Sila kontrastu

Loft v starom dome

1
2
12

Kombinácia čiernej a bielej je klasika, ktorá má svoje špecifiká. Hodí sa do rozľahlých a dobre osvetlených priestorov s vysokými stropmi – tie nachádzame v byte, ktorý sme sa rozhodli navštíviť. Originálne architektonické spracovanie je jeho najväčšou prednosťou. Zariadenie by nemalo jeho prirodzenú krásu zatieniť, ale naopak zvýrazniť. Nádherná podlaha zo širokých drevených dosiek v teplom medovom odtieni je ako stvorená pre kontrastné kompozície. Ďalšími drevenými prvkami v tejto miestnosti sú stolové dosky a kláty, ktoré plnia funkciu stolíkov. S ich príjemným odtieňom ladí zlatistý luster, ktorý celú štylizáciu korunuje.

3
10

Na čiernu a bielu narazíte doslova všade. V týchto farbách sa nesú dekorácie, porcelán a dokonca aj majiteľkine topánky… Pléd je síce šedý, ale tým rozhodne nevybočuje z nastoleného kurzu. Farebnú disciplínu narúša okrasná rastlina, no tej môžeme jej drobný priestupok prepáčiť.

4

Lesk. Lesknú sa nielen zlaté časti lustra. S odleskami svetla si umne pohrávajú krištáľovo priezračné tabuľky vo dverách, zasklené grafiky i sklenené vázy – toto experimentovanie so svetlom dodáva interiéru ľahkosť a energiu.

6

Komoda inšpirovaná knižničnou kartotékou je ukážkovým príkladom nábytku, ktorý loftu padne ako uliaty. Trúfame si dokonca povedať, že tam nesmie chýbať!

8

Čierne svetielka? A prečo nie? Efekt je vskutku dokonalý!

9

Grafiky a lampáše s textom, prosté tvary v čiernych rámoch. „Kvapky“ zlata na komode dodávajú loftovému interiéru nádych extravagancie.

11

V tejto mobilnej debne industriálneho charakteru sa do miestnosti doviezli vankúše. Čierno-biele, samozrejme.

5

Dokonalá harmónia. Tieto dvere sú vďaka výplni z brúseného krištáľového skla hotovým pokladom. Dômyselne zariadený interiér dá ešte väčšmi vyniknúť ich kráse.

7

Ak má niekto za oknom takýto zelený kútik, určite by sa mal posnažiť, aby bol dobre viditeľný. To znamená predovšetkým nezakrývať okná, a to ani tým najkrajším závesom. Spätosť s prírodou je možné zvýrazniť napríklad aj vetvičkami vystavenými na parapete.

15

Zbierka demižónov na loftovom stolíku interiéru určite neuškodí – všimnite si, že nijako nenarúša pohľad na drevenú konštrukciu verandy.

 

Dagmar Ferova

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline