Autorka blogu Tvoriť a ľúbiť s kyticou suchých tráv

V tomto článku vám bližšie predstavíme blog Tvoriť a ľúbiť, na ktorom nájdete predovšetkým rôznorodé DIY návody na dekorácie, oblečenie a doplnky, a v neposlednom rade aj užitočné recepty. Autorka tohto blogu je Soňa, ktorá miluje svoju rodinu, jeseň i vôňu rannej kávy. V rozhovore nám prezradí odkiaľ čerpá inšpiráciu pre svoju prácu, čo ju viedlo k založeniu blogu, či ktorý štýl interiérového dizajnu jej najviac imponuje. Pohodlne sa usaďte a užite si spolu s nami tento veľmi zaujímavý rozhovor.

Ako by sme mohli opísať Soňu z Tvoriť a ľúbiť v jednej krátkej vete:

Som žieňa s chuťou tvoriť a ľúbiť.

Blog Tvoriť a ľúbiť je o:

Jeho obsah tvoria DIY postupy. Od bytových dekorácií až po redizajn oblečenia či skúšania nových umeleckých techník.

Všetko čo sa oplatí robiť, sa oplatí začať robiť nedokonalo.

Citát, ktorým sa riadi sama autorka blogu Tvoriť a ľúbiť

Vybrané fotografie z blogu

Rozhovor so Soňou, autorkou blogu Tvoriť a ľúbiť

Čo Vás viedlo k založeniu blogu?

Odmala som radšej sedela na zemi s kopou farbičiek, papiera a niečo si vystrihovala ako liezla na preliezky. Po prerušení štúdia na vysokej škole som sa vydala a tvorila len tak pre seba. S myšlienkou dokumentovať toto moje tvorenie som sa však pohrávala už dlhšie. Manžel ma v správnom okamihu nakopol a šla som do toho.

Odkiaľ pochádzate a kde žijete so svojou rodinou dnes?

Pochádzam z malého mestečka na východe Slovenska z Vranova nad Topľou, kde žijem s manželom a dcérkou aj teraz. Síce som sa už niekoľkokrát sťahovala, ale vždy to bolo len v rámci mesta.

Aký je Váš obľúbený štýl v interiérovom dizajne a prečo?

Mne najmilší je rustikálny štýl, ale kľudne aj prepojený industriálom. Štruktúra dreva, hlinenej omietky, nahé tehly, nie úplne dokonalo opracované materiály doplnené kovovými detailami môjmu oku veľmi lahodia. K tomu dostatok sviečok, vankúšov, kávu a von nevyleziem. Prírodné materiály na mňa pôsobia upokojujúco a tiež milujem vôňu dreva.

Kde hľadáte najčastejšie inšpiráciu pre svoju prácu?

Ja stále vravím, že je to taký remix nápadov. Toho čo vidím na Instagrame, Youtube či Pintereste, prepojené s tým, čo som zazrela včera poobede na precházke, večer čítala v knihe a tým, čo sa mi za tých 28 rokov uložilo v hlave. Nechávam sa inšpirovať všetkým čo hmýri okolo mňa.

Na čo sa najviac tešíte, až sa všetko vráti k normálnemu životu po skončení pandémie?

Ako žena mám radosť, že budem môcť opäť navštíviť kaderníčku. Ale keďže v týchto časoch prerábame náš domček, teším sa že mnohé veci, čo sa týka vybavovania rekonštrukcie budú omnoho jednoduchšie. Tým chcem vlastne povedať, že sa teším, že to bude odsýpať rýchlejšie.

Máte nejaké tipy pre začínajúcich blogerov?

Vytrvalosť a spätná väzba od niekoho, kto vás má skutočne rád.