Hľadať

Svetelné reťaze

Zoradiť
32 Výrobkov
Zoradiť
* Táto cena odráža najnižšiu cenu za posledných 30 dní pred jej znížením

Svetelné reťaze: trendy dekoračné osvetlenie pre váš domov

Svetelné reťaze sú skvelým doplnkom do interiéru aj exteriéru. Vedia skrášliť jednotlivé miestnosti, balkón, dvor či dokonca strechu domu. Majú rôzne prevedenia, vďaka čomu sa dajú upraviť presne podľa vašich predstáv. Niektoré sú kratšie a veľmi jednoducho ich umiestnite napríklad na čelo postele. Iné sú dlhšie a využijete ich na skrášlenie záhradného domčeka, balkóna a kuchynského okna. Možností je veľa a v ponuke Westwing si príde na svoje úplne každý.

Svetelné girlandy majú tlmené svetlo, ktoré vytvára príjemnú atmosféru. Dobre sa pri ňom pozerá televízia či zaspáva. Ak vaše dieťa neznáša úplnú tmu a potrebuje aspoň trochu svetla, svetelná reťaz je preň ako stvorená. Najlepšie spravíte, keď ich umiestnite na okno alebo ďalej od postele. Reťaze využijete aj počas príjemného večera s priateľmi. Vypnite centrálne svietenie a zapnite si reťaz hrajúcu farbami. Využitie tohto typu osvetlenia je široké. V domácnosti by vám rozhodne nemalo chýbať.

Vyčarujte vo svojom domove kúzelnú atmosféru s ponukou od Westwing

Hľadáte trendy LED svetelné reťaze, ktoré by boli nielen praktickým pomocníkom, ale aj štýlovým doplnkom? Prezrite si širokú ponuku rôznych štýlov vo Westwing. Vyberie si z nej milovník industriálneho, minimalistického i rustikálneho štýlu. Väčšina reťazí je univerzálna a hodí sa do každého typu zariadenia.

Pri nakupovaní svetelných reťazí myslite na to, že by mali byť estetické aj po vypnutí. Počas dňa svietiť nebudú, a preto musia miestnosť štýlovo dopĺňať. Výzor a farebné prevedenie sú preto tým najdôležitejším aspektom.

Ak nechcete príliš experimentovať a túžite reťaz využívať vo viacerých miestnostiach, zvoľte jednoduché žiarovky bez špeciálneho doplnku. Minimalistický dizajn je pekný a ľahko ho skombinujete s každým doplnkom alebo kusom nábytku. Naopak, ak hľadáte zaujímavé prevedenie, nebojte sa reťazí s farebnými lampiónmi alebo žiarovkami. Do detských izieb sa hodia lampióny v tvare zvierat či rastlín, do spální a obývačiek vo forme loptičiek.

Ktoré parametre sú dôležité pri výbere svetelnej reťaze?

V prípade, že vás čaká nákup svetelných reťazí, sledujte okrem farby aj ďalšie parametre. K nim sa radia:

 • Materiál
 • Väčšina lampiónov je z tvrdeného plastu alebo papiera. Oba typy majú množstvo výhod, ako napríklad nízka hmotnosť, množstvo farebných variantov, zaujímavé tvary a príjemná cena. Po zavesení dobre držia a nepadajú, pretože nie sú príliš ťažké. K často používaným materiálom sa radí ešte bavlna, ktorá má veľmi podobné charakteristické vlastnosti. Je ľahká, pekná a nie je príliš drahá.

 • Umiestnenie
 • Vonkajšie svetelné reťaze sú spravidla dlhšie a odolnejšie. Vonku ich môžete mať aj počas nízkych teplôt, dažďa alebo sneženia. Svetlo je výraznejšie, vďaka čomu ho vidno už z diaľky. Do vonkajšieho osvetlenia sa nebojte investovať. Vydrží vám roky a používať ho môžete počas celého roka.

  Interiérové girlandy sú menšie a kompaktnejšie. Veľmi jednoducho ich umiestnite na okno, stôl, nástenku, komodu alebo čelo postele. Majú dostatočne výrazné svetlo, no nie tak, ako vonkajšie. Vo večerných hodinách vytvoria príjemnú atmosféru. Využijete ich v spálni, detskej izbe, obývačke, kuchyni a dokonca aj v kúpeľni.

 • Dĺžka
 • Každá svetelná reťaz má inú dĺžku. Vo väčšine prípadov sú exteriérové dlhšie ako interiérové. Vyberať by ste mali podľa toho, kam chcete osvetlenie umiestniť. Ak by svetelná reťaz nebola dostatočne dlhá, kúpte si dve rovnaké alebo podobné a nadpojte ich.

 • Batérie alebo elektrická energia?
 • Reťaze na batérie môžete použiť kdekoľvek, dokonca aj na mieste, kde sa nenachádza elektrická zásuvka. Girlandy na elektrickú energiu sú vhodné do situácií, keď majú svietiť niekoľko hodín vkuse. Napríklad na oslavách alebo vonku počas noci.

  Okrem batérií a elektriny existuje ešte jedna možnosť, ktorou je solárne dobíjanie. Solárne svetelné reťaze sú ekologické a šetria vašu peňaženku. Energiu získavajú zo slnečných lúčov, a preto ich využijete najmä na jar a v lete.

  Vyberte si svetelné reťaze online vo Westwing a užite si výhody nákupu ako napríklad rýchle doručenie, známe a renomované značky či možnosť vrátenia tovaru. Inšpirujte sa magickou svetelnou ponukou od Westwing a dodajte každej miestnosti nezabudnuteľnú atmosféru.