Umelecký minimalizmus blízko Varšavy

Presťahovať celý dom z jedného miesta na druhé nie je vôbec ľahké – a skutočne to tak nebolo. Asia Gwis – grafická dizajnérka, ilustrátorka a blogerka – nemá pochýb o tom, že to za tú námahu stálo. Umelkyňa zanechala svoj život v hlavnom meste, aby mohla spoločne s manželom a tromi mačkami vytvoriť útulnú oázu ďaleko od zhonu mesta.

„Našli sme ponuku presťahovať starú drevenú školskú budovu do jednej z lokalít blízko Varšavy a ihneď sme si tento nápad zamilovali,” hovorí Asia. „Po presťahovaní na dedinu sa naše životné tempo zázračne spomalilo.” Ako umelkyňa na voľnej nohe Asia spolupracuje s niekoľkými vydavateľstvami, navrhuje a ilustruje detské knižky a články pre dospelých a píše aj vlastný blog Kavka Design.

Pretože dom slúži aj ako pracovňa, najväčšou výzvou bolo vytvoriť priestor, ktorý bude napomáhať ku koncentrácii a súčasne umožní chvíľku si vydýchnuť. Majiteľom záležalo tiež na tom, aby vytvorili atmosféru, v ktorej by sa všetci cítili vítaní – nielen rodina a priatelia, ale aj zvieratá.

„Dom je rámcom pre život – nie je to nejaký zvláštny tvor oddelený od človeka,” hovorí Asia, s odkazom na filozofiu svojej obľúbenej interiérovej návrhárky Ilsa Crawford. „Snívali sme o tom, aby sme vytvorili priateľský, otvorený priestor, a myslím si, že sa nám to podarilo.”

Interiér v dome Asi odzrkadľuje jej skromný životný štýl – je minimalistický a autentický. Vychádza z estetiky wabi-sabi, kombinuje bielu s jemnými akcentami farieb a spája súčasný dizajn s obľúbeným nábytkom dedeným z generácie na generáciu. Prírodné prvky, ako je kamenná podlaha, murované steny a drevené trámy na strope tvoria prívetivú, uvoľnenú atmosféru. K relaxu pozýva hojdačka s nadýchanou kožušinou, zavesená priamo pri krbe. Niet sa čomu diviť, že návštevy tu zvyčajne zostávajú dlhšie, než plánovali. My by sme túto návštevu najradšej predĺžili na celý víkend!

„Keby som mala poskytnúť jednu radu týkajúcu sa zariaďovania interiéru, povedala by som, že je dôležité nájsť si vlastný štýl a zostať mu verný. Kľúčom k tomu je jednoduchosť,” tvrdí Asia.

Jednoduchosť je vždy módna, trendy a krásna.

Preklad: Kinga Ostapińska

Dagmar Ferova

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline