Hľadať

Rozkladacie kreslá

Rozkladacie kreslá - praktický pomocník v domácnosti

Rozkladacie kreslo má veľké množstvo praktických vlastností, vďaka čomu sa hodí nielen do veľkých, ale aj do menších miestností a domácností. Je štýlové, pôsobí ako doplnok, no pritom poskytuje miesto na sedenie či dokonca ležanie. Keď potrebujete, stačí ho rozložiť a vytvoriť si relaxačné kreslo na oddych či dokonca spánok. Takýto typ kresla využijete aj vtedy, keď k vám príde návšteva a nebudete ju mať kam usadiť, prípadne nebudete mať voľnú posteľ.

Rozkladacie kreslá sú skvelým doplnkom každej jednej miestnosti, pretože sú trendy a vedia sa prispôsobiť akémukoľvek štýlu bývania. Zvyčajne sú masívne, no nemusí to byť pravidlom, a preto sa zmestia aj do domácností, ktoré nemajú miesto navyše. Rozkladací mechanizmus kresiel je plynulý a jednoduchý, čo uľahčuje ich používanie.

Na aké účely si vybrať rozkladacie kreslo?

Rozkladacie kreslo má viacero spôsobov využitia, čo z neho robí praktický kúsok do veľkých i menších domovov. Jeho najsilnejšou stránkou je to, že samé o sebe poskytuje vysoký komfort a pohodlie. Môžete si doň sadnúť, vychutnať dobrú kávu, oddýchnuť si a nabrať sily na ďalší deň.

Druhou silnou stránkou rozkladacieho kresla je to, že po jeho rozložení poskytuje lôžko na oddych a spánok. A síce nedokáže úplne nahradiť posteľ, je pohodlné, dostatočne veľké a hostia sa na ňom jednu alebo dve noci rozhodne vyspia. Keď ho nepotrebujete, stačí ho zložiť do pôvodného kompaktného tvaru a umiestniť späť na svoje miesto.

Okrem všetkých spomenutých výhod majú rozkladacie kreslá tiež dekoratívnu úlohu. To znamená, že miestnosť krásne doplní a skrášli. Postavte ho k sedačke, posteli alebo len tak samotné a doplňte ho nočným, prípadne príručným stolíkom. Nezabudnite na stolnú alebo stojaciu lampu, ktorá vám poskytne dostatok svetla na čítanie kníh či prácu za počítačom.

Typy rozkladacích kresiel

Rozkladacích kresiel je na trhu neúrekom, vďaka čomu si môžete vybrať presne to prevedenie, ktoré do domácnosti potrebujete. Najbežnejšie sú 2 typy:

  • Masívne kreslá: sú krásne a štýlové, ľahko sa kombinujú s inými doplnkami v byte. Po vstúpení do obývačky či spálne si ich všimnete ako prvé, pretože svojím vzhľadom priťahujú pozornosť. Na to, aby mohli vyniknúť, ale potrebujú priestor, ktorý zaplnia. V malej domácnosti vytvoria skôr chaos, pretože budú pôsobiť príliš rozmerne.
  • Druhou možnosťou sú minimalistické kreslá s menšími rozmermi určené do malých priestorov. Nezaberajú príliš veľa miesta, no stále poskytujú dostatočne veľké lôžko pre oddych a spánok.

  • Rozkladacie kreslá v rôznych štýloch

  • Minimalizmus a severský štýl – oba sú charakteristické skôr bledšími farbami, a preto vyberajte kreslá v bielej, krémovej alebo pastelovej ružovej. Siahnite skôr po jednoduchých modeloch bez extravagantných doplnkov.
  • Rustikálny štýl – presným opakom minimalizmu je rustikálny štýl známy vrstvením a kombinovaním viacerých farieb a materiálov. Preto sa nebojte vybrať masívne a viac výrazné kreslo s farebnými detailmi.
  • Industriálny štýl – tento trend je tmavý a chladný, kombinuje kov a sklo, preto by malo kreslo odrážať aspoň jeden z týchto prvkov. Vyberte si kúsok s kovovými nohami alebo v tmavomodrom, čiernom či tehlovom prevedení.
  • Vintage – farebný trend kombinujúci staršie prvky s novými je dnes veľmi obľúbený. Ak u vás prevláda tento štýl, vyberte kreslo s rôznymi vzormi, kvetmi a viacerými farbami.
  • Glamour – elegantný, nadčasový a zaujímavý, aj tak by sa dal opísať glamour štýl. Vyberajte doň preto výrazné tmavé kreslá so zlatými detailmi, napríklad nohami alebo podstavcom.
  • Nechajte sa inšpirovať širokou ponukou Westwing a doplňte svoju domácnosť praktickým rozkladacím kreslom.