Hľadať

Závesy

Zoradiť
51 Výrobkov
Zoradiť

Závesy do vášho interiéru

Závesy sú nevyhnutnou súčasťou takmer každej miestnosti v domácnosti. Okrem toho, že chránia miestnosť pred zvedavými pohľadmi a slnečnými lúčmi, dodavajú miestnosti aj útulnosť! Závesy sa postarajú o to, aby ste sa medzi vašimi štyrmi stenami cítili naozaj výborne!

Použitá látka na závesoch

Výber látok v prvom rade závisí od vášho osobného vkusu. Nakoniec sa na závesy musíte denne pozerať a pri tomto pohľade by ste sa mali cítiť dobre. Závesy si môžete dať vyrobiť na mieru, ale nájdete aj širokú ponuku hotových závesov, z ktorej si určite vyberiete. Práve pri látkach by ste mali dbať na dobrú kvalitu, pretože čím dlhšie chcete závesy používať, tým dôležitejšiu úlohu zohráva materiál, z ktorého sú vyrobené.

Dostupné sú v mnohých vyhotoveniach, farbách a motívoch. Mali by vaše nové závesy miestnosť skôr zatemniť alebo majú slúžiť len ako dekorácia? Existujú rôzne typy podľa použitej látky, ktoré sa líšia svojimi funkciami. Pomôžeme vám s výberom vhodných závesov pre váš domov.

 • Polopriehľadná látka: Táto látka sa často používa pre klasické biele záclony. Transparentné látky tiež existujú v mnohých farbách a motívoch. Slúžia predovšetkým ako dekorácia, pretože neposkytujú dostatočnú ochranu pred svetlom a slnkom.

 • Nepriehľadná látka: Nepriehľadné látky zabraňujú tomu, aby vás susedia cez okno videli. Neznamená to však, že táto ozdoba na okná miestnosť úplne zatemní. Naopak – podľa hrúbky použitej látky môže prepustiť veľa svetla.

 • Zatemňovacie látky: Zatemňovacie látky sú správnou voľbou, ak potrebujete závesy, ktoré miestnosť úplne zatemnia. Toto zatemnenie je zaručené použitím troch vrstiev látok. Stredná vrstva je čierna a slúži na zachytenie slnečného svetla. Vonkajšie vrstvy sú dostupné v rôznych farbách.

 • Rôzne funkcie závesov v domácnosti

  Závesy môžete použiť v domácnosti rôzne. Hľadáte len klasické modely, ktoré doplnia miestnosť a stanú sa skvostnou dekoráciou? Alebo by mali plniť iné funkcie, napríklad opticky rozdeliť miestnosť či ozdobiť vašu posteľ? Poradíme vám s výberom!

 • Posuvné závesy sú v našich bytoch vždy obľúbené, pretože sa vyznačujú jemnou a zväčša transparentnou látkou, ktorá prepúšťa denné a slnečné svetlo. Posuvné závesy sú pripevnené pomocou závesnej tyče a môžu byť posúvané na stranu – podľa toho, kde práve chcete mať závesy umiestnené. Zvoliť môžete klasické biele závesy, ak ste však odvážnejší, nebojte sa siahnúť aj po výraznejších farbách.

 • Závesy ako rozdeľovače miestnostízávesy sa perfektne hodia ako rozdeľovače miestností v obývačke a spálni. Závesy do obývačky z priehľadných látok môžu efektívne oddeliť obývací a jedálenský priestor. Získate tak opticky ľahké rozdelenie bez použitia ťažkého nábytku. V spálni môžete záves využiť ako rozdeľovač miestnosti na oddelenie jedného rohu miestnosti, v ktorom sa nachádza šatník alebo malý pracovný priestor.

 • Závesy pre nebeskú posteľlátky nad stĺpmi nebeskej postele vytvárajú práve nebo tejto postele. Z týchto stĺpov visia dole a podľa potreby ich môžete zatiahnuť. Tak sa v lete ochránite pred komármi a po celý rok sa budete cítiť v bezpečí..

 • Typy závesov podľa miestnosti

 • Závesy pre dennú časť bytu – ak vyberáte modely do miestností, v ktorých trávite predovšetkým vaše denné aktivity, t.j. obývačka, pracovňa alebo kuchyňa, kľudne siahnite po priehľadnejších materiáloch. Dodajú miestnosti novú vrstvu a útulnosť. Poprípade nimi vyzdvihnete aj váš obľúbený štýl bývania. Napríklad vidiecke závesy sa hodia do obľúbeného provensálskeho alebo rustikálneho štýlu. Závesy do kuchyne by mali byť kratšie, nakoľko sa v nej varí a tým pádom by údržba dlhších závesov bola náročnejšia.

 • Zatemňovacie závesy pre pokojný spánok – závesy do spálne alebo detskej izby by mali spĺňať aj zatemňovaciu funkciu, a tak nemusíte používať žiadne žalúzie, rolety, či iné záclony. Večer ich zatiahnete a získate tak pokojný a ničím nerušený spánok. Ráno jednoduchým odhrnutím prinesiete znova svetlo do miestnosti. Správne použitie látok na závesoch vytvára estetický efekt, ktorý môže miestnosť aj vizuálne zväčšiť. Nepojte sa preto siahnúť po zvislých pásikoch, ktoré miestnosť opticky predĺžia. Závesy do detskej izby by mali byť aj hravé. Zvoľte preto rôzne farby a vzory, ako je modrá, zelená, žltá a červená, s kvetinovými ozdobami a hravými detskými motívmi.

 • Kúpeľňové a sprchové závesy – do kúpeľne máte možnosť vyberať klasické posuvné modely, v prípade ak sa v nej nachádza okno. Kúpeľňové závesy vás v tomto prípade chránia pred zvedavými pohľadmi z vonku. V druhom prípade, ak máte klasickú vaňu alebo sprchový kút bez dvierok, vyberáte záves do sprchy. Myslite pri tom na kvalitu a materiál týchto závesov a zohľadňujte to pri vašom výbere.

 • Závesy na terasu – záves môžete použiť aj na terasu. Jednoducho ho pripevnite o konštrukciu vašej zastrešenej terasy, alebo na ňu namontujte závesné tyče. Takýto záves vás ochráni pred slniečkom počas horúcich dní, ale aj pred nepríjemným hmyzom.