Hľadať

Vonkajšie koberce

Zoradiť
44 Výrobkov
Zoradiť
* Táto cena odráža najnižšiu cenu za posledných 30 dní pred jej znížením

Vonkajšie koberce na terasu a balkón, ktoré zútulnia váš exteriér

Vonkajší koberec plní na vašej terase alebo balkóne rovnakú funkciu, ako vo vašom interiéri. Exteriérový koberec vizuálne oddelí jednotlivé zóny a spríjemní vaše sedenie alebo kútik na hranie pre deti. Vonkajšie koberce nie sú také huňaté, ako koberce do interiéru, pre bosé nohy sú však stále príjemnejšie ako dlážka.

Exteriérové koberce z ponuky Westwing sú odolné voči vplyvom počasia a sú atraktívne na pohľad. Okrem pohodlia a bezpečia s nimi dodáte svojej terase alebo balkónu aj dávku originality a štýlu. Aké sú ďalšie výhody vonkajšieho koberca?

Exteriérové koberce: aké sú ich základné vlastnosti?

Vonkajšie koberce sa líšia od tých vnútorných dĺžkou a materiálom vlákna, z ktorého sú vyrobené. Najlepšou voľbou pre prostredie balkónového alebo terasového sedenia sú exteriérové koberce vyrobené zo syntetického vlákna. Polypropylén je najčastejšie používaným materiálom a hneď za ním nasledujú polyester, akryl a nylon. Tieto umelé vlákna poskytujú celú radu výhod oproti prírodným materiálom. Ktoré to sú?

 • Antibakteriálne vlastnosti vonkajších kobercov - Na umelom koberci určenom pre vonkajšie použitie sa nevytvárajú plesne. Roztoče ani huby tu nemajú vhodné prostredie na rozmnožovanie sa, čo je samozrejme veľkou výhodou práve vo vlhkom prostredí.

 • Vonkajšie koberce na terasu a ich odolnosť voči vyblednutiu - Exteriérový koberec vyrobený zo syntetického vlákna je odolnejší voči vyblednutiu, ako koberec z prírodných vlákien. Vďaka tomu si váš koberec na terase alebo balkóne zachová sýte farby aj po slnečnom a teplom lete.

 • Exteriérové koberce a ich ľahká údržba - Syntetické koberce môžete jednoducho pretrieť mokrou handrou so saponátom, alebo poumývať mopom na umývanie podlahy. Syntetické koberce nenasávajú škvrny tak, ako prírodné a v prípade potreby ich môžete umyť aj vysokotlakovou hadicou.

 • Zariaďte si vašu terasu či balkón exteriérovým kobercom

  Syntetické vonkajšie koberce sú cenovo lacnejšie, ako koberce vyrobené z prírodných vlákien. Do exteriérov môžete zvoliť aj koberec vyrobený z prírodného bambusu alebo juty. Tieto koberce však bývajú drahšie a sú menej odolné, ako tie syntetické. Prírodné koberce taktiež zadržiavajú vlhkosť a môže sa na nich vyskytnúť pleseň.

  Vonkajší koberec dokonale ochráni vaše drevené alebo kamenné dlážky proti poškriabaniu. Postaviť naň môžete aj ťažší záhradný nábytok a stoličky pri sadaní a vstávaní bez strachu posúvať.

  Okrem vonkajšieho koberca pod vonkajšie jedálenské stoly alebo zostavy záhradného nábytku môžete okolo domu rozmiestniť aj dlhšie behúne. Vďaka nim nebude vaša podlaha klzká ani počas dažďa a nebudete sa musieť báť, že sa nej šmyknete vy alebo vaše deti. Pre lepšiu bezpečnosť po nich umiestnite protišmykové podložky.

  Koberce do exteriéru v našej rozmanitej ponuke

  Na stránkach Westwing nájdete koberce v širokej ponuke a pre každý štýl. Šikovné vyhľadávanie podľa veľkosti, tvaru, materiálu a vzoru vám spríjemní online nákup a ušetrí čas. Aké štýly a vzory vonkajších kobercov u nás nájdete?

 • Grafický vzor prinesie na terasu nádych modernosti. Okrem klasickej bielo-čiernej kombinácie u nás nájdete aj koberce v jemnejších farbách a odtieňoch. Krémovo-šedý obojstranný okrúhly koberec sa hodí na terasu v štýle boho. Koberec so vzorom zebry do priestoru ladenom v štýle džungle a jemný ružovo-biely koberec s poloblúkmi dotvorí romantický balkón.
 • Vzorované koberce vnesú harmóniu do vintage a eklekticky zariadených vonkajších priestorov. Atraktívny kruhový koberec v modrej, ružovej a žltej je vhodný aj ako podložka do detského kútiku na terase. Umiestniť ho môžete aj pod samostatne stojacim závesným kreslom a vytvoriť tak dokonalé miesto na relax.
 • Orientálne kvety a ornamenty na koberci sú tým pravým vzorom pre milovníkom shabby chic štýlu. Svoje miesto si nájdu aj na balkóne alebo terase zariadených v orientálnom duchu. Okrem záhradných dekoračných vankúšov nezabudnite ani na vonkajšie podlahové vankúše na sedenie, ktoré sú pre tieto koberce ako stvorené.
 • Pruhy a pásiky v kombinácií bielej s červenou, modrou, béžovou, sivou a čiernou vytvoria atmosféru francúzskej riviéry. Skombinujte ich so svetlým nábytkom a budete sa na svojej terase či balkóne cítiť ako na dovolenke pri mori.
 • Okrúhle vonkajšie koberce sú vhodnejšie pod okrúhle stoly, pod samostatne stojace kreslá alebo do kútika pre deti.

 • Kúpte si nový exteriérový koberec online vo Westwing

  Využite všetky výhody nákupu online na stránkach Westwing vrátane rýchleho a bezpečného doručenia tovaru.

  Okrem inšpirácií na použitie zariadenia a doplnkov z našej ponuky pre vás naši odborníci pripravujú aj kompletne zariadený interiérový dizajn. Inšpirácie a nápady do záhrady v našom Shop the look však nemusia ostať iba inšpiráciami. Pre vašu maximálnu spokojnosť vám ponúkame možnosť zakúpenia si hotového dizajnu tak, ako ho vidíte na obrázku. A keby sa vám nejaký kúsok predsa len nehodil, garantujeme vám možnosť jeho vrátenia.

  Okrem zaujímavých kobercov na terasu, nezabudnite ani na rohožky, ktoré určite využijete vždy keď sa budete premiestňovať z vonkajšieho priestoru naspäť do interiéru.

  Vyberte si z našej ponuky štýlový vonkajší koberec, ktorý zaručene spríjemní aj vaše chvíľky strávene na terase alebo balkóne.