Sila kontrastu

Kombinácia čiernej a bielej je klasika, ktorá má svoje špecifiká. Hodí sa do rozľahlých a dobre osvetlených priestorov s vysokými stropmi – tie nachádzame v byte, ktorý sme sa rozhodli navštíviť. Originálne architektonické spracovanie je jeho najväčšou prednosťou. Zariadenie by nemalo jeho prirodzenú krásu zatieniť, ale naopak zvýrazniť.

 

Kombinácia čiernej a bielej je klasika, ktorá má svoje špecifiká. Hodí sa do rozľahlých a dobre osvetlených priestorov s vysokými stropmi – tie nachádzame v byte, ktorý sme sa rozhodli navštíviť. Originálne architektonické spracovanie je jeho najväčšou prednosťou. Zariadenie by nemalo jeho prirodzenú krásu zatieniť, ale naopak zvýrazniť. Nádherná podlaha zo širokých drevených dosiek v teplom medovom odtieni je ako stvorená pre kontrastné kompozície. Ďalšími drevenými prvkami v tejto miestnosti sú stolové dosky a kláty, ktoré plnia funkciu stolíkov. S ich príjemným odtieňom ladí zlatistý luster, ktorý celú štylizáciu korunuje.

Na čiernu a bielu narazíte doslova všade. V týchto farbách sa nesú dekorácie, porcelán a dokonca aj majiteľkine topánky… Pléd je síce šedý, ale tým rozhodne nevybočuje z nastoleného kurzu. Farebnú disciplínu narúša okrasná rastlina, no tej môžeme jej drobný priestupok prepáčiť.

Lesk. Lesknú sa nielen zlaté časti lustra. S odleskami svetla si umne pohrávajú krištáľovo priezračné tabuľky vo dverách, zasklené grafiky i sklenené vázy – toto experimentovanie so svetlom dodáva interiéru ľahkosť a energiu.

Komoda inšpirovaná knižničnou kartotékou je ukážkovým príkladom nábytku, ktorý loftu padne ako uliaty. Trúfame si dokonca povedať, že tam nesmie chýbať!

Čierne svetielka? A prečo nie? Efekt je vskutku dokonalý!

Grafiky a lampáše s textom, prosté tvary v čiernych rámoch. „Kvapky“ zlata na komode dodávajú loftovému interiéru nádych extravagancie.

V tejto mobilnej debne industriálneho charakteru sa do miestnosti doviezli vankúše. Čierno-biele, samozrejme.

Dokonalá harmónia. Tieto dvere sú vďaka výplni z brúseného krištáľového skla hotovým pokladom. Dômyselne zariadený interiér dá ešte väčšmi vyniknúť ich kráse.

Ak má niekto za oknom takýto zelený kútik, určite by sa mal posnažiť, aby bol dobre viditeľný. To znamená predovšetkým nezakrývať okná, a to ani tým najkrajším závesom. Spätosť s prírodou je možné zvýrazniť napríklad aj vetvičkami vystavenými na parapete.

Zbierka demižónov na loftovom stolíku interiéru určite neuškodí – všimnite si, že nijako nenarúša pohľad na drevenú konštrukciu verandy.

 

Dagmar Ferova

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline