Brazília a trendy. Inšpiratívne bývanie kreatívnej riaditeľky Alexandry Tobler

Návšteva u Alexandry Tobler, kreatívnej riaditeľky brazílskeho Westwingu, je inšpiratívnou exkurziou naprieč najnovšími trendmi sveta interiérového dizajnu. Čakajú na nás kobaltové odtiene stien, na ktorých sú zavesené porcelánové taniere, pohovka Chesterfield vo farbe lesnej zelene, medené či mramorové povrchy no a v neposlednom rade púdrová ružová – obľúbená farba generácie Y. Výsledok? Jednoducho úžasný!

Alexandra má cit pre spájanie rôznorodých inšpirácií do kompaktných a štýlových celkov. Aké je jej tajomstvo? Nebáť sa zmien a experimentov! „Módu, s ktorou sa stretávate na prehliadkových mólach, môžete bez obáv preniesť k sebe domov. O svoje bývanie sa treba starať podobne ako o svoj šatník. Tak ako každú sezónu obmieňate svoje oblečenie, doprajte pár noviniek aj svojmu bytu. Zmena interiéru je ľahšia a menej nákladná, než by sa mohlo zdať.“

Alexandra svoj štýl opisuje jedným slovom – sloboda. Večným zdrojom inšpirácií je pre ňu energická a pestrofarebná brazílska kultúra. Z terasy svojho mezonetu sa môže kochať impozantným pohľadom na São Paulo. Celý byt je neskutočne vzdušný. Na prvom poschodí sa nachádza kuchyňa, jedáleň, odpočinková zóna a detská izba pre tri Alexandrine dcéry. Na druhom poschodí je potom kuchynský kút, pracovňa a rozľahlá obývačka s prístupom na terasu. Jednotlivé zóny sa medzi sebou prelínajú a tvoria otvorený priestor, ktorý si priam pýta, aby sa v ňom trávil spoločný čas.

Alexandra je presvedčená, že obzvlášť v otázkach bytového dizajnu stojí zato byť tak trochu rebelom. Na druhom poschodí jej apartmánu bol pôvodne bazén, ako vlastne v každom byte v tomto dome. Alexandra sa však rozhodla ísť proti prúdu – dala ho odstrániť a získaný priestor premenila na otvorenú dennú zónu s prístupom na balkón. Navzdory nedôverčivým susedom sa jej podaril dosiahnuť vytúžený cieľ, a to vo veľkom štýle!

Text a foto: Westwing Home and Living

Dagmar Ferova

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline