Bezplatné vrátenie
100 dní na vrátenie
Pracovný kalendár

Zdá sa vám, že niekedy strácate prehľad vo všetkom, čo musíte za deň, týždeň alebo mesiac spraviť? Udržať si v hlave jednotlivé pracovné úlohy, svoje vlastné projekty a nápady, prípadne aj nejaké rodinné plány, je oveľa ťažšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Práve preto v súčasnosti existujú tisícky možností, ako si naplánovať každý jeden deň, od rána do večera. Ak však nie ste diárový typ, pretože neradi trávite plánovaním a vypisovaním vecí dlhé hodiny, alebo na tento rok hľadáte niečo iné, vyskúšajte pracovný kalendár 2022 na stiahnutie zadarmo od Westwing. Získajte praktický prehľad a osvojte si jednoduché spôsoby plánovania všetkých udalostí.

Dôvody prečo je dôležitý pracovný a plánovací kalendár

Klasická aj domáca pracovňa si vyžaduje, aby sme mali pri sebe niekoľko základných vecí. Presnejšie ide o počítač, viaceré zápisníky, farebné perá a, samozrejme, aj pracovný kalendár, ktorý vás udrží vždy v obraze. Podľa kalendára ľahko zistíte, aké sviatky vás čakajú, či nemá niekto narodeniny alebo meniny, prípadne, či vás nečaká dôležité pracovné stretnutie. V kalendári vidíte jednotlivé dni oveľa prehľadnejšie, ako napríklad v diári alebo na malej obrazovke telefónu. Pracovný kalendár 2022 na stiahnutie vám zjednoduší celú prácu a postará sa o to, aby ste už nikdy na nič nezabudli.

Máte už pracovný kalendár na tento rok? V tom prípade spravte z kalendára plánovač pre svoj osobný život a začnite robiť konečne niečo, čo ste doteraz neustále odkladali, pretože ste si mysleli, že nemáte dostatok času. Alebo sa po rokoch dostaňte k renovácii svojho domu, zmeňte zariadenie interiéru a trochu si to v domácnosti osviežte.

Možností, ako využiť voľný čas, je nespočetne veľa. Nenechajte dnešnú rýchlu dobu, aby vás okradla všetok voľný čas. Zoberte život do vlastných rúk a naplánujte si svoje nadchádzajúce dni tak, ako chcete len vy.

Ročný pracovný kalendár 2022 na stiahnutie pre stanovenie všetkých vašich cieľov

Na to, aby ste sa zlepšovali vo svojej práci a podávali lepšie výsledky, si musíte stanoviť nejaké ciele. Nemusí ich byť veľa, stačí len zopár, ktoré si dobre nastavíte. Westwing pre vás spísal najlepšie rady a nápady.

Ako si stanoviť ciele?

Aj vy ste si na začiatku roka stanovili nejaké ciele, na ktoré ste však už v polovici januára zabudli? To, že ste sa svojich plánov nedržali, má jeden jediný dôvod – zle ste ich stanovili. Tomu sa ale viete pomerne jednoducho vyhnúť, stačí len, keď budete vedieť, na čo sa zamerať. Odborníci tvrdia, že každý sen alebo cieľ musí mať niekoľko vlastností, a to:

 1. Označenie

  Svoj cieľ musíte dobre označiť alebo pomenovať, aby ste vedeli, za čím idete.
 2. Presnosť

  Cieľ musíte nielenže správne, ale takisto presne označiť, aby nebol príliš vágny. Príkladom z praxe je cieľ “chcem schudnúť”, pričom neuvediete, koľko skutočne chcete schudnúť. Práve preto je ťažké ísť ďalej a dobehnúť do cieľovej rovinky. 
 3. Časová ohraničenosť

  Cieľ splníte len vtedy, keď si naplánujete, odkedy a dokedy budete na ňom pracovať. Konečný dátum vás bude motivovať v tom, aby ste niečo urobili a získali najlepšie výsledky, kým k nemu dôjde.

Okrem toho nezabúdajte ani na čiastkové ciele, ktoré budete potrebovať v prípade, že ste si stanovili jeden veľký cieľ. Napríklad, povedali ste si, že zmeníte zariadenie kancelárie? Zmena nábytku a doplnkov alebo jej celá rekonštrukcia zaberie niekoľko dní či dokonca týždňov. Aby ste na nič nezabudli a na všetko sa dobre pripravili, rozbite si veľký cieľ na niekoľko menších, čiastkových, napríklad vyhodiť staré zariadenie, zmeniť interiérové farby, posunúť stôl na iné miesto, či si kúpiť ergonomické stoličky a stoly, pretože ergonómia je základom pevného zdravia.

Konečný dátum renovácie si zapíšte do pracovného kalendára 2022 na stiahnutie, ktorý si zavesíte napríklad na nástenku alebo ho položíte na písací stôl pod oknom. Takto si zaistíte, že termín budete mať neustále pred očami.

Pracovný kalendár 2022 na stiahnutie: ako si stiahnete náš ročný kalendár?

Ročný pracovný kalendár poteší hlavne tým, že v ňom vidíte veľmi prehľadne celý rok, takže viete, čo vás čaká v iné mesiace. Takýto pomocník sa výborne zíde nielen do práce, ale aj do osobného života, kde pomôže sledovať všetky vaše ciele. Ak sa vám zapáčil náš kalendár a chceli by ste ho pravidelne používať, kliknite na obrázok a po stlačení pravého tlačidla kliknite na “Uložiť obrázok ako”. Kalendár uložte do jedného z priečinkov v počítači, odkiaľ ho už ľahko vytlačíte.

Mesačný pracovný kalendár 2022 na stiahnutie pre všetky vaše dôležité udalosti

Ročný kalendár je praktický, pretože v ňom vidíte prehľad celého roka a nastávajúcich mesiacov. Nie každému však vyhovuje, preto si pre vás Westwing pripravil aj mesačný pracovný kalendár 2022 na stiahnutie, pomocou ktorého môžete sledovať nielen svoje povinnosti, ale aj všetky ciele.

Mesačný pracovný kalendár: využite zo všedných dní maximum

Túžite po zábave a chcete si spríjemniť aj dni, keď ste v práci? Naplánujte si do svojho nového mesačného kalendára stretnutie s priateľmi, kurz varenia alebo záhradnú párty. Nedovoľte, aby dni prechádzali jeden za druhým a využite z nich maximum.

Pre zjednodušenie plánovania stiahnite a vytlačte kalendáre aj svojej rodine a priateľom. Všetci si budete spolu sledovať voľné dni, ktoré by ste mohli využiť na nejakú zábavu. Zosynchronizujte sa so svojimi blízkymi a vytvorte si nové spoločné zážitky plné zábavy a akcie.

Pracovný kalendár 2022 na stiahnutie: ako si stiahnete náš mesačný kalendár?

Mesačný pracovný kalendár poteší každého, kto preferuje detailnejšie plánovanie a chce využiť z mesiaca maximum. Rovnako ako kalendár na rok, aj tento si zaveste niekde na oči, kde ho budete neustále vidieť. Zaistíte si, že na nič nezabudnete a pred očami budete neustále vidieť svoje ciele a plány na ďalšie dni. Ak sa vám zapáčil náš kalendár, kliknite na obrázok a po stlačení pravého tlačidla kliknite na “Uložiť obrázok ako”. Kalendár uložte do jedného z priečinkov, odkiaľ ho vytlačíte.

Tip: Ak sa vám páči náš pracovný kalendár 2022 na stiahnutie, pozrite si aj naše virtuálne pozadie – štýlové fotografie interiéru prispôsobené pre videohovory v aplikácii Zoom.

Štátne sviatky v roku 2022 na Slovensku

Štátne sviatky pre mnohých znamenajú len jedno – voľno, ktoré môžu využiť na cestovanie, spoznávanie okolia alebo oddychovanie. Na Slovensku máme päť štátnych sviatkov a desať dní pracovného pokoja. Okrem toho existujú aj pamätné dni, počas ktorých si pripomíname významné osoby alebo udalosti, no voľno počas nich nie je.

Štátne sviatky v roku 2022 na Slovensku

 • Deň vzniku Slovenskej republiky – 1. január
 • Deň Ústavy Slovenskej republiky – 1. september
 • Sviatok svätého Cyrila a Metoda – 5. júl
 • Výročie SNP – 29. august
 • Deň vzniku samostatného česko-slovenského štátu – 28. október (jediný štátny sviatok, ktorý zároveň nie je dňom pracovného pokoja)
 • Deň boja za slobodu a demokraciu – 17. november

Dni pracovného pokoja v roku 2022 na Slovensku

 • Zjavenie Pána (Traja králi) – 6. január
 • Veľký piatok – 15. apríl
 • Veľkonočný pondelok – 18. apríl
 • Sviatok práce – 1. máj
 • Deň víťazstva nad fašizmom – 8. máj
 • Sedembolestná Panna Mária – 15. september
 • Sviatok všetkých svätých – 1. november
 • Štedrý deň – 24. december
 • Prvý sviatok vianočný – 25. december
 • Druhý sviatok vianočný – 26. december

Naplánujte si pomocou nášho pracovného kalendára 2022 na stiahnutie všetky povinnosti aj voľnočasové aktivity. Zabudnite na stres a chaos, a spravte si poriadok vo všetkých svojich veciach.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Bezplatná registrácia Westwing: získajte prístup k exkluzívnym novinkám a zaujímavým akciám.