Bývanie v štýle glamour. Na návšteve u Daniely Schwarzer

Výrazné farby a vzorované motívy si vyžadujú odvahu. Tá určite nechýba Daniele Schwarzer, majiteľke útulného domu na predmestí Mníchova. V interiéri veľmi dobre skombinovala tmavé a svetlé odtiene, nebojí sa experimentovať a stále hľadá príležitosti na zmenu.

Przytulne mieszkanie w stylu glamour Danieli Schwarzer

Daniela pochádza z Viedne, ale v súčasnosti býva v Bavorsku. Jej interiér je kvintesenciou dobrého vkusu a zároveň vynikajúcim zdrojom inšpirácie pre každého, kto sníva o elegantnom bývaní v štýle glamour.

V predsieni nás víta bielo-čierna pásikavá tapeta, kytica fialových hortenzií a galéria zrkadiel v originálnych rámoch – aranžovanie, ktoré hovorí veľa o originálnom vkuse majiteľky.

Vďaka starožitnostiam, zlatým detailom a pásikavým tapetám vyzerá predsieň oslnivo.

 

Oryginalny przedpokoj w stylu glamour

„Rada mením farbu stien, takže ich často maľujem. Stáva sa, že keď sa môj manžel vracia zo služobnej cesty domov, rozmýšľa, či prišiel do správneho domu. Do predsiene nalepil túto pásikavú tapetu, aby naisto vedel, že prišiel na správnu adresu.“

Dekoracje do przedpokoju w stylu glamour

Na chodbe našu pozornosť priťahuje originálna nástenná dekorácia, ktorá visí nad klavírom. Je to kolekcia sušených motýľov, ktoré Daniela začala zberať počas štúdia. Svetlo, ktoré sa odráža od skla robí túto dekoráciu naozaj čarovnou. Motýle žiaria rôznymi odtieňmi modrej v závislosti od intenzity svetla.

Mieszkanie w stylu glamour i inspirujące dekoracje

V obývačke sa biela strieda s rôznymi odtieňmi šedej. Jednu stenu zdobí kompozícia malých vypuklých zrkadiel. Lesklé čierne tácky a fialové vankúše dopĺňajú celok.

Biały salon w stylu glamour z szarymi akcentami

Funkciu pomocného stolíka tu plní čierna kožená taburetka s chrómovou konštrukciou. Na stolíku môžete vidieť drobnosti, ktoré Daniele pripomínajú Viedeň.

Oryginalne dodatki w stylu glamour

Steny v jedálni majú farbu púdrovej ružovej, ale keďže poznáme Danielinu záľubu v zmene farieb, je možné, že o chvíľu to bude inak. Pastelová farba je dokonalým podkladom pre kožené, šedo-hnedé stoličky.

Jasna jadalnia w stylu glamour

Veľmi pekne vyzerá svetlý obrus na stole. Daniela ozdobila stôl svetločervenými obrúskami a kyticou krásnych pivónií v čiernej váze, aby celok pôsobil harmonicky. Skvele sa sem hodí tiež elegantný porcelán značky Dibbern.

Milujem svetlé farby! Vďaka nim mám dobrú náladu.

 

Elegancka zastawa z kolorowej porcelany

Charakteristická bielo-čierna tapeta je aj v pracovni. Jedným z originálnejších kusov nábytku je tu stôl potiahnutý krokodílou kožou. Na ňom sa našlo miesto pre fotografie a vázu s kvetmi.

Inspirujące mieszkanie w stylu glamour

V bývaní v štýle glamour nemôže chýbať čierna. Spálňa – obľúbené miesto na relax pre Danielu a jej muža – je namaľovaná práve touto farbou. „Maliari si na začiatku mysleli, že žartujem,“ smeje sa Daniela.

Przytulna sypialnia w stylu glamour

Ale čierna matná farba nepôsobí vôbec ponuro. Bielo-béžové abstraktné obrazy tvoria svetlejšie prvky aranžovania a rozjasňujú interiér.

Mieszkanie w stylu glamour Danieli Schwarzer

Keď sa ráno zobudím sa uvidím tieto veselé obrazy, hneď začnem myslieť pozitívne a dobrá nálada ma neopúšťa po celý deň!

 

Fotografie : Westwing

Dagmar Ferova

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline