Nová tvár country: modern a glam

Country – štýl je už oddávna spájaný s pohodlným, neformálnym životným štýlom a väzbami na tradície. To však vôbec neznamená, že domy v takomto štýle musia vyzerať ako romantické skanzeny! Starý a dobre známy štýl country sa vracia v novšej, sviežejšej a zmenenej forme. Pozrite si, ako sa môžete tešiť z krás dedinského života – aj v meste – a nevzdávať sa výdobytkov súčasného života.

westwing-styl-wiejski-modern-2

Contry – štýl v modernej verzii

Hoci je štýl modern – country súčasný, vychádza z dedinských hodnôt. Najdôležitejšou je ľahkosť bytu v súlade s prírodou. Taktiež to, čo vytvára, pripomína že život je príjemný: rodina, priatelia, pohodlie, dobré jedlo a pitie. Preto práve týmto hodnotám treba zostať verný! Interiéry v štýle country nie sú vôbec plné nostalgie, ale skôr moderného, medzinárodného štýlu.

westwing-styl-country-glam-modern-kolaz

Modern country. Ako sna to?

Štýlu moderného country dominuje jednoduchosť: neopracované drevené stoly na podstavcoch, alebo s nohami do kríža, masívne drevené stoličky v slohu ľudového nábytku a dvoj či trojdverová skriňa. Tieto nábytky dávajú súčasným interiérom dedinský nádych.
Spojenie chladných a štýlových textúr s rustikálnou drsnosťou a nedokonalosťami vytvoria moderný efekt. Drevo, kameň a tehly dajú interiéru štipku štýlu dedinskej chaty. Aj keby sme drevenú podlahovú krytinu nahradili napríklad betónom, aj vtedy by izbe dominovali rustikálne prvky.

westwing-styl-country-modern
westwing-styl-wiejski-modern-3

Ojedinelé a vkusne vybraté dekorácie a príslušenstvo spôsobia, že priestor má nádych prítulnosti. Pri tomto štýle nastal čas rozlúčiť sa s ťažkými, vlnenými kobercami, ale aj prehnane subtílnymi okennými dekoráciami a zbierkami tanierov, figúrok či iných ozdôb.

 

Tlmené organické farby stien – ako biela, farba slonoviny, béžová či šedá – zvýrazňujú tvary nábytku a dávajú interiéru pocit sviežosti.
Veľký károvaný vzor a široké pruhy sú novou verziou malých, rustikálnych vzorov, ktoré sa výborne hodia do štýlu modern-country.

westwing-styl-country-modern-4
westwing-styl-rustykalny-glam-3

Štýl country vo verzii glam

Po niekoľkých rokoch panovania skromnosti v interiérovom návrhárstve, vracia glamour lesk, a to nielen do country-štýlu. Tu je niekoľko rád, ako rustikálnemu štýlu dodať luxusný výzor.

westwing-styl-country-glam-kolaz

Glam country. Ako na to?

Štýl glamour-country preferuje luxusné materiály: pekné drevo, prekrásne kože, ľan, semiš, zlato – a upokojujúcu škálu farieb – od bielej, cez okrovú až po gaštanovú hnedú. Neutrálne steny a rustikálne, drevené stropné rámy i podlahy z dosiek, sú dokonalým podnebím pre doplnky štýlu glam.

Aby sme však dodali kúsok štýlu glamour do country-štýlu, hodí sa spájať antiku, drevený nábytok z druhej ruky s viacej modernými, najlepšie ručne vyrobenými, doplnkami. Kožené, prípadne semišové pohovky, konzolové stolíky a lesklé kredence, budú viac pripomínať dedinský dvor, ako dedinskú chatu.

westwing-styl-country-glam-2

Imponujúce osvetlenie je nevyhnutné – obzvlášť lustre a nástenné svietidlá z číreho alebo farebného skla Murano.

V interiéri štýlu glam-country nesmú chýbať lesklé látky, záhyby, strapce, zápichy, keramické dekorácie a komplikované vzory. Kvety, napr. ružové hortenzie, sú jednoduchým spôsobom, aby sme do kompozície pridali luxusný nádych.

westwing-styl-country-glam

Fotografie: Westwing Home & Living / Living4Media

Dagmar Ferova

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline