Jesenné a halloween dekorácie

Niet krajšieho času pre deti, ako keď sa spoločne s rodičmi môžu pustiť do vymýšľania a tvorenia. Či už sú to hry od výmyslu sveta, kreslenie alebo výroba nejakých ozdôbok – deti takto strávený čas priam zbožňujú! A práve jeseň so svojimi nádhernými farbami je plná inšpirácie pre tvorivé nápady. Nachystali sme pre vás tipy na jesenné dekorácie pre deti, ktoré budú skvelou zábavou nielen pre vaše ratolesti, ale určite aj pre vás. Nestrácajme čas, poďme sa na ne spolu pozrieť!

9 skvelých nápadov na jesenné dekorácie pre deti

Či už sa rozhodnete pre jesenné dekorácie z papiera, ktoré sú veľakrát jednoduché na výrobu, alebo siahnete po iných materiáloch, vaše ratolesti vám určite s radosťou pomôžu! Prípravu dekorácií môžete spojiť s príjemnou prechádzkou v prírode a hľadaním špeciálnych výrobných materiálov – okrem kreatívneho času budú tak deti mať aj náučné chvíľky na čerstvom vzduchu. Čo všetko by ste teda mohli použiť? Pozrite sa na naše nápady na:

Nezabudli sme ani na dekorácie pre konkrétne miesta vo vašej domácnosti. Ktorú by ste mali najradšej doma?

Jesenné dekorácie pre deti: návod a postup

A teraz sa poďme pozrieť na TOP 5 skvelých dekorácií pre deti! Sú naozaj jednoduché na výrobu a zvládnu ich aj menšie deťúrence – pravdaže s vašou pomocou. Tentokrát sme vybrali jesenné dekorácie s rôznymi technikami výroby, aby ste si mohli vybrať tú najlákavejšiu pre vašich drobcov.

1. Jesenné dekorácie pre deti: svietnik s listami

Na túto dekoráciu nebudete potrebovať nič viac, len:

 • sklenenú fľašku z džemu alebo takú, do ktorej sa bez problémov zmestí čajová sviečka
 • tekuté lepidlo, napr. Herkules alebo iné “hobby” lepidlo
 • niekoľko menších, dôkladne vysušených opadaných listov rôznych farieb a tvarov

POSTUP: Každý list dôkladne potrite lepidlom a nalepte ho na sklenenú fľašku. Nechávajte medzi nimi rozostupy pre krajší efekt, keď bude vnútri horiaca sviečka. Môžete takto pokryť celú vonkajšiu stenu. Keď lepidlo zaschne, jemne ním pretrite listy aj po ich povrchu pre lepšiu ochranu. A čarovný jesenný svietnik je hotový!

2. Lesná maska

Deti zbožňujú, keď sa môžu zamaskovať a hrať sa na niekoho iného. Spravte si spolu krásnu lesnú masku. Čo k tomu budete potrebovať?

 • kus tvrdého papiera v tvare masky – dobrý tvar na obkreslenie poskytnú napríklad lyžiarske okuliare
 • nožnice
 • rôznofarebné, dobre vysušené listy či jesenné kvety
 • tekuté lepidlo
 • gumka na uchytenie okolo hlavy

POSTUP: Do tvrdého papiera v tvare masky vystrihnite otvory na oči a na jej krajoch dierky na upevnenie gumky. Uviažte gumku na masku. Potom môžete začať lepiť suché listy na povrch masky. Listy môžu byť aj väčšie a pretŕčať cez okraje, avšak dávajte pozor, aby ste neprelepili dierky na oči. Nechajte poriadne vyschnúť a lesná maska je hotová!

3. Farebná odtlačková koláž alebo mozaika z pokladov lesa

Na tento umelecký počin si môžete nazbierať rôzne suché listy, vetvičky, mach, šišky a ich šupinky, šípky, vysušené kvietky, konáriky, a pod. Na výber máte 2 možnosti, ktoré sa vašim deťom budú určite páčiť:

 1. Odtlačková koláž: nafarbite jednu stranu týchto kúskov a odtláčajte ich na tvrdý papier. Použite pritom rôzne farby. Deti tak môžu vytvoriť nádherné obrázky pomocou “prírodných pečiatok”.
 2. Mozaika z pokladov lesa: použite tieto malé kúsky ako mozaiku a polepte nimi tvrdý výkres. Odporúčame ploskejšie predmety, aby sa dali dobre prilepiť. Deti tak budú môcť zhotoviť obrázok s 3D efektom!

4. Závoj lesného zvieratka

Zvieratká sú pre deti neuveriteľne fascinujúce. Určite sa im bude preto páčiť táto závesná dekorácia. Čo si na ňu treba prichystať?

 • tvrdý výkres prípadne kartón
 • nožnice
 • lepiaca páska
 • pastelky alebo fixky či iné farbičky
 • povrázok

POSTUP: Najskôr si nakreslite cca 10 cm hlavu zvieratka, ktoré sa vášmu drobcovi páči. Z druhej strany na ňu prilepte povrázok pomocou lepiacej pásky. Na tento povrázok budete lepiť rôzne predmety, ktoré sa vášmu dieťaťu spájajú s týmto zvieratkom. Tieto predmety môžete nakresliť na papier a vystrihnúť, alebo môžete použiť aj skutočné kúsky z prírody. Mali by však byť ľahké, aby dobre držali, napríklad listy, malé šišky, vysušené jesenné kvety a tráva, konáriky. Takýto závoj potom môžete nalepiť na stenu alebo skriňu v detskej izbe, alebo zavesiť na stropnú lampu, ak spravíte na hlave úchytku.

TIP: Podobným spôsobom si budete môcť spraviť aj nádhernú jesennú girlandu – stačí ju zavesiť vo vodorovnej polohe.

Halloween je za dverami a s ním aj jesenné dekorácie pre deti

Jesenné dekorácie pre deti sa stále viac spájajú aj s oslavou tohto amerického sviatku a halloween tekvica je jeho neoddeliteľnou súčasťou. Pozrite sa s nami ako vyzdobiť tekvicu spolu s deťmi a taktiež aké ďalšie halloween dekorácie by ste si mohli spraviť priamo doma. Určite z nich bude nadšená celá rodina a každá návšteva!

Farby jesene: ktoré interiérové farby sa hodia do vášho interiéru?

Jeseň so sebou prináša aj nádherné trendy či už v móde, dizajne alebo v domácnosti. Nie je to vlastne nič prekvapivé, keď si predstavíte prekrásne farby jesene, ktoré sú pre dizajnérov každoročne skvelou inšpiráciou. Na čo sa môžeme tešiť v tomto roku?

Medzi najvychytenejšie interiérové farby patrí:

Či už sa rozhodnete pre jeden doplnok, štýlové textílie alebo nábytok v týchto farbách, určite krásne doplnia vaše aranžovanie. Na výber sú v rôznych odtieňoch a textúrach. Nezabudnite ani na pastelové farby v niektorom z týchto tónov, ktorými nikdy nič nepokazíte. Interiéru dodajú krásny nádych pohodlia a jemnosti.

Páčili sa vám naše nápady na jesenné dekorácie pre deti? To nás veľmi teší! Dúfame, že sa do niektorých z nich s vašimi ratolesťami naozaj aj pustíte. Určite to bude kopa zábavy, ku ktorej toho nepotrebujete veľa! Deti budú mať peknú výzdobu a vy si budete môcť spestriť váš interiér nádhernými jesennými farbami. 

Zmena ročných období so sebou vždy prináša aj pútavé trendy do domácnosti. Nechajte sa inšpirovať farebnou paletou jesene a doplňte ňou vaše aranžovanie spolu s milými dekoráciami od vašich detí. Nezabudnite pritom využiť bezplatnú registráciu na Westwing, aby ste nepremeškali žiadnu z našich exkluzívnych ponúk, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší.