Hľadať

Jutové koberce

Zoradiť
21 Výrobkov
Zoradiť

Trendy jutové koberce pre vašu domácnosť

Jutové koberce sú trendy koberce, vyrábané ručne z prírodných materiálov a prinesú do vašej domácnosti príjemnú atmosféru. Hľadáte koberec z juty, ktorý dodá vášmu priestoru príjemnú atmosféru? Vo Westwing nájdete jutové koberce v rôznych veľkostiach a tvaroch, ideálne pre rustikálne a boho interiéry, ktoré dodajú každej miestnosti nádych tepla.

Výhody koberca z juty

Vďaka prírodnej farbe sa jutový koberec hodí takmer do každého interiéru. Ktoré sú ďalšie výhody jutového koberca?

 • Juta je udržateľný materiál, ktorý nepoškodzuje životné prostredie a preto sú jutové koberce ekologickou možnosťou pre vaše podlahy.
 • Koberec z juty sa ľahko čistí a udržiava, vyžaduje len pravidelné vysávanie a občasné povrchové čistenie.
 • Jutové koberce poskytujú dobrú izoláciu proti teplu a hluku, vďaka čomu sú ideálne na použitie v domácnostiach a kanceláriách.

 • Ku ktorému štýlu sa hodí jutový koberec

  Jutové koberce sa hodia prevažne do rustikálnych a ekologických interiérov. Preto sú vhodné do domácností s nábytkom a doplnkami z prírodných materiálov, ako sú ratan, bambus alebo drevo. Jutové koberce sa tiež skvele hodia do štýlov, ktoré zdôrazňujú organické prvky, ako sú boho, etnický štýl alebo škandinávsky štýl. V týchto štýloch sú dominantné jemné a prírodné farby, ako béžová, hnedé odtiene a zelené tóny, ktoré sú charakteristické pre jutové koberce.

  Ako využiť koberec z juty v interiéri?

  Jutový koberec sa najviac hodí do miestnosti v neutrálnych farbách, ako biela, šedá, béžová a čierna. Westwing experti pre vás pripravili zopár tipov, ako využiť koberec v domácnosti:

 • Pekný kontrast v obývačke vytvoríte umiestnením kovového alebo skleneného konferenčného stolíka pod farebný jutový koberec.

 • Ak máte miesto v predsieni, ručne tkaný jutový behúň vám určite skrášli priestor vo vašej predsieni.

 • Vzorovaný okrúhly koberec z juty sa hodí do vidieckej kuchyne pod drevený jedálenský stôl. Zakomponovať tu môžete aj čierne a béžové doplnky.

 • Keďže jutový koberec je odolný voči poveternostným vplyvom, umiestniť ho môžete aj na terasu pred ratanové kreslo či pohovku. Jutový vonkajší koberec dodá vašej terase útulnú atmosféru.

 • Kúpte si jutové koberce online vo Westwing

  Nájdite krásny jutový koberec vo Westwing už teraz! Nechajte sa inšpirovať našimi štýlovými jutovými ručne vyrábanými kobercami. Pri kúpe online vo Westwing získate aj ďalšie výhody ako rýchle doručenie a bezplatné vrátenie tovaru. Objednajte si už dnes!