Podkrovie v industriálnom štýle

Ak ste si zamilovali minimalistické, štýlovo čisté a originálne priestory, tak do interiéru Joanny Goetz sa určite zaľúbite. Byt v individuálnom štýle s prímesou škandinávskej inšpirácie vyžaruje pozitívne vibrácie, ktoré sú pre Joannu, zakladateľku lifestylového blogu Liebesbotschaft, typické. Je ťažké povedať, čo nás tu ohromilo viac – jednoduchosť interiéru, Joannina osobnosť či vynikajúci slivkový dezert, ktorý nám počas návštevy ponúkla.

Ako Joannu opísať niekoľkými slovami? Blogerka, podnikateľka, mama troch detí a plná energie. Rozhodne je to žena s nezameniteľným vkusom. Ten sa odráža aj v jej norimberskom apartmáne. Svoj cit pre interiérový dizajn stopercentne uplatnila pri premene starej priemyselnej budovy na rodinné sídlo. Niečo z industriálneho štýlu však zostalo – rozsiahle priestory bez vnútorných priečok, vysoké stropy, okná siahajúce od podlahy až po strop, ale aj výťah, ktorý vás vyvezie z prízemia priamo do priestranného podkrovného priestoru.

jak-zaridit-byt-v-industrialnim-stylu
skandinavsky-industrialni-styl

Obzvlášť hrdá je na svoju kuchynskú linku a aranžovanie v bielej farbe, ktoré do interiéru vnáša svetlo a skvele umocňuje jednoduchosť celého priestoru. Joanna ho nechcela preplniť nábytkom, preto sa vybavenie nesie v minimalistickom škandinávskom duchu, je jednoduché a účelné.

industrialni-styl-kuchyne

Stredobodom domu je obrovský drevený stôl, pri ktorom sa stretáva celá rodina a vždy sa nájde miesto aj pre priateľov. Pokiaľ by ste si tu chceli vychutnať rannú kávu len so svojimi myšlienkami, spoločnosť by vám robili Serge Gainsbourg a Jane Birkin, ktorí interiér pozorujú z obrazu.

industrialni-styl-doplnky

Prevažujúcu bielu farbu dopĺňa rustikálne drevo, tienidlá z čierneho plechu a zelené rastliny, ktoré industriálnemu podkroviu pridávajú prirodzenosť. Ak hľadáte v byte rovnováhu, ste na správnom mieste. Biela plynule delí obývačku a hosťovskú izbu, v ktorej sa spájajú zemité farby s elegantnou šedou. Celý interiér je vkusný a pohodlný. Nádych moderny nájdete v pracovni, mimochodom inšpirovanej jednou z kampaní Westwing.

pokoj-v-industrialnim-stylu

Joannin podkrovný byt je výnimočnou ukážkou toho, že industriálne prvky nemusia interiér odosobniť. Stačí pridať trochu severského nádychu a pohodovú náladu. Alebo sa nájde niečo, čo interiéru skutočne chýba? „Asi len psík,“ prezrádza s úsmevom Joanna.

Foto&Video: Westwing Home&Living

Dagmar Ferova

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline