Chcete sa dozvedieť viac? Prečítajte si nášho poradcu

Kovové postele poradca Westwing

Kovové postele majú väčší potenciál, než človek predpokladá na základe ich mena. Je to vlastne paradox, že posteľ z materiálu, ktorý je skôr spájaný s tvrdosťou, priemyslom a funkčnosťou, môže byť tak romantická, maznavá a plná atmosféry. Kovová posteľ je aj ideálny základný kus nábytku: Dá sa použiť v rôznych štýloch zariadenia.

Keď počujeme slovo kov, v prvom rade myslíme na robustné a praktické veci ako stroje, automobilové súčiastky, zárubne, mixéry a náradie, nie na mäkkú a pohodlnú posteľ. Kovová posteľ ale vôbec nemusí pôsobiť ako studená, robustná a masívna. Hrá väčšinou naopak zasneným a prekvapivo romantickým, ženským dizajnom. Kto verí, že kovová posteľ pozostáva z rovných, ťažkých kovových častí, ten sa mýli. Často sa používajú jemné elementy. Tieto dodávajú ľahký a priedušný vzhľad, ktorý pozýva k príjemnému maznaniu alebo jednoducho pripraví uvoľnené chvíle pre čítanie knihy alebo pozeranie obľúbeného seriálu.

Biela kovová posteľ

Kovová posteľ – kov nie je vždy rovný kovu

To najdôležitejšie pri posteli je jej stabilita. Pri kovovej posteli je pevnosť a odolnosť voči záťaži zaručená už v názve. Kov ale nie je vždy rovný kovu, a tak môžu byť aj kovové postele vyrobené z rôznych materiálov. Najčastejšie sa používa železo, preto znesie obzvlášť veľkú záťaž a je veľmi stabilné, no pôsobí aj krásne a romanticky. Práve pre dvojpostele a manželské postele je často vybrané železo, pretože podčiarkuje atmosféru času stráveného vo dvojici.

Štýlová kovová posteľ pre jedného

Kovové postele – dizajn premeniteľný do viacerých štýlov zariadenia

Pokiaľ kov nie je vytvrdnutý, môže byť vytvarovaný do všelijakých foriem, práve tak sa z tohto chladného a tvrdého materiálu vyrábajú zasnené formy a časti postele. Farby kovovej postele sú najmä tmavé a čierna, hnedá, sivá alebo tmavé odtiene medi sú prevládajúce alternatívy. Na druhej strane existujú aj modely, ktoré majú strieborný lesk alebo biely lak. Kovová posteľ je obľúbená najmä v detskej izbe, pretože vytvára krásne nostalgickú a citlivú atmosféru.

Veľmi romantická forma, ktorá je mnohými ženami a dievčatami povýšená na vysnívaný typ postele, je nebeská posteľ. Kov sa hodí veľmi dobre pre výrobu nebeskej postele, pretože sa z tohto materiálu dajú vyrobiť romantické elementy a dizajn. Je jedno, či ide o dvojposteľ alebo samostatnú posteľ: Jemná kovová posteľ je perfektné miesto pre romantiku a sny.

Romantická posteľ s kovovým rámom

Matrac a latový rošt v kovovej posteli nesmú chýbať

Nie všetky časti kovovej postele sú vyrobené z kovu. Plocha na ležanie je aj pri kovovej posteli z latového roštu a matracu, ktoré sú niekedy doručené spolu s posteľou, no dajú sa kúpiť aj samostatne. Kto sa rozhodne pre separátny nákup, musí dbať len na vhodnú veľkosť a môže si prispôsobiť latový rošt aj matrac svojim nárokom.

Kovová biela posteľ do spálne

Moderná kovová posteľ

Kovová posteľ nemusí byť len romantická a ženská, môže sa využiť aj v modernom a puristickom štýle zariadenia. Milovníci purizmu nepotrebujú v minimalistickom štýle žiadne doplnky. Posteľ z kovu s čistými líniami a tvarmi je preto ideálna pre puristickú spálňu.

Nočný stolík z kovu sa neuveriteľné hodí ku kovovej posteli. Tu môžete kombinovať aj sklo s kovom, pretože sklo sa postará o transparentnosť a moderný dojem. Rámy obrazov a vázy podporia tento vzhľad, ak budú v studenej lesklej striebornej farbe. Pre teplejšie tóny siahnite po elementoch medenej farby. Kovová posteľ nás presviedča o mnohých možnostiach jej využitia.