Portrét Veroniky, autorky blogu She makes me travel

V tomto článku vám bližšie predstavíme blog She makes me travel, ktorý sa venuje témam cestovania do rôznych kútov sveta, avšak nájdete na ňom aj témy týkajúce sa slow living a nespočetné množstvo inšpirácií. Autorkou blogu je Veronika, vášnivá cestovateľka, ktorá nám v rozhovore prezradí svoje začiatky blogovania, jej obľúbený štýl v interiérovom dizajne, či tipy ako vdýchnuť starým veciam nový život. Užite si spolu s nami tento veľmi inšpiratívny rozhovor.

Ako by sme mohli popísať Veroniku z blogu She makes me travel v jednej krátkej vete:

Veverička na kofeíne, to o mne raz povedal manžel, a myslím, že to celkom vystihol – málo spím, veľa rozprávam a vždy mám plný „to do list“.

Blog She makes me travel je o:

Rokmi sa vypracoval na blog o uvedomelom živote a cestovaní. Snažím sa prinášať inšpiráciu, ako žiť jednoducho, pekne a plnohodnotne. Občas otvorím aj témy, o ktorých sa veľa nehovorí, lebo tak je to niekedy ľahšie. Ale nie lepšie.

Buď tou zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete.

Parafráza z dlhšieho prejavu od Mahatma Gandhi

Vybrané fotografie z blogu

Rozhovor s Veronikou, autorkou blogu She makes me travel

Čo Vás viedlo k založeniu blogu?

Keďže som novinárka, nemala som potrebu mať ako hobby práve písanie. Nikdy som preto po vlastnom blogu netúžila. Celé to bol manželov nápad, tuším chcel mať pokoj od môjho nátlaku, aby knižne vydal svoje vtipné zápisky zo spoločných ciest, na ktoré chodil tak trochu nedobrovoľne. Preto aj ten názov „She makes me travel“. Manžel však po asi roku písať prestal a ja som blogovaniu úplne prepadla.

Na Vašom blogu sa venujete aj témam cestovania. Navštívili ste už veľa krajín, na ktorú z nich máte najkrajšie spomienky? Kam by ste sa chceli znova vrátiť?

Na túto otázku odpovedám veľmi nerada, pretože na každú jednu krajinu mám výnimočné spomienky. Či už to boli babské jazdy v Japonsku, Nórsku alebo Španielsku, nízko nákladový roadtrip za polárnou žiarou na Islande, mesačné cestovanie po Ázii, narodeniny na karibskej Arube, svadobná cesta na Taiwane a Bali či dobrodružná cesta po západnom pobreží USA. Vrátila by som sa najradšej všade. Keď sa situácia upokojí, rada by som s manželom vzala syna na Srí Lanku. Bola to naša prvá exotická dovolenka, ktorá vo mne prebudila všetky cestovateľské vášne.

Odkiaľ čerpáte inšpirácie pre svoje články?

Občas mám pocit, že inšpiráciu nehľadám, ale že to ona naháňa mňa. Stačí, že sa idem so synom prejsť a domov prichádzam s novými poznámkami v mobile. Skôr by som niekde potrebovala načerpať čas, aby som ten pretlak inšpirácie zo seba dostala. Niekedy sa cítim až previnilo, keď mi zrak padne na všetky tie rozpísané články. Každý jeden si zaslúži byť dokončený.

Aký je Váš obľúbený štýl v interiérovom dizajne a prečo?

V tomto smere sa vo mne tak trochu bijú dve osobnosti. Jedna, moderná bohémka, ktorá si takmer nechala na marockej tržnici zabaliť a domov poslať koberec a lustre. Miluje drevený nábytok, milión malých vankúšov, doplnky z ciest po svete, izbové rastliny a materiály, ktoré v nej evokujú objatie milovanej osoby. Teplo, útulnosť, radosť. A potom je tu Veronika, ktorá aspoň raz denne prelustruje bazáre a burzy, či tam nenájde nejaký poklad. Miluje československý dizajn minulého storočia, staré kúsky s históriou, ktoré rada kombinuje s tými súčasnými. Retro drevené nábytky, lustre či jedálenské súpravy, ktoré ako svadobné dary dostávali naši rodičia. Má rada, keď veci rozprávajú vlastné príbehy. A najmä, keď môže byť ich súčasťou.

Aká vec Vám v poslednej dobe urobila najväčšiu radosť a prečo?

Ak sa bavíme o materiálnej veci, sú dokonca až tri. Po týždňoch pátrania sa mi podarilo na burzách nájsť dva starožitné lustre, po ktorých som už dlhšie túžila. A tiež nám v zbierke pribudol nový zberateľský kúsok, grafika jedného výnimočného bratislavského miesta.

Aké sú Vaše tipy a nápady na slow living v interiéri?

Mám jeden univerzálny – nie všetko staré je zlé, nepoužiteľné, hodné vyhodenia. Napríklad na Pintereste nájdete veľa šikovných postupov, ako zrenovovať starý kúsok nábytku, alebo ako so štetcom a plechovkou farby prerobíte kúpeľňu bez toho, aby ste ju celú búrali. Ak k tomu dokúpite originálne doplnky, interiér získa novú dušu a to veľmi udržateľným spôsobom.

Máte nejaké tipy pre začínajúcich blogerov?

Budúcim blogerom často radia, aby našli dieru na trhu a zaplnili ju. Je to skvelý tip, ale len v prípade, že sa v tej diere nájdu. Treba robiť v prvom rade to, čo vás baví a robiť to s maximálnym nasadením. No rovnako dôležité je aj nájsť si čas na oddych, aby ste nevyhoreli skôr, ako ste sa pre vec zapálili…

Adresa blogu: www.shemakesmetravel.com