Rodinný klenot

Keby sme nevedeli, že sa nachádzame v elegantnom kamennom dome na mníchovskom sídlisku Schwabing, mysleli by sme si, že ide o luxusný podkrovný byt na Upper East Side v New Yorku. Už od prahu nás vítajú biele, jemne šedé, tyrkysové prvky a konzolový stolík so zrkadlom – majiteľka bytu, Stephanie, vytvorila interiér, ktorý nám pripomína slávny obchod u Tiffanyho na Piatej avenue. Našťastie nás Stephanie pozvala nielen na raňajky!

Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-1
Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-2

Po svadbe sa Steffi a jej manžel Lucien rozhodli pre rekonštrukciu svojho príbytku. „Zbožňujem projekty, v ktorých sa môžem blysnúť kreativitou,“ prezradila lekárka z povolania, ktorá sa najnovšie začala zaujímať aj o svoju záhradku. Stephanine dcérky – Lara a Lotta – sa už nemôžu dočkať, kedy sa na terase objavia kvety a pieskovisko. Zatiaľ im však na hranie musí stačiť dom s rozlohou 190 m2.

Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-3

Väčšina izieb je spojená, vďaka čomu je príbytok veľmi priestranný a otvorený. Jemná farba na stenách Elephant’s Breat od firmy Farrow & Ball robí príbytok ešte pohostinnejším a útulnejším.

Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-4

„Najväčšou výzvou bolo aranžovanie predsiene,“ priznáva Stephanie. Práve sa tu „usadila“ pohodlná taburetka pokrytá zamatom, dve kreslá, stolíky ozdobené vonnými sviečkami či starodávne autíčko, ktoré každý deň robí radosť Lare a Lotte.

Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-5
Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-6
Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-7

Stačí sa pozrieť na hosťovskú izbu, ktorá slúži aj ako pracovňa. Je dôkazom toho, aké krásne môžu byť odtiene šedej. Tyrkysové a strieborné prvky vytvárajú luxusnú dámsku atmosféru. „Púdrové farby dokonale vyzerajú v spojení s lesklými doplnkami,“ vysvetlila nám Stephanie a ako dôkaz nám ukázala spálňu zariadenú podľa tohto pravidla. Veľká šedá posteľ zakrytá dennou dekou, ktorá je tiež šedá, ale s úplne inou štruktúrou. Mäkký huňatý koberec a obrovské vankúše dopĺňajú aranžovanie, za ktoré by sa nehanbil žiadny luxusný hotel. Do očí vám padne aj symetricky uložené príslušenstvo. Tento starostlivo premyslený poriadok dodatočne vplýva na pocit harmónie a pokoja.

Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-8
Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-9
Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-10

Osobitý štýl Stephanie je viditeľný aj v obývačke, v ktorej strede je veľká biela pohovka. Hneď vedľa nej je biela stolička a konzolový stolík. Nechýbajú ani kvety, sviece, knižky a fotografie zarámované v jednoduchých rámoch.

Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-11

Jedine v izbách oboch dcérok sa nestretneme s takou starostlivo vypracovanou harmóniou. Tu vládnu farby, a oči teší aj drevený obchodík, ktorý starý otec Lotty a Lary vytvoril špeciálne pre svoje vnučky.

Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-12

Aj Steffin manžel Lucien priložil ruku k dielu. S úsmevom ukazuje na pruhované tapety v kuchyni. „Toto je jediná vec, ktorú som vybral,“ a hneď dodáva, že na sto percent verí interiérovému talentu svojej manželky. A Stephanie má skutočne neobyčajný talent na aranžovanie. Vďaka nej môžeme uprostred Mníchova obdivovať kúsok New Yorku!

Westwing-Stephanie-Monachium-wizyta-w-domu-13

Foto a video: Westwing Home&Living

Dagmar Ferova

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline