Hľadať

Formy a plechy na pečenie

63 Výrobkov
Zoradiť: Obľúbenosť
Zoradiť: Obľúbenosť

Formy a plechy na pečenie pre dokonalé kulinárske zážitky

Aj vám sa zbiehajú slinky pri pomyslení na obľúbený koláč, slané chuťovky alebo dobré zapekané jedlo? Namiesto toho, aby ste o ňom len snívali, si ho môžete veľmi jednoducho, v priebehu niekoľkých minút, urobiť aj doma. Stačí len, aby ste si svoj kuchynský riad rozšírili o formy a plechy na pečenie, v ktorých môžete pokrm následne aj podávať. Inšpirujte sa ponukou Westwing a zvoľte nadčasový kúsok, ktorý bude ladiť s celým zariadením kuchyne aj jedálne.

Formy na pečenie: jednotlivé druhy

Formy na pečenie nájdete v rôznych veľkostiach, farbách a materiáloch, vďaka čomu ich môžete používať na všetky obľúbené pokrmy. Spravidla si vyberáte zo štyroch základných druhov:

 • Formy na pečenie chleba – užšie a vyššie formy, v ktorých pripravíte rôzne typy chlebov, od zdravých so semienkami až po sladké.
 • Formy na pečenie torty – okrúhle a vyššie formy, ktoré využijete na pečenie piškótového cesta alebo korpusu na tortu.
 • Okrúhle formy na pečenie – okrúhle a nižšie formy, ktoré si budete pochvaľovať pri pečení quiche, tartu alebo iných nižších koláčov.
 • Kameň na pečenie pizze – špeciálna plytká a úzka forma, na ktorej môžete pizzu nielen piecť, ale ju aj podávať.

 • Plechy na pečenie s vysokou kvalitou

  Formy na pečenie sú, rovnako ako hrnce a panvice, kľúčovým prvkom každej jednej kuchyne. Môžete v nich nielen piecť, ale takisto podávať raňajky, obedy či večere. Ak chcete, aby vám vydržali čo najdlhšie a poskytli vám tie najlepšie vlastnosti, zamerajte sa na ich materiál.

 • Silikónové formy – jedlo z nich ide skvelo von aj bez toho, aby ste ich olejovali a vysypávali múkou. Nájdete ich v mnohých zaujímavých, často aj asymetrických tvaroch.
 • Hlinené formy – masívne a odolné formy v štýlovom dizajne, v ktorých upečiete chlieb aj korpus na tortu.
 • Porcelánové formy – starý dobrý materiál, ktorý odoláva aj vyšším teplotám a je charakteristický masívnosťou a nadčasovosťou.
 • Kovové formy – ľahší materiál, ktorý výborne vodí teplo, odoláva aj horšiemu zaobchádzaniu a poteší svojou odolnosťou a minimalistickosťou.
 • Keramické formy – keramika disponuje podobnými vlastnosťami ako porcelán, skvelo vedie teplo a dokáže odolávať aj teplotným výkyvom.

 • Nakupujte plechy a formy na pečenie online na Westwing

  Doplňte svoju zbierku kuchynského náradia o kvalitné plechy na pečenie a už nikdy sa netrápte tým, že svoj obľúbený koláč či iné jedlo nemáte v čom upiecť. Okrem samotných plechov však nezabúdajte ani na ďalšie vybavenie, bez ktorého by ste sa nemuseli dostať k tým najlepším výsledkom. Sú to kuchynské nože, chňapky či zástery, vďaka ktorým budete vyzerať ako pravý šéfkuchár.