Hľadať

Taniere

Zoradiť
233 Výrobkov
Zoradiť
* Táto cena odráža najnižšiu cenu za posledných 30 dní pred jej znížením

Krásne prestretý stôl: štýlové taniere do vašej kuchyne

Taniere sú nepostrádateľnou súčasťou výbavy každej kuchyne. Okrem toho, že slúžia pri podávaní jedla a dokážu byť nádhernou ozdobou celého stolovania, sú veľmi praktické aj na servírovanie rôznych pochúťok, zákuskov či ovocia počas celého dňa. Máte chuť niečo pochrumkávať popri práci za počítačom, počas pozerania filmu alebo pri čítaní knihy? Stačí si na to prichystať vhodný tanier a podložky pod tanier a nemusíte mať starosti s neporiadkom. Potešte sa pritom aj jeho výnimočným dizajnom. Vaši hostia budú taktiež určite očarení, keď ich počas návštevy ponúknete niečím na zahryznutie z krásnych tanierov.

Súpravy tanierov online na Westwing

V našej ponuke môžete nájsť pestrú škálu tanierov rôznych farebných a dizajnových prevedení, ktoré sa dajú kúpiť samostatne po jednom kuse, alebo v rôznych súpravách. Pri výbere myslite aj na to, či ich chcete prakticky a všestranne využívať v domácnosti alebo majú spĺňať skôr dekoratívnu funkciu. Trendom je multifunkčnosť, ktorú vo Westwing určite nájdete.

Z akých druhov tanierov si u nás môžete vybrať?

 • plytké taniere – používajú sa predovšetkým na podávanie hlavného jedla, no dajú sa však využiť aj na servírovanie syra, jednohubiek alebo prípravu obloženého taniera.
 • dezertné taniere – menší rozmer týchto tanierov umožňuje široké využitie počas raňajok alebo pri podávaní zákuskov či iných menších jedál. Niekedy sa dajú použiť aj ako podšálky.
 • hlboké taniere – tradičné využitie nájdu pri servírovaní polievky, ale dokážu poslúžiť aj ako krásna náhrada misky, napríklad na servírovanie ovocia alebo čipsov.
 • podložky pod taniere – vďaka nim pôsobí stolovanie ešte elegantnejšie a takisto chránia stôl a prestieranie pred zamazaním od jedla.
 • Pri tanieroch je pravdaže dôležitý aj materiál, z ktorého sú vyrobené. Napríklad kamenina pôsobí drsnejšie ako porcelán, a preto sa skvele hodí do rustikálneho či vidieckeho štýlu. Porcelán je veľmi odolný a výborne sa hodí na všestranné využitie v gastronómii. Dobre odoláva aj používaniu príboru.

  Pokiaľ máte radi pestrofarebné riady, spestrite vašu kuchynskú výbavu rastlinnými alebo zvieracími motívmi. Nájdete tu aj nádherné geometrické vzory po celej ploche taniera. Pre striedmejší a decentnejší štýl sú výbornou voľbou jednofarebné moderné taniere, poprípade tie s jemným vzorovaním.

  Samostatné taniere do kuchyne či celé jedálenské súpravy – každý druh u nás nájdete v naozaj štýlovom prevedení a to aj od renomovaných dizajnérskych značiek. Nechajte sa inšpirovať napríklad originálnym dizajnom škandinávskych jedálenských súprav.

  Stolovanie so štýlom

  Pre vkusné stolovanie je vhodné doplniť jednofarebnú súpravu tanierov a pohárov vzorovaným obrusom, a opačne – pestré riady krajšie vyniknú na jednoduchšom obruse. Na stoloch väčších rozmerov krásne vyniknú masívnejšie taniere a riady väčších rozmerov, pre menší stôl je lepšie zvoliť tradičnú veľkosť. Stolovanie by vždy malo pôsobiť harmonicky a byť príjemným a radostným zážitkom pre všetkých prísediacich.

  Skrášlie vašu kuchyňu a jedáleň novou súpravou tanierov alebo čo i len jedným skvostným kúskom. Vďaka rýchlemu doručeniu sa z nich budete môcť čoskoro tešiť! Využite aj ďalšie výhody nakupovania online na Westwing a ponorte sa s nami do úžasného sveta nábytku a dekorácií.