Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
darčeky na medzinárodný deň žien

Každá žena si zaslúži pozornosť bez ohľadu na to, či má alebo nemá sviatok. Ak však v kalendári svieti 8.marec, je dobré myslieť na darček k MDŽ. Tento dátum patrí nežnejšej polovici ľudskej populácie, keďže sa vtedy oslavuje Medzinárodný deň žien. Možno niektorí z vás tento sviatok vo veľkom neoslavujú, avšak aj drobná pozornosť poteší. Ženy milujú dostávať darčeky – a to v každom veku! Prekvapte ich maličkosťou, ktorá im vyčarí úsmev na tvári a poteší ich srdce. Inšpirujte sa! 

Ako potešiť ženu na MDŽ 

Medzinárodný deň žien patrí k sviatkom, ktorý sa stal už tak povediac tradíciou. Každá žena sa poteší, ak si na ňu práve 8.marca spomeniete a darujete jej niečo milé. Tento deň je tiež o pozdvihnutí žien vo vašom živote, komunite a dokonca aj o ženách, ktoré osobne nepoznáte.

Zaručene každú ženu poteší, ak si na ňu spomeniete a darujete jej niečo milé. Darček k MDŽ nemusí byť veľkolepý. Kvety, sladkosť alebo maličkosť z kozmetiky či do domácnosti urobia ženu šťastnou. Pokiaľ k tomu pridáte bozk, vrelé objatie a slová lásky, žena sa rozplynie blahom. 

Nápady na darček k MDŽ 

Ak manželku, kamarátku alebo kolegyňu počas celého roka dobre a pozorne počúvate, nápad máte hneď v malíčku. Pokiaľ sa vám však inšpirácie minuli, sme tu pre vás, aby sme vám s nimi poradili a priniesli nápady na darčeky.

1. Darček k MDŽ pre manželku alebo priateľku 

Milovanej osobe viete urobiť radosť aj maličkosťou. Ideálne je, ak drobnosť súvisí s tým, čo má rada.

 • Ak preferuje kozmetiku, preskúmajte, čo používa a objednajte jej z tejto značky niektorý doplnok.
 • Pokiaľ žije nejakou záľubou, urobte jej radosť drobnosťou, ktorá s touto záľubou súvisí. Môže to byť doplnok, ktorý ešte nemá alebo niečo, po čom dlhšie túži.
 • Urobiť chybu nemôžete ani kvetom, dobrou čokoládou alebo fľašou šampanského a k tomu krásne poháre na šampanské
 • Kuchyňa je ideálnym miestom na oslavu pri príležitosti MDŽ. Namiesto drahej večere v luxusnej reštaurácii, navarte svojej polovičke doma. Nemusíte pripraviť náročné menu ako svetoznámy šéfkuchár. Niekedy stačí správne zvolený nákup, trošku originality pri servírovaní a stopercentne uspejete.
 • Nemáte toľko kreativity, nevadí! Kúpte svojej milovanej poukážku, napríkad aj tú od nás vo Westwing. Určite si niečo krásne a štýlové vyberie!

Nezabudnite, že stredobodom pozornosti je žena. Tento deň by mal preto splniť najmä jej očakávania. 

Na Westwing poukážky si stačí dole kliknúť, stiahnuť a vytlačiť na papier.

2. Darček k MDŽ pre mamu 

Mama patrí k najdôležitejším ľuďom na svete. Dokážte jej, že na ňu myslíte, aj keď už možno nezdieľate spoločnú domácnosť.

 • Žena v každom veku sa chce páčiť, a preto by ju mohla potešiť šikovná pomôcka na skrášlenie jej vzhľadu. Môže to byť praktická kulma, výkonný fén alebo keramická žehlička na vlasy. Ak viete, ktorý parfum nosí, kúpte jej ho v darčekovom balení.
 • Určite neobíďte ani kvetinárstvo a k darčeku pripojte aj kyticu kvetov a k tomu krásnu vázu, ktorá sa jej bude hodiť do domácnosti  
 • Možno vaša mama rada číta a preferuje určitý druh literatúry. Dajte si námahu a zistite, aké príbehy uprednostňuje a kúpte jej zopár kníh obľúbeného autora.
 • Možno je to príležitosť, aby ste ju zobrali do wellnessu. Strávite spolu príjemné chvíle a vašej mame doprajete vytúžený relax. Zážitok jej môžete sprostredkovať aj vďaka relaxačným technikám, ako je napríklad masáž v obľúbenom salóne. 

Tak ako aj pre mamu, môžete načerpať inšpirácie pre darček pre babku

3. Darček pre sestru k MDŽ

Vaša sestra je ako vaša najlepšia kamarátka.  Mali by ste myslieť na to, že darček k MDŽ sa hodí aj pre ňu.

 • Možno by ocenila pekný zápisník, ku ktorému sa hodí štýlové pero. 
 • Štýlový difúzer či dizajnová dekorácia na stôl môže byť tá správna voľba pokiaľ má vaša sestra rada doplnky do bytu
 • Možno ste si všimli, že po používa konkrétne odtiene lakov na nechty. Tie by ju takisto mohli potešiť, hoci ich možno už zopár doma má.  Kozmetiky pre ženu nikdy nie je dosť.  
 • Ku sestre ako k najbližšiemu človeku si môžete častokrát dovoliť aj darček na pobavenie. Môže ísť o vtipný kúsok v podobe trička na mieru. Ak kúpite jednofarebné tričko, môžete ho dať potlačiť trefným nápisom, ktorý vašu sestru dokonale vystihuje.
 • Ak máte sestru gurmánku, potešte ju jedlom priamo až do domu. Objednajte jej večeru z jej obľúbenej reštaurácie s donáškou do domu.

4. Darček k MDŽ pre kolegyňu 

Pohoda na pracovisku je na nezaplatenie. Často sa stáva, že práve ženy udržiavajú na pracovisku príjemnú atmosféru.  Odmeňte  ich za to, že sa prirodzene starajú o blaho zamestnancov.

 • Úplne postačí, ak každej kolegyni darujete ku Dňu žien živý kvet a malú sladkosť. Týmito overenými klasikami nikdy nič nepokazíte.
 • Kolegyňu môžete potešiť aj hrnčekom na kávu
 • Ak si neviete dať rady, ktorý darček pre kolegyňu je ten pravý, zvážte aj kúpu darčekovej poukážky.  Na výber máte z mnohých možností, no môžete staviť aj na istotu. Darčekový poukaz na nákup kozmetiky alebo dekorácie do bytu vždy poteší.
 • Kolegyňu poteší aj spoločný pracovný obed. Jedlo ľudí spája a zároveň utužuje kolektív.

DIY nápady na darček: využite svoju kreativitu

Čo tak podarovať žene niečo originálne? Každá žena ocení vlastnoručne vyrobené darčeky či doplnky. Pozrite sa s nami na video, ako jednoducho vytvoriť podnos alebo misku na šperky. Takýto podnos môžete využiť aj na iné účely.

Medzinárodný deň žien – pohľad do histórie 

Medzinárodný deň žien sa často označuje skratkou MDŽ. Každý rok pripadne na 8. marec, čo je zároveň aj predzvesťou jari a nového života. Ide o medzinárodne uznávaný sviatok, ktorý stanovila Organizácia spojených národov k výročiu štrajku 40 000 newyorských krajčírok v roku 1908. Tieto ženy bojovali za zrušenie desaťhodinového pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam. Masívne demonštrácie žien na konci zimy sa najskôr každú nedeľu odohrávali v USA na podnet Socialistickej strany USA. Veľké zhromaždenie za volebné právo žien sa konalo 8. marca 1908 v New Yorku. Na prvej medzinárodnej ženskej konferencii Druhej internacionály v roku 1910 v Kodani presadila nemecká socialistka Clara Zetkinová medzinárodný sviatok. V tom čase ešte nebol presne určený dátum.
 
Dátum 8. marec sa ustálil až po 1. svetovej vojne, najmä pod vplyvom veľkej demonštrácie v Petrohrade v roku 1917, tesne pred Februárovou revolúciou. Táto revolúcia sa konala poslednú nedeľu vo februári podľa juliánskeho kalendára, čo v gregoriánskom kalendári zodpovedalo 8. marcu. Sviatok sa veľmi rýchlo rozšíril, jeho obsah sa pohyboval v širšom spektre od politického a feministického protestu až po apolitickú socialistickú obdobu Dňa matiek.

A ak hľadáte inšpirácie na iné darčeky, pozrite si nasledujúce články:

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!