Hľadať

Prestieranie

69 Výrobkov
Zoradiť: Obľúbenosť
Zoradiť: Obľúbenosť

Prestieranie na stôl pre vaše dokonalé stolovanie

Túžite po dokonalo prestretom stole, pri ktorom pohostíte celú svoju rodinu, blízkych aj priateľov? V tom prípade si okrem obrusov a behúňov nezabudnite zaobstarať štýlové prestieranie v rôznych farbách, tvaroch a veľkostiach. Fantázii sa medze nekladú a je len na vás, či si vyberiete klasiku vo forme štvorca, alebo siahnete skôr po asymetrických a prepracovaných tvaroch, ako je napríklad list, kruh či dokonca ryba. Nahliadnite do ponuky Westwing a prezrite si nadčasové prestieranie pod taniere, ktoré skvelo doplní stôl a spraví z vás toho najlepšieho hostiteľa.

Prestieranie pod taniere: materiály

Prestieranie na stôl nájdete nielen v mnohých farbách a tvaroch, ale takisto v rôznych materiáloch, od ktorých sa odvíja to, aké funkcie vám výrobok poskytne. Pri nákupe si na Westwing vyberáte z materiálov ako:

 • Ratanové prestieranie – krásny ratan pripomína drevo a zdieľa s ním viacero vlastností. Okrem toho, že je odolný, poteší takisto nadčasovým vzhľadom a jednoduchým kombinovaním s inými prvkami v domácnosti. K ratanovému prestieraniu môžete zvoliť behúne na stôl a obrusy v akomkoľvek farebnom prevedení.
 • Látkové prestieranie – tento typ prestierania dokáže skvelo ladiť s obrusom a poskytnúť komfortné sedenie. Pri opieraní lakťov vás nikde nič netlačí ani vám nič nezavadzia. Najlepšími materiálmi v rámci látok sú mäkká bavlna, drahší hodváb či luxusný zamat.
 • Umelohmotné prestieranie – umelú hmotu veľmi ľahko vyčistíte, vďaka čomu ju ocenia hlavne rodiny s menšími deťmi. Prestieranie v tomto materiáli nájdete v sýtych farbách a zaujímavých vzoroch.
 • Koženkové prestieranie – koženka pôsobí luxusne a moderne, do domácnosti prináša menej tradičný vzhľad a prestieranie povyšuje rovno o niekoľko úrovní. Jednotlivé kúsky objavíte v univerzálnych aj sviežich farbách, takže ich ľahko zladíte s iným zariadením.
 • Prestieranie z iných materiálov – do tejto kategórie patrí prestieranie stola v materiáloch ako ľan, juta, plsť či dokonca papier. Tieto alternatívy sa pýšia zaujímavým vzhľadom priťahujúcim pozornosť a skvelými vlastnosťami, ako napríklad vysoká odolnosť.
 • Rôzne štýly a tvary pre prestieranie stola

  Okrem materiálu dbajte aj na výber celkového prevedenia prestierania. To vplýva na to, ako sa vám ho podarí zladiť s ostatnými dekoráciami a prvkami v okolí. Volíte si:

 • Moderné prestieranie na stôl – trendy sa neustále menia, a preto, ak túžite po modernom prestieraní, zaobstarajte si nadčasové kúsky v univerzálnych farbách, ako je sivá, čierna či biela. Tie môžete pravidelne meniť s výraznejšími sviežimi farbami vhodnými počas jari a leta, a tmavšími odtieňmi ako stvorenými na zimu. Prípadne k nim zvoľte prestieranie vo viacerých vzoroch a potlačiach, ktoré je spravidla trendy len určité obdobie.
 • Minimalistické prestieranie na stôl – inklinujete skôr k jednoduchším štýlom, ako napríklad minimalizmus či severský štýl? V tom prípade sa vám bude páčiť jednofarebné minimalistické prevedenie v štvorcovom alebo okrúhlom tvare. Na stole krásne vynikne, no nepôsobí extravagantne ako modely s potlačou.
 • Zlaté prestieranie na stôl – metalické farby, ako zlatá a strieborná, sú v súčasnosti jedným z najväčších trendov, preto sa ich nebojte. Keď ich zladíte spolu s bielou, čiernou alebo sivou, získate stôl ako od profesionála.
 • A nezabudnite ani na samotné tvary:

 • Okrúhle prestieranie na stôl – ladí výborne s tanierom a vytvára s ním pekný celok, vďaka čomu je stôl v jednej línii, pôsobí čisto a minimalisticky.
 • Hranaté prestieranie na stôl – vo forme štvorca alebo obdĺžnika predstavuje klasiku, ktorú milujú mnohí. Takéto prestieranie stola ľahko skombinujete s tanierom, obrusom, behúňom či iným doplnkom.
 • Prestieranie na stôl v atypických tvaroch – je výrazným doplnkom stola a vďaka netradičnému tvaru si ho všimne úplne každý. Zvoliť môžete formu listu či dokonca zvieraťa – kraba alebo ryby.

 • Nakupujte prestieranie na stôl z online ponuky Westwing

  Zvoľte jeden typ prestierania na stôl z ponuky Westwing aj vy a naservírujte pokrmy svojej rodine, blízkym či priateľom ako profesionál. Ponuka je široká, preto si môžete byť istí, že si z nej určite aspoň jeden moderný kúsok, ktorý sa bude hodiť do vašej kuchyne alebo jedálne, vyberiete.

  Využite pritom skvelé výhody online nakupovania na Westwing. Vyberajte štýlové prestieranie na stôl už dnes!