Hľadať

Pohovky

Zoradiť
904 Výrobkov
Zoradiť

Pohovky a gauče: neodmysliteľný kúsok do každej domácnosti

Základom každej obývačky je pohodlná a štýlová pohovka. Jej hlavnou úlohou je poskytnúť dostatok miesta na sedenie alebo ležanie. Využijete ju pri pozeraní filmov, posedení s priateľmi či pri čítaní knihy. Vhodné sú aj do detskej izby, spálne alebo hosťovskej izby. Každá sedačka by mala ladiť s miestnosťou, v ktorej sa nachádza. Výhodou nakupovania vo Westwing je široká ponuka farieb, štýlov a materiálov. Svoj vysnívaný model v nej určite nájdete aj vy.

Aké typy pohoviek existujú a aké sú ich vlastnosti?

V ponuke Westwing objavíte veľké množstvo rôznych typov sedačiek. Každá má iné vlastnosti a funkcie. Niektoré dokážu nahradiť posteľ, iné vyplnia prázdne miesto v obývačke. K základným typom sa radia:

 • Rohové pohovky
 • Tento druh pohoviek je veľmi praktický pretože vyplní prázdny roh. Využijete ich najmä v malých obývačkách, kde potrebujete ušetriť miesto.

 • Rozkladacie pohovky
 • Rozkladacie pohovky môžete v priebehu niekoľkých minút premeniť na pohodlnú posteľ. Využijete ich nielen v obývačkách, ale aj hosťovských izbách.

 • Modulárne pohovky
 • Sú ideálne pre milovníkov interiérového dizajnu. Skladajú sa z niekoľkých modulov, ktoré sa dajú rozdeliť. Pokojne ich kombinujte ako uznáte za vhodné.

 • Ležadlá
 • Príjemné doplnkové posedenie predstavujú ležadlá alebo takzvané leňošky. Oceníte ich napríklad v predsieni alebo spálni. Ich základom je vysoká pohodlnosť a štýlovosť.

  Sedačky sa delia na množstvo rôznych kategórií. Nakupovať ich môžete aj podľa veľkosti vašej rodiny. Malé pohovky ocenia rodiny s dvomi alebo tromi členmi. Ak je vás doma viac, siahnite po pohovke v tvare U alebo L.

  Prípadne sedačku vyberajte na základe rozmerov miestnosti, v ktorej sa bude nachádzať. Veľké pohovky oceníte vo veľkej obývačke, ležadlá ako doplnok v predsieni alebo spálni. Dokonca, niektorí využívajú ležadlá v kanceláriách.

  Nákup pohovky: naše tipy, ktoré vám pomôžu s výberom

  Nákup pohoviek na Westwing je jednoduchý. Dôvodom je veľký výber farieb, materiálov, štýlov, rozmerov a tvarov. Na svoje si prídu veľké i malé rodiny, jednotlivci či ľudia hľadajúci zaujímavý dizajnový kúsok do pracovne. Podľa svojich predstáv si vyfiltrujte pohovku, ktorá vám do miestnosti sadne ako uliata.

 • Veľkosť pohovky je kľúčová
 • Každá domácnosť potrebuje inú pohovku. Jej rozmery by sa mali odvíjať od počtu členov v domácnosti a veľkosti miestnosti. V malej obývačke by veľká sedačka zavadzala. Vyberajte si priestorovo nenáročné modely. Napríklad pohovka v tvare písmena L vyplní prázdny a nevyužitý roh.

  Do veľkej obývačky vyberte masívny a veľký model, ktorý sa nestratí. Prípadne využite sedacie súpravy obsahujúce menšiu a väčšiu pohovku a kreslo.

 • Nezabúdajte na rozpočet
 • Pred samotným výberom sa rozhodnite, akú maximálnu sumu ste ochotní za sedačku zaplatiť. Ponuku si takýmto spôsobom zúžite a nakupovanie urýchlite. Myslite však na to, že kvalitná sedačka vám vydrží roky. Vyššiu investíciu určite neoľutujete.

 • Štýl a farba
 • Pri štýle a farbe máte úplne voľnú ruku. Vyberajte to, čo sa vám páči. Držať sa môžete štýlu miestnosti. Sedačky v bledých a sivých farbách patria k najobľúbenejším. Dôvodom je elegantný a minimalistický vzhľad. Plus, hodia sa k úplne všetkému.

  Výrazná pohovka v zaujímavej farbe môže pôsobiť ako dominantný prvok určujúci štýl miestnosti. Pritiahne pozornosť, zaujme a nič ňou nepokazíte!

 • Účel použitia a doplnkové funkcie
 • Ak vyberáte pohovku do obývačky, pravdepodobne ju budete využívať najmä na sedenie a ležanie. Poobzerajte sa preto po mäkkých a pohodlných typoch. Pre ešte lepšie pohodlie sa pozrite na štýlové dekoračné vankúše v našej širokej ponuke.

  K doplnkovým funkciám sa radí napríklad možnosť rozloženia alebo úložný priestor. Pohovky s úložným priestorom patria k najobľúbenejším. Môžete do nich uložiť všetko, čo potrebujete, ako napríklad vankúše, knihy, časopisy alebo iné maličkosti.

 • Sledujte náročnosť čistenia
 • Čistenie sa odvíja od materiálu. Koža sa umýva jednoducho. Stačí vám na ňu voda. Po dlhšom čase sa však môže zničiť. Preto by ste na ňu mali používať špeciálne prípravky. Zamat sa čistí ťažšie. Na menšie nečistoty vám postačí navlhčená handrička. Na rozliate tekutiny by ste mali používať špeciálne prípravky.

  Klasický textilný poťah vyčistíte podobne ako zamat. Stačí navlhčená handrička, prípadne čistiace prípravky. Ak sa dá dať dole, operte ho v práčke.

  Ak si neviete rady s čistením sedačiek, pripravili sme pre vás dôkladný postup, ako na čistenie sedačky domácimi prostriedkami.

  Užívajte si rýchle doručenie s Westwing a doplňte svoju obývačku o modernú a trendy pohovku.