V rytme brazílskej samby

„Láska je to, keď sa navzájom inšpirujeme,“ hovoria Andrea Lucchesi a Pedro Camargo. Spája ich nielen cit, ale aj vízia v otázke dizajnu.

Ona je architektkou, on finančníkom. Ona pomáha druhým nájsť svoj vlastný štýl, on sa vo voľnom čase venuje hudbe. Významnú časť svojho života venuje charitatívnej činnosti – pôsobí v organizácii zaoberajúcej sa ochranou divokých zvierat. Momentálne sa snaží zvrátiť nepriazeň osudu ohrozeného druhu jaguárov amerických.

1

Dvojposchodový dom, v ktorom Andrea a Pedro vytvorili charakteristické prostredie, má svoje neopakovateľné čaro. Leží v časti São Paula s názvom Jardim Paulista a svojich budúcich majiteľov uchvátil natoľko, že ho uprednostnili pred bytom v exkluzívnej štvrti Pinheiros. Jeho vzhľad je spojením dedinského domu a modernej vily. Ideálne nadväzuje na tradičnú iberskú architektúru vyznačujúcu sa krásnymi tehlovými nádvoriami a balustrádami z kovaného železa.

2

Nájdeme tu latinskoamerické aj európske motívy a kochať sa môžeme ako pestrou paletou farieb, tak aj teplými odtieňmi dreva.

3

Na stene obývacej izby sa nachádzajú originálne kompozície zrkadiel, v ktorých sa odráža protiľahlá časť domu. Majitelia majú slabosť pre industriálne prvky. Obľubujú štýl 60. rokov. „Cením si talent architekta, ktorý tento dom projektoval,“ hovorí Andrea. „Nakoniec stačilo len renovovať dvere, kľučky, zábradlia a okenice, a mohli sme sa sťahovať!“

4

Každý predmet v tomto interiéri akoby hovoril: „Poviem vám svoj príbeh“. Orientálne suveníry na stolíku z hliníkovej palety? Koniec koncov, prečo nie! „Dokonale poznám každý kúsok, ktorý tu s nami býva,“ dodáva Andrea. Najviac vecí, knižky nevynímajúc, je spojených s gastronómiou, architektúrou a maliarstvom.

5

Hneď vedľa obývacej izby našli Andrea a Pedro miesto pre bar, za ktorým trávia čas s priateľmi. Toto štýlové prostredie veľmi dobre prospieva dobrej atmosfére!

6

Sýtožlté kreslo spolu s modernou stojacou lampou tvoria ideálnu zónu odpočinku.

7

Takmer celú plochu jednej zo stien jedálne zakrýva obraz, ktorého autorkou je Pedrova matka. Interiér jedálne dopĺňa nábytok v štýle šesťdesiatych rokov, napr. stoličky “Nerd“ (Muuto), ako klasickí predstavitelia škandinávskeho dizajnu!

8

Prirodzeným predĺžením jedálne je záhrada, v ktorej kraľujú citrusy a je zeleným azylom pre utečencov z betónovej šedi, s ktorou sa nám automaticky spája každé veľkomesto. Na želanie Pedra, Andrea premenila jednu izbu na saunu, v ktorej stačí otvoriť okno a človek sa razom ocitne v záhrade – oáze zelene a pokoja.

9

Najväčšou izbou na poschodí je spálňa oboch majiteľov. V záhlaví postele si môžeme všimnúť kompozície vystrihovačiek inšpirovaných tvorbou Matissa. Andrea ich kúpila vo Francúzsku už pred mnohými rokmi a trpezlivo čakala, kým sa uvoľní miesto, kde ich bude môcť dôstojne vystaviť.

10

Ideálne riešenie? Spálňa spojená s kúpeľňou …

11

V tejto izbe sa môžete nerušene venovať čítaniu či počúvaniu hudby. Na stenách visia obrazy od najlepších priateľov. Doplnky, ku ktorým majú majitelia citový vzťah, pomáhajú v byte dotvárať nezameniteľnú atmosféru.

12

Mäkký biely koberec z ovčej vlny a jemnej tkaniny poskytuje útulné prostredie pre pohodlnú relaxáciu.

13
14
15

Zariadenie domu dôkladne odráža charakter Andrey a Pedra. Neupravené, typicky mužské materiály tvoria kontrast so ženskou farebnosťou. Andrea má navyše rada dizajnérske doplnky, akým je aj drevená socha jaguára nesúceho mláďa v zuboch. Možno ide o alegorické stvárnenie faktu, že sa v tomto farebnom svete onedlho zabýva nový člen domácnosti. Ktovie?

16

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline