Hľadať

Detské obliečky

Kvalitné a krásne detské obliečky pre najmenších

Navoďte svojim najmenším príjemný spánok v mäkkej a teplej posteli s krásnymi detskými obliečkami v hravých vzoroch. Tie, okrem toho, že krásne doplnia posteľ a poskytnú ochranu matracom, rozprúdia vašim ratolestiam fantáziu a prinesú tie najkrajšie sny. Obliečky pre deti dnes objavíte v desiatkach prevedení, od tých jednoduchších a minimalistickejších až k tým prepracovaným a rôznofarebným s úsmevným vzorom. Vyberte pekný motív do detskej izbičky z Westwing! Tešte sa z nadčasového dizajnu, príjemného materiálu a množstva funkcií, ktoré vám posteľná bielizeň poskytne.

Detské posteľné prádlo: rôzne veľkosti a krásny dizajn

Detské návliečky sú perfektným doplnkom postele, vďaka ktorému dokážete miestnosť od základov zmeniť. Okrem dizajnovej funkcie však majú aj tú praktickú – chránia detské vankúše, paplóny a matrace pred vyliatím tekutiny, odretím alebo vysypaním nejakého jedla. Zaisťujú, že lôžkoviny nemusíte tak často prať a vydržia oveľa dlhšie. Aby poskytli všetky tieto benefity, pri výbere musíte sledovať niekoľko kľúčových parametrov:

 • Rozmery – hľadáte obliečky do postieľky alebo do klasickej postele? Najlepšie spravíte, keď zistíte rozmery vankúša a paplóna, a zvolíte podľa nich.
 • Materiál – detské posteľné obliečky sa budú dotýkať priamo pokožky vášho dieťaťa, musia byť preto príjemné na dotyk. Ďalej treba myslieť aj na ďalšie detaily, ako napríklad spôsob čistenia, savosť a priedušnosť. Platí, že najlepšia detská obliečka by sa mala ľahko čistiť, mala by byť priedušná a takisto by mala poskytovať vlastnosti, ako napríklad rýchle schnutie. Najobľúbenejším materiálom, ktorý všetky tieto vlastnosti poskytuje, je bavlna. Tá je charakteristická aj tým, že vydrží dlhé roky, vyzerá skvelo a výborne sa pod ňou spí. Siahnuť však môžete aj po drahšom saténe vytvárajúcom atmosféru luxusu.
 • Typ obliečok – potrebujete len obliečky na vankúše, alebo chcete aj tie na paplóny? Najlepšie spravíte, keď zvolíte súpravu návliečok na vankúše aj paplóny, čím si zaistíte jednoliaty vzhľad postele.
 • Bezpečnosť – dbajte na to, aby boli obliečky bezpečné a nenachádzali sa na nich žiadne tvrdé častice. Tie by mohli dieťa zraniť alebo by ich mohla vaša ratolesť prehltnúť. Vyberajte zapínanie na tzv. bezpečné zipsy bez voľne visiacich koncoviek a oblúkom sa vyhýbajte gombíkom.

 • Následne nezabúdajte ešte na jeden parameter, ktorým je výzor. Výhodou detského posteľného prádla je to, že na trhu sa dnes stretnete s desiatkami hravých dizajnov, ktoré môžete vyberať podľa vašich predstáv, prípadne zariadenia izby. Dokonca, keď je dieťa väčšie, samé vám povie, čo sa mu páči. Pri nákupe viete zvoliť nielen jednofarebné detské posteľné obliečky, ale takisto zaujímavé potlače, motívy a pestré kombinácie farieb. Tie zvýraznia nejednu detskú izbu, navodia dobrú náladu a perfektne doplnia posteľ. Spolu s univerzálnymi kúskami pre všetky detičky nájdete na trhu aj modely len pre chlapca alebo dievča.

  Detské obliečky pre chlapcov

  Detské obliečky pre chlapcov sú charakteristické tým, že využívajú skôr chladnejšie odtiene, ako napríklad modrá, sivá alebo zelená. Niektoré kombinujú hravé motívy, napríklad dinosaurov, ktoré dieťaťu vyčarujú úsmev na perách a prinesú hlboký a pokojný spánok. Návliečky objavíte vo viacerých materiáloch aj rozmeroch, takže je len na vás, čím chlapčenskú detskú izbu doplníte. Ak chcete kúpiť nadčasový kúsok, ktorý bude dieťaťu slúžiť aj vtedy, keď vyrastie, siahnite po univerzálnom prevedení, napríklad po bielej s jemným motívom listov.

  Detské obliečky pre dievčatá

  Detské obliečky pre dievčatá potešia teplými pastelovými odtieňmi, ako ružová, žltá či červená, ktoré sa skvelo hodia do detských izieb malých princezien. So vzorov sú klasikou zvieratká a kvetinky, prípadne univerzálne pásiky v jednej alebo viacerých farbách. Aj v prípade návliečok pre dievčatá vyberáte z rôznych veľkostí a materiálov v závislosti od toho, čo dieťa potrebuje. Okrem detských obliečok na posteľ myslite aj na ďalšie príslušenstvo, ako poťah alebo chránič na matrac, ktorý ho skvelo ochráni a zaistí, že dieťaťu poslúži dlhé roky.

  Nakupujte obliečky pre deti online na Westwing

  Farebné detské obliečky dnes dávajú možnosť rodičom zariadiť detskú izbu hravo a tak, aby sa páčila ich malým ratolestiam aj vtedy, keď vyrastú. Inšpirujte sa širokou ponukou Westwing a rozprúďte svoju fantáziu. Vyberajte jednoduché kúsky, ktoré sa ľahko ladia s ostatnými vecami v okolí, prípadne siahnite po prepracovaných vzoroch a výrazných potlačiach. A aby toho nebolo málo, do detskej izby zvoľte aj ďalšie potreby pre tých najmenších, ako sú spacie vaky a hniezda či látkové plienky. Následne sa vám zídu aj praktické a štýlové doplnky, ku ktorým patria nočné lampy, mäkké a pohodlné kreslá, veľké koberce a úsmevné obrazy. Zariaďte detskú izbu podľa svojich predstáv a dovoľte, aby vám v tom Westwing pomohol.