9 dekoračných mýtov

Dnes vám vyvrátime 9 dekoračných mýtov, ktoré pozná takmer každý, kto si zariaďuje bývanie. Je čas ich raz a navždy zahodiť za hlavu a objaviť nový svet dizajnového interiéru!

9 dekoracyjnych mitów

Mýtus 1: tmavé farby opticky zmenšujú priestor

Nie je to úplne pravda. Tmavé farby pomáhajú vytvoriť elegantnú, intímnu atmosféru. Aby ste dosiahli takýto efekt, všetko, čo musíte pre to urobiť, je šikovne sa pohrať s farebnými kombináciami, osvetlením a dekoráciami. Aby sa interiér stal hlbším, namaľujte dve steny tmavou a zvyšok svetlou farbou. Najlepšie je, ak sa najtmavšia zóna nachádza v blízkosti okna alebo svetelných zdrojov. Nezabudnite na zrkadlá! Vďaka nim sa miestnosť rozžiari.

9 dekoracyjnych mitów

Mýtus 2: svetlé textílie sú problematické

Problém nie je vo farbe, ale v type materiálu a jeho štruktúre. Napr. je ťažké udržať bielu bavlnu vo výbornom stave. Vyskúšajte odtiene slonovinovej kosti, béžovej či šedej a pevnejšie textílie, akými sú napríklad ženilka alebo zamat. Z týchto materiálov škvrny zmiznú bez problémov.

9 dekoracyjnych mitów

Mýtus 3: nemôžete miešať vzory

A prečo nie? Kombinácia pruhov, mriežok a rôznych textúr prináša skvelé výsledky. Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať odtiene z harmonickej skupiny farieb a tak sa vyhnúť chybám.

9 dekoracyjnych mitów

Mýtus 4: umelé kvety neozdobia

A prečo nie? Umelé kvety prinášajú farby do každého kúta bývania. Tie, ktoré sú vyrobené z hodvábu, skla alebo tenkého papiera, vnesú do interiéru romantickú a pohodlnú náladu. Spojte ich s čerstvými kvetmi a efekt bude zaručený.

9 dekoracyjnych mitów

Mýtus 5: okná so závesmi vyzerajú lepšie

Nie vždy! Všetko závisí od výhľadu z okna alebo balkóna. Prečo zakrývať závesmi niečo, čo vyzerá krásne? Pekný výhľad je často najlepšia dekorácia a okno – najlepší rám.

9 dekoracyjnych mitów

Mýtus 6: čím viacej lámp, tým lepšie osvetlenie

Svetlo hrá kľúčovú úlohu pri vytváraní atmosféry, ale všetkého veľa škodí. Interiéry by mali byť vybavené najmenej tromi svetelnými zdrojmi: jedným na strope alebo stene, druhým v podobe lampy na stole (pre atmosféru) a tretím svietidlom by mal byť reflektor (namierený na konkrétny predmet alebo miesto).

9 dekoracyjnych mitów

Mýtus 7: malé kuchyne sú nefunkčné

To nie je pravda! Existuje mnoho riešení, vďaka ktorým bude vaša kuchyňa praktická, pohodlná a originálna. Použite bielu farbu, svetlo a sklo na zväčšenie priestoru. Ak sa nechcete vzdať jedálne, nezabudnite, že kuchynská doska môže poslúžiť ako improvizovaný pracovný stôl!

9 dekoracyjnych mitów

Mýtus 8: fotografie na stenách, knihy na poličkách

Je na čase zabudnúť na toto prísne pravidlo a popustiť uzdu vašej fantázii. Hromada kníh na podlahe úspešne nahradí konferenčný stolík a obrazy a fotografie opreté o stenu pritiahnu pozornosť všetkých hostí. Funguje to!

9 dekoracyjnych mitów

Mýtus 9: všetko je dovolené

Keď zariaďujeme bývanie, často počujeme, že môžeme ľubovoľne kombinovať rôzne dekorácie. Nesprávne! Precízny štýl, vkus, zdravý rozum a rady od skúseného odborníka vám pomôžu vyhnúť sa prešľapom a vytvoriť tak pohodlný, originálny interiér, v ktorom sa budete cítiť ako doma!

Foto: living4media

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline