Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !

Nápady na darčeky pre ženy

Ak chcete, aby domov žiaril šťastím, obdarujte ženu niečím pekným. Nie nadarmo sa hovorí, že celková harmónia v rodine závisí od spokojnosti ženy. Darčeky pre ženy nie sú len povinnou jazdou. Malo by vám záležať na tom, či sa vaša polovička poteší. Úsmev na tvári ženy, keď dostane niečo milé, po čom dlhšie túžila alebo tajne obdivovala, sa odrazí na teple vášho domova. Dokážeme vám, že tie správne darčeky pre ženy rozhodne nie sú márnivosťou, ale dôvodom na radosť. U nás nádete inšpiratívne tipy na darčeky pre ženy na každú príležitosť.

Krásny darček pre najlepšiu kamarátku

Nájsť spriaznenú dušu a mať voči nej absolútnu dôveru je v živote viac než vzácnosť. Častokrát najlepšej priateľke alebo priateľovi povieme veci, ktoré sa o nás nedozvie ani náš rodič. Svojich najbližších ľudí poznáte potom tak dokonale, že viete, aké darčeky sa pre nich hodia najviac a aké im urobia skutočnú radosť. Ak viete, kam vaša kamarátka chodí na masáž alebo kozmetiku, môžete ju potešiť poukážkou alebo predplatným na dané služby. Kúpte jej tašku do obľúbeného fitness centra alebo jej zaplaťte mesačné členské. 

A čo tak darčeková poukážka v obľúbenom obchode? Výber necháte na ňu a zároveň jej dáte hodnotu, ktorú ocení. Ak si trúfate na zariadenie jej bytu, pretože k nej často chodíte na kávu alebo na ochutnávku vína, darujte jej set pre kávičkárky alebo degustátorky. Celkom isto ju potešíte zrkadlom či kozmetickou taškou, do ktorej si môže odložiť svoje tajné zbrane femme fatale. 

Romantické darčeky pre ženy

Láska ide cez žalúdok, hovorí sa a je to pravda. Vaša milovaná polovička ocení nielen vašu prítomnosť, ale aj posedenie pri romantickej večeri alebo obede. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by ste ju neprekvapili napríklad súkromnou ochutnávkou špeciálneho menu alebo večerou pre dvoch v súkromnom salóniku jej obľúbenej reštaurácie. Nezabudnite na kvet a malú sladkú pozornosť, získate si jej srdce. 

Ak vaša milovaná vyhľadáva kultúrne a umelecké zážitky, darujte jej lístky do divadla, pokojne aj do zahraničia, čo ju môžu veľmi nadchnúť. Nezabudnite večer na príjemnú hudbu a jemnú sviečku, ktorej arómu už poznáte a viete, že sa jej bude páčiť. Okrem rozmaznávania jej môžete podarovať vašu spoločnú fotografiu, ktorú zarámujete do špeciálneho rámu na obrazy. Zaveste ho nad posteľ alebo položte na nočný stolík. Taktiež jej môžete darovať portrét, ktorý dáte namaľovať miestnemu umelcovi.

Krásny darček pre dievča

Slečny majú rady všetko, čo je šik a in. S modernými vychytávkami môžete pokojne preháňať a nikdy to nebude príliš. Bluetooth reproduktor je skvelý tip pre teenegerku, ktorá miluje hudbu. Ak má svoju obľúbenú kapelu, zistite si jej názov a kúpte jej sériu albumov, ktoré ešte nemá. Môžete jej dať potlačiť tričko alebo vytlačiť nadrozmerný plagát s touto kapelou. S tým správnym rámom bude šik a pôsobiť ako umelecké dielo. Kúpte jej lístok na koncert a nikdy vám to nezabudne!

Ako každé mladé dievča, aj ona sa isto chce páčiť. Doprajte jej mini salónik priamo vo svojej izbe. Zriaďte jej špeciálnu komodu pre dospievajúcu slečnu, aby si cítila ako glam diva. Na toaletný stolík naaranžujte jej zbožňovaný parfum, originálne zrkadlo, či set populárnej kozmetickej značky. Pridajte k tomu darčekový voucher na nákup dekoratívnej kozmetiky a zaplaťte jej kurz líčenia. Isto u nej získate body navyše.

Darčeky pre mamu – najdôležitejšiu osobu v našom živote

Zrejme neexistuje taký darček, ktorým by ste dokázali poďakovať mame za to, že vám dala život. Ak jej však chcete kúpiť perfektný darček, možností je pomerne veľa. Siahajú od sladkých bonbonier, sentimentálnych drobností až po praktické pomôcky. Mamy sa potešia takmer všetkému, pretože darček je práve od vás. Pokiaľ sa však trafíte do jej vkusu, bude mať jej radosť ešte väčšie rozmery. 

Knihou nikdy nič nepokazíte, ak viete, aký žáner preferuje. Čo však určite uzná za hodnotné je rodinná kronika. Takisto sa poteší, ak dáte vypracovať rodinný rodokmeň, prípadne zistíte, odkiaľ presne pochádza jej krv. Ak ste kvety darovali na každý jej sviatok, vyskúšajte jedlé kytice z ovocia a čokolády. Drobný šperk na Vianoce či na Deň matiek je takisto spoľahlivou voľbou, rovnako ako aj ručne napísaná báseň s vyznaním lásky.

Tipy na darčeky pre ženy – Krok za krokom

Nájsť to pravé si vyžaduje trochu aktivity z vašej strany. Nie je to nesplniteľná misia, najmä ak dotyčnú osobu poznáte. Aby ste sa vyhli sklamaniu, prípadne vlažnej reakcii zo strany obdarovanej, odporúčame najprv tento postup:

  • Zistite si, čo má rada. Netriafajte naslepo ani netipujte. Nevyberajte nič podobné
  • Nebojte sa zopakovať to, čo zabralo na predošlý sviatok, ak z toho bola nadšená
  • Spomeňte si, z čoho v minulosti nemala veľkú radosť, ba dokonca bola sklamaná
  • Zalovte v pamäti, čo vám hovorila minule na káve, keď ste sa rozprávali o Vianociach
  • Opýtajte sa nenápadne jej kamarátok a kolegýň, čo by si priala a o čom hovorí
  • Skúste od nej zistiť webové stránky, ktoré sleduje na sociálnych sieťach
  • Všimnite si, čo používa a čo si pravidelne kupuje. Doplňte jej zásoby, ktoré sa jej míňajú
  • Spýtajte sa jej priamo, čo by si želala dostať bez ohľadu na rozpočet
  • Nekupujte bezhlavo. Niekedy je jeden správny darček viac ako desať nesprávnych
  • Choďte spolu vybrať niečo pekné. Budete tráviť spolu čas a získate istotu, že sa poteší

Malé darčeky môžu byť tiež veľmi zábavné

Spomienky z detstva dokážu vyčarovať úsmev na každej tvári. Obzvlásť, keď sú milé a žena na ne časom tak trochu zabudla. Dajte jej zarámovať fotky z detstva alebo nájdite zabudnuté pohľadnice z dovoleniek, ktoré sa povaľovali niekde na dne šuplíku. Ak má zmysel pre humor, dajte jej vyrobiť karikatúru, prípadne puzzle z fotky, ktorá sa spája s vtipnou príhodou či zážitkom. 

Tričká, hrnčeky, aj perá s vtipnou potlačou alebo maličkosť s citlivou recesiou môžu rozveseliť a potešiť zároveň. Smiešne ponožky alebo papuče spravia dobrú náladu, rovnako ako aj kniha s humorne ladenými poviedkami. Ak viete, že vaša kamarátka, manželka alebo kolegyňa stále hovorí, ako chce začať cvičiť jogu, pokojne jej kúpte podložku na cvičenie. Ak nerada upratuje, darujte jej miniatúrny ručný vysávač. O zábavu máte postarané. 

Dajte svojej svokre milé prekvapenie

Netradičné darčeky pre ženy ocenia najmä tí, ktorí hľadajú niečo originálne pre svoje svokry. Možno to nie je vaša mama, ale zohráva dôležitú úlohu v dynamike vašej rodiny. Či už ide o  špeciálnu príležitosť, Vianoce alebo jej narodeniny, perfektný darček pre vašu svokru by mal byť v prvom rade premyslený a skutočne zohľadňovať jej osobnosť a záujmy.

Svokry milujúce kúpele a domáci wellness ocenia soľ do kúpeľa alebo kvalitné prípravky do vane. Pokiaľ sú vyrobené z prírodných zložiek, dajú sa pridať do horúcej vody a vytvárajú skutočne upokojujúci zážitok. Ak je vaša svokra perfektná kuchárka či pekárka, doprajte jej kuchynského robota, knihu receptov alebo sušičku na ovocie. Ak je už starou mamou, dajte jej vyrobiť náhrdelník s vyrytými iniciálami vnúčat, ktoré tak bude môcť nosiť stále pri srdci.

Tipy na darčeky pre sestru

Je vaša sestra vášnivá cestovateľka? V tom prípade máte neskutočné množstvo nápadov na darčeky. Určite ju potešíte kvalitným kufrom, či dobrou cestovnou taškou, o ktorej sa ľahko zbalí na víkendový výlet. Ak pridáte aj čítačku kníh, bude mať vyplnený čas počas cesty lietadlom vlakom či autom. Hodí sa aj malý cestovný vankúš a sada jej obľúbenej kozmetiky či parfumov v cestovnom balení. 

Nezabúdajte aj na jej koníčky. Pokiaľ rada športuje, zistite si, aké značky tenisiek, rakiet čo hodiniek používa. Ak rada maľuje alebo sa len chystá s tým začať, kúpte jej maliarsky stojan alebo kurz umeleckej maľby. No a pokiaľ ručne vyrába šperky, kozmetiku alebo sviečky, istotne ju poteší sada nových pracovných nástrojov a komponentov, ktorých šikovný pár rúk nikdy nemá dosť. 

Aký darček zvoliť pre babku?

Stará mama väčšinou nechce nič, len zdravie. Avšak určite nájdete niečo, čo nemá a urobí jej to radosť. Najmä ak je užitočný a ešte aj sentimentálny. Babičky totiž veľmi rady spomínajú a často sa obzerajú do čias minulých. Čokoľvek spojené s mladosťou, rodinou alebo vnúčatami jej urobí obrovskú radosť. 

Vyrobte jej fotoalbum. Stará mama má pravdepodobne niekoľko fotografií zo starej školy, toto je jeden zo spôsobov, ako urobiť digitálne fotografie a z nich následne aj fotoknihy.  Stačí nahrať niektoré z jej obľúbených obrázkov, prispôsobiť obal, farby a titulky a môžete vytvoriť knihu, ktorú si bude nekonečne vážiť. Ak si pri nej bude môcť vypiť obľúbený kvitnúci čaj, darujte jej hrnček s vašou fotkou. Takisto aj deka alebo mäkký pléd jej navodia pocit pohodlia a vždy si na vás s láskou spomenie. 

Nájsť perfektný darček pre ženu, ktorú všetci milujú, môže byť niekedy ťažká úloha, ale nie je nemožná. 

Bezplatná registrácia na našej stránke Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!