Chcete sa dozvedieť viac? Prečítajte si nášho poradcu

Rozkladacie sedačky poradca Westwing

Zariadiť malý priestor žiada kreativitu aj dôvtip. Platí, že je potrebné využiť skryté zákutia, plánovať skôr zvisle a nie vodorovne a pokiaľ možno vykúzliť priestor z ničoho. Súčasne by sme však mali získať krásny pocit z priestoru, aby izba nepôsobila čisto funkčne, ale skôr lákavo, láskyplne zariadená a priateľsky. Kvalitné rozkladacie sedačky vykúzlia zo svojho vnútra príjemné miesto na spanie a naviac ešte vyzerajú báječne maznavo.

Westwing pomáha pri hľadaní nábytku, spĺňa vysoké nároky – to platí aj u sedačky. S pojmom sedačka sa spája mnoho bezsenných nocí na babičkinom malom, rozheganom gauči a imaginárny veľký oblúk z malých vankúšikových hôr. Nová liga rozkladacích sedačiek s tým však nemá nič spoločné. Kto chce mať dnes rozkladaciu sedačku, ktorá o seba dbá, presvedčí nadýchanými vankúšmi, ušľachtilými materiálmi a luxusným pérovaním – nechajte sa inšpirovať!

Krémová rozkladacia sedačka

Rozkladacie sedačky: z núdze cnosť

Kto má niečo proti tomu, mať viac miesta v byte? Každá izba je krajšia, svetlejšia a ľahko sa upratuje, pokiaľ nábytok nevypĺňa každý kútik voľného priestoru. Ak nechceme vo veciach komfortu a estetiky prijímať žiadne kompromisy, sú rozkladacie sedačky vždy dobrou voľbou.

  • Estetika: Mnohé rozkladacie sedačky sú vyrobené z robustných materiálov, aby ich časté používanie nebolo viditeľné. Preto je rám sedačky zhotovený často z kože alebo umelej kože, v čiernej, hnedej alebo sivej farbe, aby neboli viditeľné malé škrabance alebo škvrny. Vlastné polstrovanie je napokon z mäkkej, príjemnej štrukturálnej tkaniny, na ktorej je radosť sedieť, ktorá ale zároveň dobre znáša každodennú manipuláciu. Napriek týmto praktickým úvahám predstavujú plátno a koža pekné materiály, ktoré sú k dispozícii vo všetkých farbách a ktoré tvoria rovnako tak maznavé a lákavé rozkladacie sedačky ako normálne pohovky.
  • Komfort: Vankúše sú príjemnou príležitosťou na posedenie, ale nepodobajú sa matracom – to je prinajmenšom všeobecná mienka. Najkvalitnejšie a najlepšie matrace si požičiavajú techniku polstrovania pružinových matracov. Moderné rozkladacie sedačky, nazývané tiež pružinové sedačky, majú preto výborné polstrovanie s pružinovým jadrom, na ktorom v priebehu dňa možno kráľovsky sedieť a v noci fantasticky spať. Pridaný tenký matrac, topper, robí z rozkladacej sedačky mäkkú, zdravú a komfortnú posteľ. Sedačka s Boxspring-úložným priestorom môže kľudne súťažiť s kvalitnými posteľami a matracmi!

Cena za peknú a pohodlnú Boxspring-rozkladaciu sedačku je prirodzene vyššia ako tá, ktorú sme platili za jednoduché miesto na spanie pred niekoľkými rokmi. Môžeme ňou ale úplne ľahko zodpovedajúcim spôsobom zariadiť izbu a v noci spať kľudným spánkom spravodlivých.

Trendy biela rozťahovacia sedačka

Rozkladacie sedačky ako posteľ

Práve pokiaľ nemáte žiadnu izbu pre hostí, ponúkajú sa rozkladacie sedačky s možnosťou spania. Táto multifunkčnosť môže byť využitá buď ako gauč v obývačke vedľa stoličiek a konferenčného stolíka alebo v pracovni ako miesto na sedenie. Tak alebo tak, získate rozkladaciu sedačku, ktorú môžete využiť tiež ako miesto na spanie. Takže nikto z Vašich hostí už nemusí nocovať na nafukovacom matraci blízko podlahy. Rozkladacia sedačka je so svojimi správnymi vlastnosťami veľmi pohodlná a pritom veľmi praktická.