Portrét blogerky Lucie z blogu Mamavie so synom

V tomto článku vám predstavíme blog Mamavie, na ktorom môžete nájsť zaujímavé a inšpiratívne témy z oblasti života. Autorkou blogu je Lucia, ktorá začala s písaním blogu počas materskej dovolenky. Na blogu môžete nájsť veľké množstvo zaujímavých článkov, od zdravých receptov cez rôzne tipy na výlety až po DIY a zariaďovanie malého detského kráľovstva. Lucia nám prostredníctvom rozhovoru prezradí čo ju najviac inšpiruje pri písaní článkov, aký je jej obľúbený štýl a farby v interiéri či čomu sa venuje vo svojom voľnom čase. Pohodlne sa usaďte a užite si spolu s nami tento veľmi milý rozhovor.

Ako by sme mohli popísať Luciu z blogu Mamavie v jednej krátkej vete:

Akčná mama akčného dieťaťa milujúca pohyb, ktorá sa rada vzdeláva a vyhľadáva pekné veci.

Blog Mamavie je o:

O všetkom, čo ma po narodení môjho syna obklopovalo a bavilo. O každodenných radostiach ale aj starostiach, o inšpiráciách na pekné detské knihy, zmysluplné hry a hračky, o tipoch na výlety, DIY, ale aj o zdravom životnom štýle a receptoch.

Treat the others the way you wish to be treated. Alebo po slovensky: Nerob druhým to, čo nechceš, aby robili oni tebe.

Konfucius

Vybrané fotografie z blogu

Rozhovor s Luciou, autorkou blogu Mamavie

Prečo a kedy ste sa rozhodli založiť si blog?

Z práce som bola zvyknutá na vysoké pracovné tempo. Približne po roku na materskej dovolenke som cítila, že potrebujem robiť viac ako sa starať o dieťa a domácnosť. Som proste ten typ ženy, ktorá potrebuje zamestnať aj hlavu a neustále niečo robiť a rozvíjať sa. Vždy ma fascinoval webdizajn a odmalička som rada písala, počas materskej bolo neustále o čom. A tak som tieto dve záľuby spojila a vytvorila si svoj vlastný blog.

Na vašom blogu môžu čitatelia nájsť rôzne témy zo života, predovšetkým spojené s deťmi. Rôzne DIY návody na tvorbu s deťmi, recepty i tipy na cestovanie s deťmi. Odkiaľ čerpáte inšpirácie na písanie vašich článkov?

Najväčšou inšpiráciou je pre mňa život sám. A samozrejme môj syn Luky. Články sa postupne vyvíjali a témy menili podľa toho čo sme aktuálne žili a riešili. Od receptov na príkrmy k prvým rozprávkovým knihám, hračkám a neskôr aj spoločenským hrám, tipom na výlety až po zariaďovanie izby pre školáka.

Píšete články aj o zariaďovaní detskej izby. Aký vplyv má podľa Vás vzhľad detskej izby na vývoj dieťaťa? Aké materiály a farby uprednosťnujete v detskej izbičke?

Áno písala som články o každej etape v zariaďovaní synovej izbičky. Od toho ako sme mu tam kúpili prvé skrinky na hračky, či namontovali poličky na knižky cez dilemu o vyberaní vhodnej postele a prvom samostatnom spinkaní v nej, až po zariaďovanie izby pre školáka. Myslím, že je dôležité v akom prostredí dieťa vyrastá a čím je obklopené. My s manželom uprednosťňujeme minimalizmus a v interiéri máme radi bielu farbu a prírodné materiály. Preto je aj synova izbička ladená do biela a oživená drevenými hračkami a jednoduchými doplnkami, ktoré ju robia útulnou a detskou.

Máte obľúbený štýl v interiérovom dizajne? Zaujal Vás nejaký interiérový trend pre rok 2021?

V podstate zostávam verná minimalizmu a trendy veľmi nesledujem. Ale v poslednej dobe sa mi stále viac páčia interiéry v štýle boho. Neviem si predstaviť mať takto zariadený kompletne celý byt, ale zopár doplnkov v tomto štýle som si už aj ja kúpila.

Aké sú vaše hobby? Čomu sa venujete vo voľnom čase?

Sme akčná rodina a spoločný čas najradšej trávime pohybom. Na jar a v lete nás môžete vidieť na longboardoch alebo korčuliach a v zime na snowboardoch. Avšak mojím momentálne najväčším koníčkom je môj e-shop so štýlovým a udržateľným oblečením a doplnkami pre deti MessyBrassy. Tomu aktuálne venujem najviac času a energie.

Máte nejaké tipy pre začínajúcich blogerov?

Dávajte do toho kus zo seba a buďte originálni. Prinášajte zaujímavé témy a hodnotný obsah, pre ktorý vás ľudia budú radi sledovať. Budujte si vlastnú komunitu a hlavne robte to pre zábavu a nie vidinu zisku a vecí „zadarmo”.