Apartmán s výhľadom na Eiffelovku

Minimalizmus a útulnosť v jednom? Žiaden problém! Parížanka Lorna Aubouin, zakladateľka eventovej agentúry pre deti Agence Ludique, vie, ako na to – spojila klasický dizajn so svojím obľúbeným nábytkom v škandinávskom štýle.

Apartmán je navrhnutý tak, aby poskytoval dostatok priestoru jej blízkym. „Pri plánovaní bytu sme mysleli na naše potreby, ale zohľadňovali sme aj našich priateľov. Náš apartmán je miestom, kde spoločne trávime čas a kde má každý z nás zároveň aj svoj vlastný kútik,“ vysvetľuje Lorna, matka štyroch detí.

 

Lorna a jej manžel od základov  zmenili rozloženie miestností. „Získali sme priestor pre novú miestnosť a dennú zónu sme presunuli hlbšie do bytu, čo nie je pre Paríž tak úplne typické.“ Týmto krokom nadobudol francúzsky apartmán nádych škandinávskej útulnosti.

Parížska elegancia so severskou aurou

Lornin byt, v krásnom haussmannovskom dome s výhľadom na Eiffelovku, je miestom stretnutia klasického štýlu, moderných prvkov a sveta fantázie. Lorna, polovičná Fínka, je verná neutrálnym farbám. Svoj byt udržiava v odtieňoch bielej, čiernej a šedej. Neprehliadnuteľné sú aj vplyvy škandinávskeho dizajnu. „Klasické predmety, ako lampa Alvara Aalto či projekt Arne Jakobsena – Egg Chair, sú odkazom na moje severské korene,“ zdôrazňuje Lorna.

Štylizáciu dopĺňajú pastelové prvky: krémové lampióny v jedálni, svetlé kvetiny v obývacej izbe, pastelové dekorácie a textílie v detskej izbe. Práve maličkosti rozhodujú o charaktere bytu a robia ho útulnejším. Minimálne náklady – maximálny efekt!

Foto a Video: Westwing Home and Living

Dagmar Ferova

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline