Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !

Nápady na darčeky

Nápady na darčeky prídu vhod počas celého roka. Vianoce, Valentín, narodenie dieťaťa, prvý deň v novej práci či svadba je len zopár príležitostí, kedy pre svojich blízkych vyberáme dar. Darčekmi vyjadrujeme lásku, preukazujeme vďaku a povzbudzujeme deti aj dospelých. Nech už vyberáte darček pre rodičov, partnera, vašich kolegov alebo deti, darček vždy posilní vaše unikátne puto. Výber toho správneho darčeka si niekedy však vyžaduje istú dávku plánovania. Prinášame vám preto nápady na darčeky vhodné pre každú príležitosť a pre všetky vekové kategórie.

Nápady na darčeky: Nájdite perfektné darčeky

Darovať svojmu blízkemu darček poteší rovnako obdarovaného, ako aj vás. Je preto slušnosť vždy prijať dar s nadšením a preukázať vďačnosť. Za každým darčekom sa predsa skrýva myšlienka na danú osobu a čas venovaný jeho výberu. Ako však vybrať ten správny darček, ktorý príjemca ocení aj za hranicu slušnosti? Poradíme vám, ako postupovať.

Aby ste vybrali čo najlepší darček treba zvážiť, či sú to darčeky pre ženy alebo darčeky pre mužov, prípadne pár, ktorých chceme obdarovať. Veková kategória vám taktiež napovie, aký druh darčekov je ten pravý rovnako ako aj vzťahu, ktorý k danej osobe máte. Cenovo nákladnejšie darčeky sú väčšinou vyhradené pre blízky okruh rodiny a užší okruh priateľov. Nech už je však váš rozpočet na darčeky akýkoľvek, nič nenahradí spoločne strávený čas a budovanie vášho vzťahu po celý rok. Darček je len bonusom, ktorý váš vzťah ešte viac upevní.

Individuálne a kreatívne nápady na darčeky pre malých aj veľkých

Darček je v prvom rade oslavou vášho vzťahu k obdarovanému a prejavenie vďačnosti zaň. Čím osobnejší preto váš darček bude, tým väčšia bude jeho emocionálna hodnota. Okrem narodenín, menín, Vianoc a Valentína je počas roka omnoho viac príležitostí na obdarovanie. Spomenieme len prvý deň v škole pre deti, ale taktiež prvý deň v novej práci pre dospelých. Narodenie dieťaťa, ukončenie vysokej školy či školského roka sú ďalšie príležitosti na oslavu a s ňou spojené darčeky pre deti.

Niekedy presne viete, čo svojim deťom, rodine a priateľom darovať, inokedy však výber daru zaberie aj niekoľko dní. Zoznam tých najväčších udalostí na rok dopredu vám preto pomôže plánovať výber darov v predstihu a ušetrí vám zhon na poslednú chvíľu.

Inšpirácií na nápady na darčeky je neúrekom. Vhodnou voľbou pre ľudí, ktorých až tak dobre nepoznáte je darčekový kôš zložený z luxusných potravín, kozmetiky a sviečok. Prosto z produktov, ktoré sa dajú spotrebovať a ktoré ocení väčšina z nás.

Knižky sú stále in

Knižky ako dar sú vhodné pre všetky vekové kategórie a pre všetky tipy vzťahu. Premyslene vybraná knižka poteší starých rodičov, deti, partnera, aj vášho nadriadeného v práci. Na darovaní knihy je niečo intelektuálne a obdarovanému ňou tak veľmi polichotíte. Okrem beletrie a poézie sú populárne aj takzvané knihy na konferenčný stolík, ktoré v byte slúžia na zabavenie hostí. Môže to byť luxusnejšia kniha o umení, móde, alebo cestovaní. Pre deti sú okrem detských a interaktívnych knižiek vhodné aj komiksy, atlasy a encyklopédie.

Oblečenie a doplnky

Zimné rukavica a čiapka pre manžela, luxusný šál ako darček pre babku alebo topánky do dažďa pre deti. Darčeky v podobe oblečenia spadajú do kategórie vecí, ktoré sú užitočné a potrebné. Aktovka do práce alebo kabelka navečer ako darček pre najlepšiu kamarátku sú taktiež veľmi pekné a dômyselné darčeky. Keď sa rozhodnete pre výber oblečenia a doplnkov pre dospelých alebo pre deti, musíte veľmi dobre poznať ich individuálny štýl a veľkosť.

Niet nad spoločné zážitky

Spoločný výlet, pozvanie na večeru, vstupenky pre deti do zábavného parku alebo do zoo sú krásne darčeky a skvelá príležitosť, ako si vytvoriť nové spoločné spomienky. Kreativite sa pri výbere aktivity medze nekladú. Okrem lístkov do kina a divadla sú aktuálne aj virtuálne návštevy koncertu či galérie. Hladáte darček pre muža k narodeninám alebo darček pre brata? Pretekanie sa na motokárach, návšteva lunaparku alebo bowling sú taktiež obľúbené aktivity pre mužov ale aj pre celú rodinu.

Záľuby, šport a technické vychytávky

Pred výberom darčeku porozmýšľajte, či má daná osoba nejaké záľuby a koníčky. Máte v rodine niekoho, kto rád kreslí? Čo takto mu darovať maliarsky stojan, alebo nové farby? Karimatka na yógu a elastické gumy na cvičenie zase potešia fitness nadšencov. Technické vychytávky sú taktiež obľúbeným a užitočným darčekom! Nové slúchadlá či obaly k nim, štýlové bezdrôtové nabíjačky alebo prenosný reproduktor potešia širokú škálu ľudí. Takéto darčeky sú nielen skvelé nápady na darčeky pre mužov, ale aj pre iných.

Originálne darčeky pre každú príležitosť

Samozrejme, nie je nič zlé na klasických darčekoch, akými sú napríklad zimné ponožky, šál, či kniha. Pokiaľ však chcete byť oveľa viac originálny a darovať svojim blízkym niečo naozaj nevšedné, zapojte do výberu daru svoju fantáziu.

Narodilo sa vašej kamarátke dieťa a potrebuje darček pre novorodenca alebo darček do domácnosti? Čo takto jej darovať profesionálne upratanie bytu alebo babysitting? Vaši rodičia neustále rozprávajú o tom, ako radi by sa naučili cudzí jazyk. Niet pre nich lepšieho daru ako zápis do jazykovej školy. Svojim deťom môžete taktiež dopriať takmer akýkoľvek online kurz, aby sa aj doma zabavili nevšedným spôsobom.

Predplatné obľúbeného časopisu, alebo zakúpenie meditačnej aplikácie sú dary, ktoré potešia po celý rok. Rovnako ako aj hodina s osobným trénerom, či už online alebo vo fitness centre. Mesačná donáška jedla do práce je tiež pekný a hodnotný darček pre vyťaženú partnerku.

Buďte kreatívny a darujte blízkym osobný darček vyrobený len pre nich

Pri obdržaní darčeku vyrobeného s láskou len pre nás sa nám tisnú slzy do očí. Ručne vyrobené darčeky, ako napríklad darček z dreva alebo darčeky objednané  na mieru sú originálne a jediné svojho druhu. Ak sa aj vy chystáte ukázať svojim blízkym, ako veľmi vám na nich záleží výrobou originálneho daru, máme pre vás niekoľko unikátnych nápadov.

Fotografie ako darček

Pohľad na krásne zarámovanú spoločnú fotografiu zahreje na duši. Spoločné fotografie v tvare srdca sú vhodné aj ako darček na Valentína. Kalendár s rodinnými fotografiami na rok dopredu rozveselí všetkých členov rodiny, rovnako ako aj hrnček do práce s fotografiou a unikátnym odkazom. Našich najmenších zabavia stavebné kocky, ktoré musia správne otočiť tak, aby z nich postavili jednotlivé fotografie. Pre nového kolegu v práci môžete nechať vyrobiť úsmevné tričko s fotografiami a odkazmi od celého tímu.

Gravírované darčeky

Gravírovanie monogramom sa väčšinou spája s luxusnejšími darmi, ako napríklad so značkovou kabelkou alebo peňaženkou. Gravírovanie alebo ozdobenie látky monogramom však dnes ponúka aj plno iných spoločností a to na počkanie. K výročiu svadby môžete nechať pre šťastný pár vyrobiť gravírované poháre na šampanské alebo víno. Pero alebo zapaľovač s gravírovaním taktiež patria k nadčasovým darom. Šperk s gravírovaním je vhodný valentínsky darček pre ženu. Obal na telefón alebo laptop so špeciálnou potlačou poteší malých aj veľkých.

Milé odkazy a povzbudenia

Každý z nás potrebuje čas od času povzbudiť a pripomenúť si, že má okolo seba milujúci okruh rodiny a priateľov. Čo takto vyrobiť sériu povzbudzujúcich odkazov pre vášho blízkeho? Na papierové kartičky ručne napíšte, čo všetko ste spolu zažili, čo si na danom človeku vážite alebo mu poprajte pekný a úspešný deň. Tieto kartičky môžete vložiť do zapečatených obálok a previazať stuhou, alebo zrolovať do menších fľaštičiek a naplniť nimi presklený pohár so svetielkami a inými ozdobami.

Pečené darčeky v špeciálnom balení

Ste dobrá kuchárka a vaše koláče a džemy si pochvaľuje celá rodina a všetci známy? Využite tieto schopnosti pri príprave originálneho a hlavne chutného daru! Trvanlivé koláče a tyčinky, domáce zaváraniny, džemy a marmelády naaranžujte do darčekového koša, alebo ozdobnej krabice. Ku každému produktu môžete napísať individuálny a vtipný odkaz a prípadne balíček doplniť o sériu dezertných tanierikov, alebo chutného likéru.

Darujte zdravie v podobe doplnkov výživy

Darovaním starostlivo vybraných doplnkov výživy a stravy ukážete obdarovanej osobe, že vám na nej naozaj záleží. Pri ich výbere vychádzajte z veku a pohlavia obdarovaného, rovnako ako aj z účinku daného doplnku. Má váš partner problémy so spánkom? Prírodné kvapky na uvoľnenie v balíčku vitamínov určite potešia. Rovnako ako aj vonné či masážne oleje. Takýto balíček na posilnenie imunity, vitality a celkového zdravia je vhodný nielen pre starších ľudí. Môžete ho zostaviť aj ako darček pre muža na Valentína.

Predplatné filmov, hudby a kníh s nápadom

Potešte svojich blízkych predplatným filmového kanála, hudobnej služby alebo aplikácie s audio knižkami. Ako tento darček však spraviť viac individuálnym? Vytvorte pre obdarovanú osobu špeciálny playlist, zoznam kníh, ktoré im odporúčate alebo zoznam filmov, ktoré by ste si s nimi radi pozreli spoločne.

Darčeky by mali byť hlavne od srdca a my veríme, že vás naše nápady na darčeky inšpirovali a pomohli vám vybrať ten správny darček pre milovanú osobu.

Na Westwing je bezplatná registrácia: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!