Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !

Svadobná výzdoba

Pre väčšinu ľudí je svadba najkrajším a najdôležitejším dňom ich života. Emotívny, jedinečný a nezabudnuteľný – tak by to malo byť, najkrajší deň v živote dvoch ľudí, ktorí sa majú radi. Nech už sa váš veľký deň bude konať na jar či v zime, v kostole alebo na úrade, svadobná výzdoba je jednou z najdôležitejších vecí, na ktorú by ste sa mali zamerať. Pozrite sa na naše jedinečné nápady na svadobnú výzdobu a inšpirujte sa.

Kam všade patrí svadobná výzdoba?

Svadba je veľkým krokom do spoločnej budúcnosti, ktorá by mala trvať až do konca života. Práve preto by sme si mali dať záležať nielen na jej plánovaní, ale aj výzdobe. Dekorácie a kvetinová výzdoba hrajú na svadbách dôležitú úlohu, pretože najmä kvety dotvárajú výbavu nevesty v podobe svadobnej kytice, svadobného auta, elegantných stolových dekorácií, či samotného miesta svadby. Pozrite sa spoločne s nami na všetko, na čo by ste nemali zabudnúť pri plánovaní vašej vysnívanej svadobnej výzdoby.

Svadobná výzdoba na obrad

Bez ohľadu na to či plánujete svadbu v kostole alebo len na úrade, mali by ste myslieť aj na svadobnú výzdobu miesta vášho obradu. Svadba v kostole bude ešte romantickejšia, ak cestičku k oltáru a samotný oltár vyzdobíte kvetinovými dekoráciami. Zvoliť môžete rovnakú paletu a kombinácie kvetov aké sa nachádzajú vo vašej svadobnej kytici, či výzdobe sály. Siahnúť môžete aj po klasických bielych a jemných kvietkoch, ktorými určite nič nepokazíte.

Na svadobnú výzdobu by ste mali myslieť aj vtedy, keď si svoje „áno“ chcete povedať na záhrade alebo na úrade. Svadba v prírode patrí k najobľúbenejším miestam predovšetkým v letných mesiacoch. Vymeňte si svoje mladomanželšké prísahy pod nádherne vyzdobeným svadobným oblúkom alebo slavobránou. Využijete ich aj neskôr pri fotografovaní svadobných portrétov alebo na spoločné fotenie s hosťami.

Svadba na úrade nemusí byť len strohá. Výzdobu môžete prispôsobiť vašim predstavám. Čo tak posypať cestičku k obradnému stolíku lupienkami ruží alebo iných kvetov? Alebo zvoliť výrazný červený koberec? Počas vášho svadobného dňa by ste sa mali cítiť ako skutočná hviezda.

Svadobná výzdoba na hostinu

Nezabudnite ani na svadobný stôl a jeho výzdobu. Kvetiny, sviečky a zeleň by na slávnostne vyzdobenom svadobnom stole určite nemali chýbať. Kvety sú tou najvýraznejšou a najkrajšou dekoráciou. Svadobná výzdoba môže byť pestrofarebná, jemná, výrazná, extravagantná a z rôznych kvetov. Ako si vybrať z takého veľkého výberu? Poradíme vám tie najlepšie tipy na kvety na svadbu.

Súčasťou výzdoby stolov sú aj svadobné tlačoviny, akými sú svadobné menu alebo menovky na svadbu. Vytvárajte však farebné a materiálové kombinácie, ktoré budú spoločne harmonicky ladiť. Pomôžeme vám aj s nápadmi ako vytvoriť zasadací poriadok na svadbu bez akýchkoľvek ťažkostí. Existuje nespočetné množstvo nápadov a inšpirácií, ktoré vám plánovanie svadby a výzdoby uľahčia.

Pri plánovaní svadobej výzdoby nezabudnite ani na candy bar. Okrem toho, že sladkými dobrotami opantáte chuťové poháriky vašich hostí, správne vyzdobený candy bar bude spĺňať aj dekoračnú funkciu. Ozdobte ho kvetmi, zaujímavými drobnými doplnkami, alebo nad neho zaveste girlandu z vašich spoločných fotografií. Možností je neúrekom a my vás radi inšpirujeme ako vytvoriť aj ten váš candy bar na svadbu.

Svadobná výzdoba: ostatné súčasti svadby

Svadobná výzdoba začína doma, keď sa pred obradom zhromažďujú prví hostia, rodina, priatelia či známi. Na čo sa zamerať a ako by mohla vyzerať očarujúca svadobná výzdoba domu? Kvetinové vence, lampáše či iné drobné doplnky sú určite skvelou voľbou!

Svadba patrí k najštastnejším dňom vášho života.  Práve preto by ste nemali zabúdať aj na ostatné menšie detaily, ktoré sú súčasťou svadby a venovať im pozornosť. Neviete aké darčeky zvoliť pre svadobných hostí? Alebo hľadáte inšpirácie, ako vniesť do vášho výnimočného dňa ešte viac osobitých detailov? Poradíme vám ako vytvoriť tú najlepšiu atmosféru, potešiť hostí a ako si vybrať vhodné doplnky na svadbu, aby bola presne taká, ako ste si ju vysnívali.

Svadobná výzdoba na auto patrí k jedným zo súčastní výzdoby, ktorá si rovnako vyžaduje určitu dávku vašej pozornosti. Moment, kedy nevesta vystúpi z auta je neodolateľný a vstúpi do pamäti každého hosťa. S radosťou vám poradíme aký štýl auta a aké dekorácia zvoliť.

4 najobľúbenejšie štýly svadobnej výzdoby

Veľa žien sníva o svojom svadobnom dni už od detstva. Avšak každá z nich má inú predstavu o svojej vysnívanej svadobnej výzdobe. Pripravili sme si pre vás inšpirácie na najobľúbenejšie štýly svadobnej výzdoby:

  1. Minimalizmus alebo greenery: V jednoduchosti sa skrýva krása! Zvoľte minimalistickú svadobnú výzdobu alebo veľmi očarujúce greenery, ktorými určite nešliapnete vedľa. Takáto svadobná výzdoba je nadčasová a nebudete sa za ňu musieť hanbiť ani za pár rokov, keď si na výročie svadby budete s polovičkou prezerať svadobné fotky. Jednoduchá svadobná výzdoba je skrátka IN a my vám poradíme ako na to!
  2. V súlade s prírodou: Povedzte si so svojou polovičkou čarovné „áno“ v krásnom prírodnom duchu. Prírodná svadobná výzdoba okamžite vyčaruje na svadbe veľmi príjemnú a pohodovú atmosféru. Jej obľúbenosť v posledných rokoch neustále rastie. Čoraz viac párov uprednostňuje ekologické a udržateľné zdroje, ku ktorým prvky priamo z lona prírody určite patria.
  3. Návrat k tradíciám: Folklórna výzdoba v modernom prevedení patrí na Slovensku medzi najhorúcejšie trendy. Hlavne ak plánujete svadbu v stodole alebo v prírode. Stále viac mladých párov sa rozhoduje práve pre tento štýl. Ukážeme vám inšpirácie ako si folklórny štýl svadby začleniť aj do vašej svadobnej výzdoby.
  4. Späť do minulosti: Vintage je opäť tu! Najmä, ak je to štýlová vintage svadobná výzdoba. Vintage štýl evokuje v každom z nás romantiku a nostalgiu. Doplnky na svadbu, svadobné torty a dokonca aj darčeky pre svadobných hostí sa dajú zladiť vo vintage štýle na viacero krásných spôsobov. Poradíme vám najlepšie tipy!

Westwing vám prináša mnoho inšpirácií a dobrých rád na rozprávkovú svadobnú výzdobu. Zaregistrujte sa bezplatne ešte dnes, a žiaden z našich skvelých nápadov vám už nikdy neunikne!