Hľadať

Odpadkové koše do kuchyne

Zoradiť
30 Výrobkov
Zoradiť

Odpadkové koše do kuchyne - rôzne typy

Odpadkové koše sú veľmi užitočným doplnkom v kuchyni, ktorý umožňuje ľahko a rýchlo likvidovať odpad v domácnosti. Existuje mnoho rôznych typov odpadových košov, ktoré sa líšia veľkosťou, dizajnom a materiálom, z ktorého sú vyrobené. Tieto odpadkové koše do kuchyne nájdete vo Westwing:

 • Klasické odpadkové koše s pedálom - otvárajú sa nožným pedálom, sú pohodlné a hygienické, pretože sa veka nemusíte dotýkať rukami.Tieto koše sú bežne dostupné v rôznych veľkostiach a sú vhodné pre rôzne typ odpadu v domácnosti.
 • Bezdotykové odpadkové koše - ide o odpadkové koše, ktoré sa otvárajú pomocou pohybového senzora. Sú ešte hygienickejšie ako smetné koše s pedálom, keďže sa koša nemusíte vôbec dotýkať.
 • Koše na triedený odpad do kuchyne - tieto odpadkové koše do kuchyne sú navrhnuté špeciálne na recykláciu odpadu. Obsahujú viaceré priehradky na rôzne druhy recyklovateľných materiálov.
 • Ktorý materiál je najvhodnejší - plast či nerez?

  Smetný kôš sa neodlišuje iba funkciou, farbou a veľkosťou, no najmä materiálom a výškou ceny. Ak hľadáte lacnejší kôš, zvoľte plastový. Nevýhodou plastových košov je, že nie sú veľmi stabilné a až tak kvalitné ako tie nerezové. Okrem toho sa v plastovom koši tvorí viac baktérií ako v kovovom koši. Určite vám odporúčame si zaobstarať nerezový smetný kôš. Vďaka vyššej hmotnosti sú nerezové smetné koše odolnejšie a stabilnejšie.

  Ako odstrániť zápach z odpadkového koša?

  Odpadky nepríjemne zapáchajú a po určitej dobe často zapácha aj samotný odpadkový kôš. Máte tento problém? Ak áno, nasledujúce tipy budú pre vás zaujímavé:

 • Odpadkový kôš pravidelne umývajte teplou vodou so saponátom, aby ste ho zbavili baktérií.
 • Predtým ako do smetného koša vložíte sáčok, dajte na dno kuchynskú utierku alebo novinový papier, ktoré umožnia vlhkosť v koši. Tým pádom bude smrad z koša menej intenzívny.
 • Najlepším spôsobom, ako zabrániť nepríjemnému zápachu v koši, je samozrejme pravidelné, ak možné denné, vynášanie koša.
 • Udržujte svoju kuchyňu čistú a usporiadanú pomocou našich kvalitných odpadkových košov, ktoré sú navrhnuté tak, aby bez problémov zapadli do každej kuchyne a zároveň poskytli maximálnu funkčnosť. Vyberte si z ponuky vo Westwing.