Hľadať

Rozkladacie pohovky

100 Výrobkov
Zoradiť: Obľúbenosť
Zoradiť: Obľúbenosť

Rozkladacie pohovky: naše tipy, ktoré vám pomôžu s výberom

Prišla k vám návšteva a plánuje prespať? Alebo si vaše dieťa pozvalo priateľov a potrebujú viac miesta na sedenie? Na obe situácie, a množstvo ďalších, je odpoveďou rozkladacia pohovka. Jej hlavnou úlohou je poskytnúť dostatok miesta nielen na sedenie, ale aj na ležanie či dokonca spanie. V prípade potreby ju viete za veľmi krátky čas zmeniť na dodatočné lôžko. Vyberte si zo širokej ponuky kvalitných a zaujímavých sedačiek Westwing aj vy. Buďte pripravení ponúknuť miesto na spanie každému, kto príde.

Primárny účel rozkladacej pohovky

Rozkladacia pohovka môže mať niekoľko spôsobov využitia. Väčšina si ju do domácností kupuje kvôli možnosti roztiahnutia. V priebehu niekoľkých minút z nej môžete spraviť plnohodnotnú posteľ. Využijete ju napríklad v prípade, keď vás navštívia priatelia alebo rodina.

Existujú však aj rozkladacie sedačky na každodenné spanie. Vhodné sú napríklad do menších bytov, kde bojujete s priestorom. Ráno, hneď ako vstanete, ich jednoducho zložíte a využívate ako klasickú pohovku.

 • Do akej izby pohovku vyberáte?
 • Do obývačky sa hodia väčšie rozkladacie pohovky a sedacie súpravy. Miesto na sedenie si na nich nájde každý člen rodiny. Ak vyberáte sedačku do spálne alebo detskej izby, môžete siahnuť po menších prevedeniach. Spravidla pre jednu, maximálne dve osoby.

  Do hosťovských izieb kúpte sedačku s minimálne dvomi lôžkami na spanie. Nikdy neviete, koľko hostí vás navštívi. Takýmto spôsobom budete vždy pripravení. K sedačke nezabudnite dokúpiť pekný a praktický nočný stolík. Vaši hostia si naň budú môcť odložiť všetky potrebné veci.

  Niektorí si tento typ sedačiek volia aj do pracovne. Počas dlhých a namáhavých dní si na nich môžete oddýchnuť, prípadne pospať. Do pracovne stačí menšia, jednolôžková posteľ.

 • Aká veľkosť je najlepšia?
 • Veľkosť pohovky sa odvíja od množstva externých faktorov. Jedným je napríklad počet ľudí, ktorí ju budú využívať. Ak kupujete sedačku do hosťovskej izby, dopredu neviete, koľko hostí príde. Je preto dobré zvoliť stredne veľkú alebo veľkú sedačku s dvomi alebo tromi lôžkami.

  Ak chcete v miestnosti ušetriť miesto, siahnite po pohovkách v tvare L. Sú síce väčšie, no dokážu prakticky vyplniť roh. Poskytujú veľa miesta na sedenie a po roztiahnutí sa na nich vyspia minimálne dve osoby.

  Pohovka do spálne, detskej izby alebo pracovne nemusí mať príliš veľké rozmery. Stačí, keď poskytne miesto na spanie jednej alebo dvom osobám. V takomto prípade je dobré siahnuť po minimalistickom tvare I.

  Z ponuky Westwing si môžete pohovky vyberať aj podľa počtu miest. Dvojmiestne si nájdu využitie v menších rodinách, troj a štvormiestne vo väčších. Po roztiahnutí dokážu plnohodnotne nahradiť klasickú posteľ.

 • Aký typ matraca?
 • Ak na rozkladacej pohovke plánujete spávať pravidelne, nezabúdajte, že musí mať kvalitný matrac. Rovnako ako postele. Najlepším typom je pamäťová pena. Telu sa dokáže prispôsobiť a poskytne správnu oporu. Obľúbený je aj latex, ktorý je síce tvrdší, no pre chrbticu je ako stvorený.

  Správny matrac ovplyvňuje váš spánok a celkové zdravie. Preto naň pri výbere rozhodne nezabúdajte.

 • Aký typ materiálu?
 • V ponuke Westwing nájdete širokú ponuku rôznych typov materiálu. K najviac zastúpeným sa radí zamat, ktorý je charakteristický vysokou kvalitou, dlhou výdržou a luxusným vzhľadom. Je príjemný na dotyk a veľmi dobre sa na ňom sedí a leží. Nájdete ho v mnohých farebných prevedeniach, od sivej až k smaragdovo zelenej.

  Ďalším z materiálov je ľan charakteristický odolnosťou, širokou farebnou škálou a moderným výzorom. Hodí sa do každej obývačky, hosťovskej izby, spálne či pracovne. Okrem toho v ponuke nájdete polyester alebo kombináciu iných materiálov.

 • Doplnkové funkcie
 • Praktické sedačky majú doplnkové funkcie, ako napríklad úložný priestor. Rozkladacie pohovky s úložným priestorom využijete v spálni, detskej izbe aj obývačke. Môžete doň uložiť posteľnú bielizeň, deky, vankúše a paplóny. Prípadne priestor použite na uskladnenie maličkosti, ako sú knihy alebo iné dekorácie.

  Doplnkom, ktorý určite oceníte, sú kolieska. Tie pomáhajú pri rozkladaní a skladaní sedačky. Celý proces si výrazne urýchlite.

 • Starostlivosť o pohovku by mala byť jednoduchá
 • Ak nechcete stráviť hodiny pri čistení pohovky, dopredu zistite, akým spôsobom sa udržiava. Koža je na údržbu najjednoduchšia. Nečistoty stačí zotrieť mokrou handričkou. Nezabudnite sa o ňu starať špeciálnymi prípravkami.

  Textil je na tom horšie. Menšie nečistoty zotriete handričkou, no tekutiny budete musieť vyčistiť špeciálnymi prípravkami. Prípadne, ak sa dá stiahnuť dole, vyperte ho v práčke. Pozor by ste si mali dávať na zamat. Čistí sa pomerne ťažko. Do práčky ho určite nevkladajte.

  Nájdite si svoju novú rozkladaciu pohovku na každodenné alebo príležitostné spanie online

  Ponuka Westwing je široká. Nájdete v nej malé a veľké pohovky, rôzne tvary a univerzálne aj výrazné farby. Na svoje si príde úplne každý, nehľadiac na preferovaný štýl. Sedačky sa zapáčia aj milovníkom luxusných dizajnérskych kúskov. Vyberte si podľa svojej obľúbenej značky.

  Pri nákupe získavate automaticky množstvo benefitov, ako napríklad rýchle a bezplatné doručenie či možnosť vrátenia tovaru do 100 dní od nákupu. Nechýbajú ani dizajnové a štýlové kúsky či renomované a známe značky. Vyberte si ešte dnes.

  Inšpirujte sa rozmanitým svetom Westwing a doplňte svoj domov pohodlnou rozkladacou pohovkou presne podľa vašich predstáv.