Inšpirujúci interiér v bielej

Viedeň je mestom mnohých tvárí. Klasická architektúra, zelené parky a priateľská atmosféra sú dôvodom toho, že každý, kto ju aspoň raz navštívil, sa sem vždy rád vracia. Tento raz sme sa rozhodli navštíviť Svenju, známu blogerku a milovníčku krásnych interiérov. Jej blog s názvom Traumzuhause inšpiruje mnohých Viedenčanov.

Fascinácia škandinávskym štýlom prišla aj do Viedne – a bez pochýb aj do Svenjinho príbytku. V starom byte sa jej perfektne podarilo zvládnuť umenie aranžovania interiérov v škandinávskom štýle. Spoločne so svojím priateľom Jonasom, profesionálnym hráčom pokra, majú veľký byt s rozlohou stodvadsať metrov štvorcových. Dom, v ktorom žijú, patrí k najkrajším a najlepšie zrekonštruovaným viedenským budovám. Svenja každý deň sedí za počítačom a zdieľa svoje poznatky o najnovších trendoch v interiérovom dizajne.

skandinávský styl nábytek

Historické budovy a kľukaté uličky sú jedným z dôvodov, prečo sa nemecký pár rozhodol žiť v hlavnom meste Rakúska.

„Videli sme veľa krásnych apartmánov, ale našu pozornosť upútali pôsobivé dvere s mosadznými kľučkami a veľké staré okná“. Svenja kladie veľký dôraz na detaily nielen pri hľadaní bytu. Zmysel pre detail vidieť aj na dekoráciách v jej vysnívanom príbytku. Výnimočný nábytok, ako napríklad drevená lavica, ktorú Svenja a Jonas zmenili na odkladací stolík, ešte viac zútulňuje interiér.

severský desing obývací pokoj
skandinávský interiér ložnice

Na prvý pohľad je vidieť, že Svenja zbožňuje biele interiéry. Drevené a tmavé akcenty poskytujú správnu dávku kontrastu. Na políčkach nechýbajú suveníry a fotografie privezené z ciest ako aj knihy o architektúre. Zdá sa, že Svenji sa veľký sen o krásnom dome skutočne splnil.

skandinávský styl kuchyně

Foto&Video: Westwing

Patrycja Grabińska

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline