahy. Pozrite sa s nami, ako si jej krásny byt vyzdobila a bez ktorých prvkov sa za žiadnu cenu nezaobíde.

Čo Nikol skutočne inšpiruje?

Inšpiráciu pre zariaďovanie svojho príbytku čerpá Nikol Trojanová z fotiek na rôznych sociálnych sieťach, v časopisoch a tiež na stránke Westwing. Ako ale sama hovorí, nápady na zariadenie interiéru človek nehľadá až vo chvíli, keď si musí zariadiť byt. Všetko prichádza postupne.

Myslím, že vzhľadom na to, koľko je okolo nás možností, ako si prispôsobiť interiér svojim požiadavkám, si predstavu o svojom bývaní formujeme dlhodobo. Tak to bolo aj u nás.

Oddychová zóna

Najobľúbenejším miestom v byte je pre Nikol jednoznačne pohovka v obývačke.

Je opravdu pohodlná a po náročnom dni se na nej vždy ráda natiahnem.

Obývačka je miestnosť, ktorá je pre každého z nás oddychovou časťou v byte či dome. A preto k oddychu patrí nielen pohovka či kreslo, ale aj vankúše a iné textílie, ktoré vytvoria pohodlie v obývačke. Nikol miluje vankúše, čo sa odráža aj na zariadení jej domova.

Aj keď priateľ nechápe moju “posadnutosť” na vankúše, ja by som ich pokojne mala viac.

Nikol Trojanová rada trávi svoj voľný čas aj v pracovnom kútiku v spálni, kde sa nachádza jej ušiak na čítanie s taburetkou, ktorá slúži zároveň ako praktický stolík, na ktorom má vždy po ruke niečo dobré pod zub.

Príjemné prostredie

K posilneniu domácej pohody využíva Nikol Trojanová tlmené osvetlenie, ktoré navodzuje príjemnú a útulnú atmosféru.

Akonáhle sa zotmie, čo v zime býva už okolo štvrtej, zapalíme sviečky a rozsvietime lampičky. Ľahko ožiarené prítmie je pre mňa ako stvorené.

Kombinácia prírody s pohodlím

Hoci si Nikol zariadila byt v centre mesta, je u nej stále atmosféra pokoja a odpočinku.

Pri zariaďovaní sme stavili na prírodné materiály ako drevo a kov. Snažili sme sa celý byt udržať v jemných tónoch s prvkami zelenej farby. Tiež sme vedeli, že v spálni chceme tapetu s motívmi lesa, aby sme si ešte viac navodili blízkosť prírody.

Prírodu si Nikol približuje tiež rastlinami a kvetinami, ktoré sa nachádzajú v každej miestnosti. Za pozornosť určite stojí balkón, na ktorom rada trávi veľa času hlavne na jar a v lete, keď si ho môže skrášliť a zútulniť.

Pestujeme na ňom bylinky od mäty, cez bazalku, až po kari korenie a tiež paradajky a papriky. V lete tam máme hotový sád.

Nikol Trojanová nám ukázala, ako to má u seba doma. Pomohla vám naša dnešná inšpirácia? Využite bezplatnú registráciu na Westwing a už nikdy vám neutečú nové články ani naše exkluzívne ponuky.