Hľadať

Zarážky na knihy

16 Výrobkov

Zarážky na knihy vystihnú vaše obľúbené knihy

Ani v časoch, keď si elektronická čítačka kníh získava stále viac priaznivcov, viazaná kniha nestráca na obľube. Je oveľa krajšie a príjemnejšie, ak si čitateľ môže knihu podržať v ruke a zalistovať si na jej stránkach. Kam ale uložiť knihy keď ich nečítame? Väčšinou ich ukladáme na police, a k tomu vám zarážka na knihy pomôže podržať celý rad kníh.

Zarážka na knihy – ako ju použiť?

Prečítané knihy môžeme považovať za časť našich doplnkov či dekoračných predmetov. Zoradené knihy na polici ukazujú náš vkus, štýl a záujmy. Pre majiteľa knihy znamenajú istú dávku útulnosti a pripomínajú pekný čas strávený čítaním, či už v posteli, na pohovke alebo vo vani. Výber držiakov na knihy je široký a dostanete ich v najrôznejších tvaroch či dizajne.

Princíp použitia zarážky na knihy spočíva v tom, že knihy k sebe tesno priľnú a získajú tak stabilitu. Existujú tri možnosti využitia držiaka na knihy:

  • Ak chcete zarážky na knihy využiť čo najnenápadnejšie, decentne a šetriť pri tom miestom, siahnite po takej, ktorá túto funkciu plní vďaka hmotnosti kníh. Takéto zarážky majú tvar dvoch zvarených pravouhlých dosiek, ktoré sú väčšinou vyrobené z kovu alebo umelej hmoty.
  • Druhou funkčnou možnosťou sú zarážky, ktoré udržujú knihy zoradené v polici vlastnou váhou. Takáto zarážka na knihy je poväčšine zaťažená ťažkým dekoratívnym predmetom a neplní iba praktickú ale aj dekoratívnu úlohu.
  • Tretí typ zarážok sa používa vo veľkých knižniciach, vo veľkých regálových systémoch ale aj v domácnostiach s veľkou knižnicou. Takáto zarážka na knihy je väčšinou vo forme kovového oblúka a pripevnená priamo na regál.

  • Vyberte si štýlovú zarážku na knihy vo Westwing

    Aj samotné knihy môžu poslúžiť ako držiak na knihy. Stačí ak k vertikálne postaveným knihám položíte dostatočné množstvo kníh horizontálne. No ak ich chcete podporiť krásnou štýlovou zarážkou na knihy, vo Westwing nájdete tú najkrajšiu. Zároveň získate výhody rýchleho doručenia a možnosti vrátenia tovaru. Nakpujte už dnes!