Parížsky apartmán v klasickom štýle

Čo robí šťastným nášho dnešného hostiteľa? „Maslový krém,” smeje sa. Ale sladký tortový krém je len jednou z vecí, ktoré na jeho tvári vykúzlia úsmev. Zoznámte sa s Frankom Adrianom Barronom, ktorý je v online svete známy skôr ako @cakeboyparis. Vyzerá to tak, že tento Američan je jeden zo šťastlivcov, ktorí žijú svoj sen. Ale ku všetkému sa ešte len dostaneme… Teraz je čas na zákusok. Samozrejme, taký s poriadnou vrstvou maslového krému.

Keď sme zaklopali na dvere bytu v parížskej štvrti Marais, Frank nám štýlovo otvoril v zástere a so širokým úsmevom na perách. Práve totiž pripravoval jednu zo svojich populárnych tort. Zatiaľ čo menil niekoľko základných surovín na svoje majstrovské dielo s polevou z bielej čokolády, mali sme ho možnosť spoznať a rovnako aj jeho útulný interiér.

moderni interier obyvaci pokoj

Frankov príbeh je ako z hollywoodskeho filmu: rodený Kalifornčan sa presťahuje do Paríža a začína piecť torty iné ako tie, na ktoré sú zvyknutí domáci. Na začiatku dáva na Instagram fotky tort a koláčov, ktoré pečie pre priateľov na narodeniny. Netrvá dlho a začnú ho kontaktovať miestne cukrárne a známi známych. S objednávkami sa roztrhlo vrece a… voilà!

moderni interier kuchyne

Napriek veľkej popularite Frank vníma svoje cukrárske experimenty ako hobby a má čas aj na organizovanie popoludňajších stretnutí pre miestnu americkú komunitu. „Žijem tu ako naozajstný pôžitkár,“ smeje sa.

Je vôbec niečo, čo mu v jeho sladkom živote chýba? „Pláž! A niektoré typicky americké suroviny,“ neváha príliš dlho. Tie mu však v balíčkoch pravidelne posiela jeho mama.

Frank býva so svojím priateľom a chutným psíkom, ktorý sa volá Parker. Na priestrannom byte ich najviac očarili veľké okná, päť krbov (!) a úzka zimná záhrada, ktorá spája obývačku so spálňou a zároveň plní úlohu fajčiarskej miestnosti počas stretnutí.

moderni styl jidelna

Absolvent univerzity v Berkeley vo svojom príbytku skombinoval elegantný parížsky interiér s exotikou a farebnosťou juhovýchodnej Ázie. V obývačke vedľa seba nájdete vkusné šedé tóny a vzorované vankúše alebo vyváženú kombináciu umenia a hravých prvkov. Uvoľnene a stále elegantne, presne ako Američan v Paríži.

bydleni v modernim stylu loznice
moderni styl bydleni
moderni interier inspirace

Všetky slnečné izby sú prepojené a za oknami sa naskytuje výhľad na rušné ulice štvrte Le Marais plnej typickej parížskej architektúry. Jedna takáto budova postavená z krémovej tehly inšpiruje Franka každý deň. „Vyzerá ako svadobná torta, však?“ pýta sa Frank s nadšením. My môžeme len ticho súhlasiť…

Foto&Video: Westwing Home&Living

Dagmar Ferova

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline