bezpečné krajiny na cestovanie

Aj vás už chytá neutíchajúca túžba po cestovaní a nových dobrodružstvách? V tom prípade ste na tom správnom mieste! Zbaľte si s nami kufre a vyberte sa na nezabudnuteľnú dovolenku alebo očarujúci výlet. V našom článku sa dozviete, ktoré sú bezpečné krajiny na cestovanie a na čo všetko by ste mali myslieť. K tomu sme pre vás pripravili aj rady a nápady, ktoré sa vám určite hodia na cestách či už v zahraničí alebo po našom krásnom Slovensku. Už sa neviete dočkať? Výborne – ani my!

Cestovanie do zahraničia

Možnosti cestovať do zahraničia sa opäť otvárajú a v ponuke je stále viac a viac bezpečných destinácií, či už v Európe alebo exotickejších oblastiach. V každom prípade je vždy dobré si vopred overiť podmienky príchodu a odchodu v danej krajine, aby ste si vedeli včas vybaviť zdravotné testy, povinné očkovanie či iné náležitosti.  

Bezpečné krajiny na cestovanie: Na čo treba myslieť pred vycestovaním

Cestovanie si momentálne vyžaduje viac pozornosti ako predtým, to však určite nebráni v tom, aby ste si mohli užiť úžasnú dovolenku! Čo by ste si pred vašou cestou teda mali zistiť? A čo nezabudnúť na dovolenku?

 1. Podmienky a situáciu cieľovej destinácie – vždy aktuálny prehľad krajín a podmienok nájdete na stránkach Ministerstva zahraničných vecí SR.
 2. Podmienky krajín, cez ktoré budete tranzitovať – či už sa vyberiete autom alebo lietadlom, nezabudnite aj na krajiny, cez ktoré budete prechádzať alebo v ktorých budete prestupovať.
 3. Podmienky krajín aj pred návratom domov – počas vášho pobytu v zahraničí sa môže situácia v daných krajinách zmeniť, preto je potrebné si ju opäť preveriť.
 4. Služby na letiskách – uistite sa, aké služby a testovanie poskytujú letiská, ktoré budete využívať počas vašej cesty, aby ste sa vedeli včas zariadiť.
 5. Podmienky aerolínií – nezabudnite sa ubezpečiť, že pred odletom spĺňate všetky požiadavky aerolínií, ktorými budete cestovať. Mnohé požadujú negatívny test aj pri tranzitoch a respirátor počas celého letu.

Bezpečné krajiny na cestovanie? Zoznam, ktorý musíte mať!

Konečne sa dostávame k zoznamu lákavých exotických destinácií pre vašu tohtoročnú dovolenku! Predstavujeme vám bezpečné krajiny na cestovanie, ktoré sme vybrali na základe dobrého leteckého spojenia a všeobecne dobrých podmienok pre vstup do krajiny – ktorú z nich si vyberiete?

 • Dominikánska republika
 • Dubaj
 • Egypt
 • Karibské ostrovy
 • Kostarika
 • Maldivy
 • Mexiko
 • Seychely
 • Srí Lanka
 • Tanzánia a Zanzibar

Bezpečné krajiny na cestovanie v Európe s nádychom exotiky

Zamerali sme sa predovšetkým na ostrovy, aby ste si mohli užiť dovolenku so šumom mora a krásnymi plážami. Aj vy máte pri pohľade na tento zoznam ihneď chuť baliť kufre?

 • Malta
 • Azory a Madeira (Portugalské ostrovy)
 • Malorka, Menorka, Ibiza a Kanárske ostrovy (Španielske ostrovy)
 • Sardínia a Sicília (Talianske ostrovy)

Rady ako cestovať bezpečne

V dnešnej dobe sa oveľa viac prihliada na bezpečnosť a hygienu počas cestovania. Preto sme pre vás pripravili rady, ktoré vám cestovanie uľahčia a ušetria vás od stresu. Dovolenka má byť predsa o oddychu! Pozrite sa aj na naše ďalšie tipy k tomu, čo si môžem zobrať do lietadla.  

 1. R – O – R – rúško, odstup, ruky – tieto tri slová sa stali súčasťou nášho každodenného života a je to naozaj to minimum, čo každý z nás môže spraviť pre bezpečnosť seba, svojej rodiny a ľudí naokolo. Nezabúdajte preto nosiť rúško nie len tam, kde sa to vyžaduje, ale aj na miestach s väčším počtom ľudí a pravidelne si umývajte alebo dezinfikujte ruky.
 2. Vstupné podmienky vašej dovolenkovej destinácie – aby vás pred a počas vašej vytúženej dovolenky nič neprekvapilo, zistite si vstupné podmienky do krajiny ako aj podmienky aerolínií, s ktorými budete letieť.
 3. Istota s poistením – zaobstarať si poistenie pre vašu dovolenku sa určite oplatí. Budete mať tým pádom pokryté aj možné zrušenie dovolenky, manažment testovania klienta či liečebné náklady v súvislosti s vírusovým ochorením a pod. Niektoré destinácie a letecké spoločnosti už takéto poistenie zahrnuli do svojich služieb.
 4. Priame lety – aby ste sa vyhli čakaniu na letiskách a prestupom v zahraničí – a tým pádom aj styku s ľuďmi z iných krajín, skúste si zaobstarať priame lety z Bratislavy alebo Košíc, prípadne z Viedne.
 5. Ubytovanie, ktoré dbá na bezpečnosť klientov – vyberte si ubytovanie s hygienickými certifikáciami, aby ste mali istotu bezpečného pobytu. Teraz nimi disponuje už väčšina hotelov a rezortov.
 6. Vlastné hygienické vybavenie – pre každý prípad si nezabudnite pribaliť aj vlastnú zásobu rúšok a dezinfekcie. Nikdy neviete, kedy ich budete potrebovať. Zásoba vitamínov a doplnkov na podporu imunity je taktiež dobrou poistkou.
 7. Návrat z dovolenky – pred návratom domov sa uistite, či vás nečakajú nejaké povinnosti alebo formality po prekročení domácich hraníc.  

Tipy na výlet po Slovensku

Slovensko je tak malebná a pútavá krajina, že sa určite oplatí stráviť dovolenku aj priamo tu a necestovať do zahraničia. More tu síce nemáme, za to si ho však môžete vynahradiť inými prírodnými krásami. V takom prípade sa aj dovolenka so psom či iným domácim miláčikom stane jednoduchšou. Pozrite sa s nami na tipy na výlet po čarovnom Slovensku.

Dovolenka na Slovensku pri vode

Slovensko je známe svojimi vodnými nádržami, jazerami a prameňmi. V okolí Oravskej priehrady, Liptovskej Mary či Zemplínskej Šíravy sa dá nájsť štýlové ubytovanie s výbornou lokálnou kuchyňou, ktoré spravia vašu dovolenku skutočne nezabudnuteľnou. Takéto prostredie ponúka množstvo skvelých aktivít pre voľný čas a odpočinok. V mnohých oblastiach sa nachádzajú aj aquaparky, v ktorých môžete stráviť celý deň zábavou vo vode. Ideálny výlet pre rodinky s deťmi!  

Na horách

Ak obľubujete turistiku a pohyb vo voľnej prírode s úžasnými výhľadmi, na výber máte z nespočetných pohorí a lesov, ktoré sa na Slovensku ukrývajú. Či už si vyberiete majestátne Vysoké Tatry alebo nižšie pohoria ako napr. Slovenský raj, určite vás očarí prekrásna príroda s mnohými ďalšími atrakciami. Turistika na Slovensku je preto stále trendy.

S duchom histórie

Okrem prírodných krás je Slovensko známe aj svojimi historickými lokalitami. V každom kúte tejto krajiny nájdete nejakú skvostnú pamiatku. Medzi najznámejšie historické miesta a mestá patria napr. Banská Štiavnica, Kremnica, Komárno, Trnava či Bardejov. A to sme nespomenuli väčšie mestá, v ktorých sa taktiež ukrývajú skutočné historické poklady!  

Trendy v cestovaní sa neustále menia a vždy so sebou prinášajú pestrú paletu nápadov na výlety a dovolenku. Dúfame, že sme vás našimi tipmi inšpirovali a že si aj vďaka nim budete môcť vychutnať naozaj skvelý oddych a zábavu tu na Slovensku alebo niekde v zahraničí.

Už viete, kde strávite tohtoročnú dovolenku? Alebo kam sa vyberiete na dobrodružný výlet? Nezabudnite pritom dbať na vaše bezpečie a zdravie, aby ste si voľný čas mohli naplno vychutnať!

Využite k tomu bezplatnú registráciu na Westwing a  nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým budú vaša dovolenka aj domov po návrate z nej ešte krajšie!