Fotografia Evy, autorky blogu Radosť je voľba

V tomto článku vám bližšie predstavíme blog Radosť je voľba, na ktorom nájdete rôzne DIY projekty a nápady na tvorbu rôznorodých dekorácií spoločne s deťmi. Okrem iného nájdete na blogu aj recepty a iné témy zo života. Autorkou blogu je Eva, ktorá miluje handmade, čaj a tulipány. V rozhovore nám okrem iného prezradí dôvod prečo a kedy začala písať svoj blog, ďalej sa s nami podelí o jej obľúbený štýl v interiérovom dizajne a prezradí, čo jej v poslednej dobe urobilo najväčšiu radosť. Užite si spoločne s nami tento veľmi príjemný rozhovor.

Ako by sme mohli popísať Evu z blogu Radosť je voľba v jednej krátkej vete:

Som tvorivá žienka, manželka a mamka, ktorá miluje handmade, tulipány, čaj a (ne)všedné radosti.

Blog Radosť je voľba je predovšetkým o:

O radosti z tvorenia, jedenia, detí a života.

Radosť je voľba na celý život.

Obľúbený citát autorky blogu Radosť je voľba

Vybrané fotografie z blogu

Rozhovor s Evou, autorkou blogu Radosť je voľba

Čo Vás viedlo k založeniu blogu?

Od detských čias som rada písala a tvorila, veľa ručných prác som videla u mamky, babiek a tiet. Milovala som všeliaké papierové vystrihovačky a z kartónu som vytvorila všetko možné. Chodila som niekoľko rokov na výtvarnú do ZUŠ. Počas strednej mi chýbalo kreatívne vyžitie, keďže som študovala technický odbor a blog mi poskytol ten správny priestor pre moju tvorivú dušu. Už takmer 6 rokov zdieľam tvorivosti, recepty a osobné skúsenosti zo života.

Aká vec Vám v poslednej dobe urobila najväčšiu radosť a prečo?

Znie to ako klišé, ale zdravie, že som zdravá ja aj moja rodina, že sme spolu a máme všetko, čo potrebujeme a ešte viac. Z toho mám najväčšiu radosť.

Veľa Vašich článkov sa venuje tvorbe a výrobe DIY dekorácií spoločne s deťmi. Odkiaľ čerpáte inšpirácie?

S mojim 2-ročným synom Eliášom veľmi radi spolu tvoríme. Papier a voskovky máme v rukách každý deň, on je taký malý kreatívec a dokáže vymyslieť kadečo. Veľa vecí tvoríme práve na jeho požiadavku, vtedy musím pohotovo reagovať a takmer hneď čosi vymyslieť bez jasnej predstavy. Inšpirácie však nachádzam aj na Instagrame či Pintereste. Čosi mi napadne aj počas prechádzky lesom, kde načerpám aj trpezlivosti na tvorenie spolu s dietkom.

Aká je Vaša profesia a čomu sa venujete keď nepíšete príspevky na blog?

Som doma na materskej “dovolenke” so svojim synom, venujem sa jemu a manželovi. Čiastočne pracujem aj vo svojom zamestnaní pred materskou ako tvorca obsahu pre web.

Aký je Váš obľúbený štýl v interiérovom dizajne a prečo?

Môj obľúbený štýl je škandinávsky s rustikálnym nádychom. Milujem bielu farbu, drevo a čisté jednoduché línie. Do interiéru rada zapájam prírodné materiály, ktoré vytvárajú pocit pohody a pokoja. Kontrastné prvky v podobe doplnkov si nájdu miesto aj u mňa doma. Nesmú chýbať ani handmade dekorácie, obrazy, sviečky či vankúše, ktoré zútulnia každú izbu.

Máte nejaké tipy pre začínajúcich blogerov?

V prvom rade mať radosť z tvorby, a potom pravidelnosť a vlastný štýl bez pretvárky. Príspevky s originálnymi popismi a fotkami dokážu zaujať ihneď a ďalej už len v tom pokračovať. Kopírovať a hrať sa na niekoho, kým nie ste nemá zmysel.