Umenie, móda a etno-inšpirácie v centre Paríža

V parížskej štvrti Le Marais sa to len tak hemží zaujímavými osobnosťami – výtvarníkmi, divadelníkmi a umelcami vôbec. Ich byty sú prepracované do najmenších detailov, a tak nemohli ujsť našej pozornosti. Rozhodli sme sa navštíviť Alphu Sidibeho – vedúceho štúdia legendárnej francúzskej značky Christian Louboutin. Z jeho úžasného bytu, prekypujúceho farbami a predmetmi z histórie, sme si odniesli množstvo inšpirácií.

Eklektická zmes

Hneď na úvod nás zaskočí nespočetné množstvo mokasín od Chardina Loubotina. V Alphovom byte sa však dajú vidieť ešte zaujímavejšie veci: úctyhodná zbierka kníh z oblasti umenia, módy, histórie a hudby ako aj celý rad dizajnérskych perličiek (napr. obrovské svietiace písmená) v spoločnosti etno-vzorov a hrejivého dreva. Pre Alphu je aranžovanie jeho bytu predovšetkým zábava, pri ktorej nezabúda ani na svoju lásku k veľkému umeniu. Preto nás neprekvapí, že steny bytu zdobia originály obrazov od umelcov ako Harding Meyer či Dawid C. Borrower.

 

Už na prahu nás víta kombinácia sýtych odtieňov hnedej a červenej.

„Môj byt je eklektická zmes afrických vplyvov a západných inšpirácií, menovite zo Spojených štátov, pre ktoré mám veľkú slabosť. Na svojich cestách po svete sa snažím ‚vstrebať‘ čo najviac z kultúry, ktorá ma obklopuje, a neskôr svoje skúsenosti zúročiť pri zariaďovaní svojho bytu.“

V Alphovi drieme veľký estét. Každý prvok bývania musí spĺňať prísne kritériá krásy a pohodlia. Na vzhľad jeho bytu má určite vplyv aj práca v módnej brandži, s ktorou je Alpha spätý. Sám však tvrdí, že to funguje aj opačne – byt si zariadil tak, aby z neho mohol čerpať inšpiráciu pre svoje projekty. Tomu sa hovorí ideálny byt, ušitý na mieru svojho majiteľa!

Foto a video: Westwing Home and Living

Dagmar Ferova

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline