Viedenský apartmán plný umenia

„Je dobré vybrať sa občas na výlet mimo Viedne“, hovorí Nicole Adler. Výlety sú pracovnou náplňou našej hostiteľky. Módna novinárka, rodená Viedenčanka, je redaktorkou série turistických sprievodcov „Len pre ženy“, ktoré patria k najkrajším na trhu. Dnes sme navštívili Nicole v jej viedenskom byte s výhľadom na Belvedér.

V byte Nicole sa všetko – okrem jej kocúra Johnnyho – riadi pravidlom redukcie. Príklad? „Nikdy nevešiam na steny všetky obrazy. Pravidelne ich v svojej galérii vymieňam.“ Spojenie klasiky, akou je kreslo od Le Corbusiera, s dielami miestnych umelcov vytvára dokonalý celok.

Nicole miluje veľkosť a priestrannosť svojho bytu. Jeho srdcom je obrovská izba, ktorá slúži ako obývačka a domáca pracovňa. „Často usporadúvame oslavy a posedenia – nie je nič nudnejšie ako príliš oficiálny obed pri stole – a na to treba veľa priestoru“, vysvetľuje Nicole. „Objednám si DJ-a, v lete otvorím všetky okná a moji susedia sa musia zmieriť s tým, že sa tu bude tancovať a zabávať až do východu slnka“.

Byt Nicole je dôkazom toho, že menej je naozaj viac a starostlivo vybraný nábytok ešte viac vynikne na minimalistickom pozadí. Mimochodom, čím viac voľného priestoru, tým viac miesta na tancovanie!

Nicole Adler vydáva turistických sprievodcov v sérii „Len pre ženy“ (vo vydavateľstve Brandstätter). V tejto edícii sa už objavili Viedeň, Hamburg, Berlín a Mníchov. Módna novinárka a spisovateľka spolupracovala s mnohými časopismi a magazínmi. Býva vo Viedni, miluje Paríž a momentálne pracuje na novom vydaní sprievodcu „Len pre ženy“, venovanom Zürichu.

Foto a video: Westwing

Dagmar Ferova

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline