Kinfolk: návrat ku koreňom

Zosadí kinfolk doterajšiu jednotku scanda z trónu? Zdá sa, že tvoriví ľudia s kontemplatívny povahou majú konečne niečo pre seba. Kinfolk! Objavte ducha kinfolku a oddajte sa jeho minimalistickému pôvabu.

westwing-kinfolk-1

V súčasnej dobe plnej problémov, keď sa všetko neustále komplikuje, ponúka kinfolk návrat k jednoduchšiemu životu a sústredeniu sa len na to, čo je skutočne dôležité. Tento minimalistický štýl vznikol v Spojených štátoch. Išlo o vyjadrenie obdivu s Amišom a ich pokojnému a originálnemu art de vivre. Tento štýl si v Spojených štátoch získal obrovskú popularitu vďaka časopisu Kinfolk, ktorý sa zameriava na životný štýl a varenie. Veľmi populárnymi sa stali kurzy varenia, ktoré Kinfolk organizuje po celom svete. Jedlá pripravené z čerstvých ingrediencií, spoločné stretnutia pri stole, rozhovory – to sú idey kinfolku. Koniec koncov “kinfolk” znamená rodičia a najbližšia rodina.

westwing-kinfolk-2

Charakteristické črty

Kinfolk, ako štýl interiérového návrhárstva, čerpá z boho, scanda, vintage a industriálneho štýlu. Je to zmes vzorov, farieb a materiálov, ktorej výsledkom je moderný minimalizmus s charakteristickým bohémskym nádychom. Veľmi dobre vynikne nielen vo vidieckej chalupe ale aj v newyorskom lofte. Tu je niekoľko charakteristických vlastností kinfolku:

westwing-kinfolk-5

Rastliny

Vráťte sa späť k prírode a nechajte sa unášať krásou rastlín. Vytvorte si doma malú záhradu a postarajte sa o to, aby každá rastlinka mala svoj vlastný, štýlový dom: kaktus – veľký poklop, rezané kvety – recyklovanú fľašu, sukulent – závesný pletený košík. Môžete sa pokúsiť vyrobiť napríklad aj vlastný závesný herbár.

westwing-kinfolk-4

Neopracované materiály

Dizajn tohto štýlu preferuje neopracované, rustikálne materiály. Prevláda tu drevo, ktoré prepožičiava svoj pôvab nábytku, starožitnostiam alebo aj jednoduchý doplnkom. Línie sú rovné, textúry pevné a mnohokrát hrboľaté. Nájdeme tu napríklad tiež ratan, kameň alebo bavlnu.

westwing-kinfolk-3

Farby

Rovnako ako v severských interiéroch aj tu nájdeme biele steny, ktoré celkový priestor odľahčujú a zosvetľujú. Biela farba je tiež návratom k základom aranžácie. Jednoduchou paletu farieb dopĺňa šeď spojená s ecru, svetlo zelenú a odtiene zeminy.

westwing-kinfolk-6

Ručne vyrobené dekorácie

Dekorácie sú väčšinou vyrobené ručne, preto im nemožno uprieť dokonalú autentickosť a výnimočnosť. Zvyčajne dopĺňajú bazárovú keramiku a doplnky z recyklingu. Celok dotvára etnické vzory, detaily a výzdoba – napríklad, v poslednej dobe veľmi populárne tzv. lapače snov. V tomto štýle sa vždy nájde miesto pre suveníry zo všetkých Vašich ciest.

westwing-kinfolk-7

Fotografie: Living4Media

Dagmar Ferova

Používate už aplikáciu Westwing?

Stiahnuť
Stiahnuť
Offline