Na návšteve u Jasmin Taylor

Jasmin Taylor, pôvodom Peržanka a v súčasnosti obyvateľka Berlína, je ženou úspechu. Pred šiestimi rokmi založila vlastnú cestovnú kanceláriu JT Touristik, ktorá sa od samého začiatku tešila veľkej obľube. Mali sme tú česť navštíviť Jasmin v jej krásnom dome.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor

1. Ako dlho bývaš v tomto dome?

V roku 2011 sme presťahovali do Nemecka firmu a v roku 2013 sa mi konečne podarilo zariadiť si tento príbytok. Teraz mám firmu aj domov na jednom mieste.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-4
westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-12

2. Ako si našla túto budovu?

Môj brat kedysi na nej uvidel oznam „Na predaj“. Zaľúbila som sa na prvý pohľad. Dom bol postavený v roku 1887 a projektovala ho žena, čo v tých časoch bolo dosť výnimočné. Hneď som si vytvorila k tomuto miestu vzťah, čo je dôležité pre každého, kto cestuje tak často ako ja.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-3

3. Čo je pre teba dôležité pri zariaďovaní interiéru?

Nikdy nezabúdam na kultúry, v ktorých som vyrastala. Záležalo mi na tom, aby som spojila perzské vplyvy s moderným, jednoduchým štýlom. Dôležitá bola aj štipka „berlínskej útulnosti“. Môj byt je nielen pekný, ale aj pohodlný a príjemný.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-5

4. Spolupracovala si z interiérovým dizajnérom?

Projekt môjho príbytku vytvoril Holger Hansen z firmy Hans Winkler and Karim El-Barbari. Vysvetlila som mu, že najdôležitejšia je atmosféra. A hneď po nej útulnosť, poriadok, dostatok priestoru a módna estetika. Na výsledok som právom hrdá.

5. Čím si sa inšpirovala?

V tejto ville nájdeme prehľad jednotlivých etáp môjho života. Orientálne obkladačky v kuchyni mi pripomínajú moju vlasť, jej štýl a architektúru. Detstvo sa mi spája s dekoračnými perzskými kobercami v dome mojich rodičov. Hodváb a lampy tiež odkazujú na moje iránske korene. Dnes všetko nabralo inú formu: trochu okresanú, čistejšiu a viac symetrickú. Vzťah k spomienkam charakterizuje môj interiérový štýl.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-8
westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-10

Záležalo mi na tom, aby bola Perzia prítomná v mojom berlínskom dome. Preto sú v každej miestnosti perzské koberce.

6. Kde najradšej tráviš čas?

Na balkóne, najmä počas raňajok či brunchu. Pohľad na moju nádhernú záhradu ma napĺňa radosťou. A keď mi to počasie nedovoľuje, sadnem si k arkierovému oknu a cítim sa, akoby som bola vonku.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-2

7. Ako by si opísala svoj štýl?

Je to spojenie Perzie s Pruskom.

8. Čo u teba doma nesmie chýbať?

Šatník v osobitnej miestnosti. Ten mi počas cestovania vždy chýba.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-11

Každý detail v tomto interiéri bol starostlivo naplánovaný a plán dôkladne zrealizovaný. Základom úspechu bolo to, že Jasmin dala na rady dizajnérov.

9. A čo máš najradšej?

Záhradu! V lete som tam takmer stále. Firma je blízko, JT Touristik sídli na dolných poschodiach, takže sa môžem nerušene venovať práci.

10. Čo by si poradila tým, ktorí si zariaďujú interiér?

Stavte na svoje obľúbené predmety, odvolávajte sa na spomienky, tvorte miesta vhodné na odpočinok. Domov nie je len miestom na mape.

11.Priniesla si si so sebou aj nejaké pamiatky?

Áno, zlatý samovar po babičke. Je v našej rodine už mnoho generácií.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-9

12. Aké výzvy so sebou prináša zariaďovanie bývania?

Najdôležitejšia je trpezlivosť. Kompromisy, návrhy a opravy zaberajú veľa času. Je dobré držať sa hlavnej myšlienky, ale dať aj na rady odborníkov. Je to veľmi individuálny proces, ale niekedy sa nájdete v úplne iných nových projektoch.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-13
westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-14

Vždy som sa chcela venovať podnikaniu. Cením si podnikavého ducha a veľký dôraz kladiem na pravidlá e-commerce.

13. Povieš nám pár slov o svojej firme?

V roku 2002, keď som začínala, sa na internete najlepšie predávali knihy, hudba a dovolenky. Výlety a dovolenky sú mojím koníčkom, preto som si vybrala túto možnosť. JT Touristik ponúka dovolenkové pobyty last minute, all inclusive, v hoteloch a výlety do viac ako 150 destinácií. Špecializujeme sa najmä na Spojené arabské emiráty, konkrétne Dubaj a Abú Dabí.

14. Farbou tvojej firmy je ružová: čo pre teba symbolizuje?

Ružová je symbolom ženskosti, citov a je to farba, ktorú obľubujú ženy. A práve ony väčšinou vyberajú miesto dovolenky, preto je ružová pre kanceláriu JT Touristik ako stvorená. Často sama nosím ružové oblečenie. Som taká chodiaca reklama.

Fotografie: Westwing Home&Living

 

Dagmar Ferova

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline