Hľadať

Dekoračné vankúše

609 Výrobkov
Zoradiť: Obľúbenosť
Zoradiť: Obľúbenosť
* Táto cena odráža najnižšiu cenu za posledných 30 dní pred jej znížením

Dekoračné vankúše: rýchla a jednoduchá metamorfóza vášho domova

Vhodne zvolené dekoračné vankúše na počkanie oživia každú izby a pozdvihnú celkovú náladu v miestnosti. Pri ich výbere sa preto nemusíte obmedziť len na sedačku v obývačke. Aspoň jeden ozdobný vankúš si zaslúži aj vaša posteľ, kreslo na čítanie či lavička na obúvanie sa v predsieni. Sezónne vankúše vám pomôžu vytvoriť sviatočnú atmosféru a spraviť váš domov atraktívnejším počas celého roka. V ponuke Westwing nájdete nádherné vankúše na každú príležitosť a pre každé obdobie v roku.

Vyberte si dekoračné vankúše a poťahy na vankúše, ktoré sa hodia k vášmu interiéru

Výber dekoračných vankúšov na stránkach Westwing vám uľahčí naše prehľadné vyhľadávanie tovaru podľa veľkosti, tvaru, materiálu i štýlu. Aké dekoračné vankúše u nás nájdete?

 • Jarné vankúše oživia váš interiér hlavne v teplých mesiacoch. Sú hravé, atraktívne na pohľad a veľmi kvalitné. Máme pre vás jednofarebné vankúše rôznych tvarov a veľkostí v pastelových farbách aj odvážnejšie grafické dizajny. Okrem vašej pohovky sa jarné vankúše hodia aj do jedálne či na balkón.
 • Boho vankúše pristanú rovnako spálni ako aj obývačke. Sú vyrobené z prírodných materiálov a bohaté na strapce a iné dekoračné prvky. Boho vankúše sú pre každého, kto si chce doma vytvoriť romantickú atmosféru inšpirovanú ďalekými cestami.
 • Kvetinové vankúše nájdete na Westwing od renomovaných značiek aj s potlačou kvetov a listov. Takýto vankúš vnesie do bytu element prírody a pokoja a rýchlo sa stane ústredným prvkom na pohovke.
 • Vankúše z juty a ľanu a vankúše v prírodných farbách opäť potešia milovníkov prírody a všetkého naturálneho. Tieto okrasné vankúše vzbudia v interiéry záujem hlavne svojou štruktúrou a skrášlia interiér vo vidieckom, škandinávskom a prírodnom štýle. Vhodné sú aj do detskej a materskej izby, ktoré by vždy mali byť zariadené v prírodných odtieňoch.
 • Zamatové vankúše sú tie pravé pre každú glam obývačku, spálňu alebo pracovňu. Okrúhly zamatový vankúš s volánikmi so sebou prinesie nádych romantiky. Zamatový vankúš s lesklou art deko potlačou zase nádych luxusu a exkluzivity.
 • Vonkajšie vankúše pre váš balkón či terasu spríjemnia sedenie na vašom záhradnom nábytku. Cez leto sa váš vonkajší priestor mení na druhú obývačku, zariaďte si ho teda s rovnakým štýlom a zmyslom pre detail. Okrem vonkajších vankúšov vám k vytvoreniu tej správnej atmosféry pomôže aj praktické vonkajšie osvetlenie.
 • Základné pravidlá ako navzájom kombinovať dekoračné vankúše

  Pri výbere ozdobných vankúšov pre váš domov platí pravidlo nevybrať si všetky vankúše úplne rovnaké. Vankúše je taktiež vhodné sezónne obmieňať, aby bol váš interiér vždy aktuálny a pripravený na sezónne oslavy. Ako sa však uistiť, že vaše dekoračné vankúše budú navzájom ladiť? Nebojte sa, máme pre vás odpoveď! Pri dekorovaní s vankúšmi sa držte nasledujúcich pravidiel a výsledok bude zaručene viac ako uspokojivý.

  Pravidlo troch farieb: v rámci jednej izby kombinujte vankúše v troch farbách inšpirovaných ostatnými prítomnými farbami. Zopakujte na nich farbu stien, závesov, koberca a doplnkov. Vankúše tak budú na seba nadväzovať, nebudú však pôsobiť fádne.

  Pravidlo troch vzorov: vyberte si jeden vankúš s výrazným vzorom a prispôsobte mu ostatné vankúše v spálni alebo v obývačke. Vzor hlavného vankúša by mal byť najvýraznejší. Doplniť ho môžete kockovaným či pruhovaným vankúšom a tretím vankúšom s jemnejším vzorom, napríklad kvietkami. Pri kombinovaní vzorov je najdôležitejšie držať sa rovnakej palety farieb.

  Počet vankúšov: párny počet dekoračných vankúšov pôsobí tradičným a formálnejším dojmom. Na vašu posteľ alebo sedačku zvoľte dva alebo štyri vankúše a na počkanie vytvoríte v izbe symetriu a poriadok. Nepárny počet vankúšov pôsobí zase uvoľnenejším a modernejším dojmom. Naaranžujte tri až päť vankúšov rôznych veľkostí pre umelecký a originálny vzhľad.

  Textúra nadovšetko: pri vyberaní vankúšov vždy skombinujte aj vankúše rozdielnych materiálov. Luxusný zamat, hravý shaggy vankúš a vankúš z prírodného ľanu si budú spolu navzájom lichotiť a vynikne ich jedinečná krása.

  Nájdite si ten správny a kvalitný ozdobný vankúš na Westwing

  Pri kúpe dekoračných vankúšov a ozdobných návlečiek online je vždy dobré uistiť sa, že vám vyhovuje náplň vankúša. Na vaše krásne vankúše sa nebudete predsa iba pozerať, poslúžia vám aj ako opora tela. Vankúše sú veľkým lákadlom aj pre deti, vyberte si kvalitné kúsky z Westwing a nebude sa o nich musieť strachovať. Čo sa týka samotnej výplne, prírodné materiály akými sú perie a páperie sú oveľa jemnejšie a mäkšie. Umelá výplň však lepšie drží tvar, hoci pôsobí menej luxusne.

  Na stránkach Westwing vám prinášame okrem atraktívneho nábytku a doplnkov aj množstvo inšpirácií, ako si svoj domov zariadiť. Naši zákazníci s obľubou využívajú možnosť zakúpenia si hotového interiérového dizajnu, ktorý pre vás pripravujú naši interiérový stylisti. Každý jeden kúsok z našej ponuky bol vybraný odborníkmi na bývanie, okrem kvality vám tak zaručujeme aj moderný a nadčasový dizajn.

  Z našej širokej ponuky dekoračných vankúšov si vyberie naozaj každý. Premeňte aj vy svoju domácnosť so štýlovými kúskami z Westwing a váš domov bude opäť o niečo krajší a útulnejší.