Svadobná torta vo vintage štýle

Čo je staré, to je dobré. Najmä, ak je to štýlová vintage svadobná výzdoba. Práve tento štýl sa teší v ostatných rokoch veľkej popularite. Niet sa ani čomu čudovať, pretože vintage kúsky evokujú romantiku a nostalgiu. Doplnky na svadbu, svadobné torty a dokonca aj darčeky pre svadobných hostí sa dajú zladiť vo vintage štýle na mnoho nádherných spôsobov. Romantická nálada neobíde ani svadobný stôl, lebo aj na ňom sa dá krásne uplatniť vintage svadobná výzdoba. Objavte s nami inšpirácie pre váš veľký deň!

Štýly svadobnej výzdoby

Nájsť si svoju tému, ktorá vám bude vyhovovať, nie je vždy také jednoduché. Každý jeden svadobný plánovač, poradca či koordinátor vám odporučí najprv vybrať neveste šaty, pretože práve tie udávajú smer. Či už je to štýlová svadobná výzdoba na auto alebo svadobná výzdoba domu nevesty, všetko musí hrať vzájomne do karát. Chcete ísť romantickou cestou alebo uprednostníte skôr vidiecky štýl, prípadne vám učaroval shabby chic štýl? Máte toľko možností na výber, že do jednej z nich sa určite trafíte. Len čo si určíte tému svojho vysnívaného svadobného dňa, môžete veci oficiálne posunúť vpred a na scénu nastúpi plánovanie svadby. Vedeli ste, že plánovať treba aspoň pol roka dopredu? Nezabudnite do svojho zoznamu zaradiť aj počasie, klímu a miesto konania, aby bol zážitok dokonalý.

Ako vyzerá vintage svadobná výzdoba?

Ak chcete mať svoju svadbu vo vintage štýle, načerpajte inšpiráciu z minulých desaťročí. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako to môžete docieliť, je svadobné oblečenie a celkový vzhľad výzdoby. Pokiaľ ide o výzdobu na svadobný stôl, môžete sa spoľahnúť na starožitné dekorácie, obrus s ručnou výšivkou alebo drevené stoličky s patinou. Nezabudnite ani na taký detail, akým je napríklad svadobná výzdoba na auto. Tu sa dá takisto uplatniť vintage svadobná výzdoba.

Vintage svadobná výzdoba: pohrajte sa s farbami

Jemné odtiene, decentné osvetlenie a veľa kvetov zvyčajne vytvorí romantickú atmosféru. Pre túto tému si predstavte nežné pastelové farby, stropné svetlá, lustre, lampióny, lampáše, nápisy s kaligrafiou a kvetinovú stenu na fotenie. Všetko v dokonalých farbách tak trošku s nádychom shabby chic.

Vintage svadobná výzdoba pre interiér aj exteriér

Všetko sa nesie v romantickej nálade. Svadba v kostole je typicky tradičná forma, ako si ženích s nevestou vedia svoje áno na špeciálnom mieste. Aj tu sa dá zdobiť v štýle vintage, rovnako aj keď ide o svadbu na úrade. Vintage svadobná výzdoba domu môže zahŕňať saténové kusy látky, hodvábne stužky, perličky a krémové doplnky. Pri vstupe do domu by takisto mal byť zavesený napríklad svadobný veniec a na záhrade dekorácie vo vintage štýle. 

Vintage svadobná výzdoba: stôl a doplnky

Svadobný stôl vo vintage štýle môže vyzerať romanticky, ale aj moderne. Záleží, z akého uhlu to zoberiete a ako veľmi tento štýl zapojíte do vašich predstáv. Ak je štýl voľnejší, môžete po ňom rozmiestniť rôzne dekorácie, prípadne ich umiestniť všade po sále, či záhrade. 

Doplnky na svadbu vo vintage štýle môžu byť: 

  • Staré rámy – nájdete takmer kdekoľvek a sú skvelé pre retro fotografie alebo na menovky na svadbu pre vašich hostí. Či už zostanete pri klasickom zvetranom vzhľade alebo im dodáte nový náter, rámy sú lacným a ľahkým spôsobom, ako dodať očarujúci nádych.
  • Starý sklenený riad a vázy – vytvárajú nádherné ozdoby v strede stola. Skúste použiť rôzne štýly a jemné farby, vitráže alebo ručne maľované sklenené vázy. Naplňte ich kvetmi alebo sviečkami.
  • Starožitné kufre – sú jedinečný prvok, ktorý vyzerá dobre ako rekvizita na fotenie. 
  • Vintage nábytok – dá sa prenajať a umiestniť do sály alebo do exteriéru, ak ide o svadbu. Staré komody, čalúnený nábytok, kreslá, leňošky, či dezertný stôl vyzerajú na fotkách skvele. 

Kvety na svadbu vo vintage štýle

Čo neodmysliteľne patrí ku akémukoľvek svadobnému štýlu, sú kvety na svadbu. Aj tie sa dajú naaranžovať vo vintage štýle. Kvetinová vintage svadobná výzdoba sa nesie v duchu romantiky. Nemusí to byť práve retro. Obľúbené kvety sú levanduľa, jazmín, lúčne kvety, klinčeky, hortenzie, ľalie, gardénie, kaly, pivónie, frézie, ruže, konvalinky, vistérie, agáty. Pekne ukážu aj farebné orgovány pastelových odtieňov alebo tón v tóne s inými kvetmi. Svadba v prírode ide ruka v ruke s kvetinovou výzdobou. 

Vintage darčeky pre svadobných hostí

Vašim hosťom sa patrí poďakovať za to, že prišli. Okrem klasickej výslužky s koláčmi a pijatikou, im môžete pripraviť milé darčeky. Nemusí to byť nič veľké, doprajte im praktické a milé kúsky. Darčeky pre svadobných hostí môžu mať podobu dekorácií vo vintage štýle, handmade výrobkov z dreva, otváračov na fľaše, ozdôb, či dekorácií do domácnosti. Taktiež im môžete darovať voňavé mydlá alebo inú originálnu kozmetiku.

Rôzne štýly vintage svadobnej výzdoby

Vintage štýl nemusí znamenať iba retro, má rôzne podoby a štýly. Záleží na vás, ku ktorému inklinujete viac. 

Shabby Chic

Romantika môže mať rôzne podoby. Shabby chic je kompromisom. Využíva veľa vintage prvkov a pokiaľ sa vám páčia jemné tóny, zamatové povrchy a závan histórie, prípadne ak chystáte svadbu na zámku, je shabby chic pre vás to pravé.

Vidiecky štýl

Typickým miestom pre tento štýl je svadba v stodole. Svetlá na reťazi, staré poháre, háčkované deky, čipky, aj drevené dekorácie prispievajú k jednoduchej a útulnej atmosfére tejto témy. Ak ste trošku domácim kutilom, vidiecke dekorácie budú vašou šálkou kávy. Zvážte aj typické vidiecke miesto, ako je elegantná stodola alebo farma.

Hravý štýl

Ak si predstavujete komornejší a neformálnejší obrad, rozhodnite sa pre svadbu s motívom vonkajšej záhrady, takzvanej garden party. Má opodstatnenie v jarných a letných mesiacoch a je skutočne príjemným spôsobom na oslavu. Tento bezstarostný štýl je ideálny, ak máte radi záhradné oslavy akéhokoľvek druhu a cítite sa dobre vonku. Môže to vyzerať ako jarné alebo letné rande. Svadba v prírode na rozkvitnutej lúke alebo v parku má svoje čaro.

Svadobné torty s vintage šarmom

Na svadbe býva častokrát vrcholom oslavy krájanie svadobnej torty. Vtedy blýskajú všetky fotoaparáty. Svadobné torty vo vintage štýle sa vyznačujú kvetmi, krémovými a pastelovými farbami, sú zdobené menej, ale vkuse. Vidieť môžete ombre torty, skrášlené širokými stuhami, ale aj zakvitnutou halúzkou čerešne. Nevšedné torty majú dokonca aj neobvyklý tvar, dokonca ani nemusia byť poschodové, častokrát sú dekorované len perličkami alebo čipkou. Použiť môžete aj zlato alebo orchidey. 

Ak uprednostňujete novodobý vintage štýl s nádychom luxusu a moderných prevedení, vaša svadobná výzdoba bude v tom správnom mieste a čase vyzerať úchvatne. Vintage štýl nevymizol a bude ešte dlho populárny.

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!