Hľadať

Čalúnené postele

Zoradiť
118 Výrobkov
Zoradiť

Čalúnené postele: nájdite si čalúnenú posteľ v krásnom dizajne

Čalúnené postele sa radia k obľúbeným typom postelí, ktoré sa nachádzajú v mnohých spálňach. Niet sa však ani čomu čudovať. Známe sú svojou pohodlnosťou, štýlovým dizajnom a robustnosťou. Vďaka minimalistickému, spravidla bledšiemu prevedeniu, dokážu zaujať a zapadnúť do akéhokoľvek štýlu. Samozrejme, na trhu nájdete aj tmavšie modely odeté do sivej, čiernej alebo hnedej. Tie zas lákajú elegantnosťou a dávajú vám istotu, že aj po rokoch budú vyzerať stále moderne.

Čalúnené postele: ako si vybrať?

Výber čalúnenej postele nie je náročný, no je dobré, keď sa v rámci celého procesu zameriate na niekoľko základných parametrov:

Rozmery – ide o základný a jeden z najdôležitejších parametrov. Zistíte podľa neho, či sa vám posteľ do spálne zmestí a či nezaberie príliš veľa miesta. Čalúnená posteľ je známa tým, že je skôr masívnejších a väčších rozmerov, preto očakávajte dominantný kúsok. Najbežnejší rozmer, s ktorým sa stretnete sú čalúnené postele 180x200 cm. V našej ponuke však nechýbajú ani ďalšie rozmery: 140x200 cm alebo 160x200 cm.

Farba – bledšie odtiene, ako napríklad biela, béžová alebo karamelová sú univerzálne a dajú sa skombinovať s takmer každou farbou. Uľahčujú vám tak dekorovanie miestnosti a jej zariaďovanie. Tmavé čalúnené postele sa kombinujú náročnejšie, no poskytujú štýlový a nadčasový vzhľad.

Úložný priestor – čalúnená posteľ s úložným priestorom je praktickým kúskom vo vašej domácnosti. Využíva miesto, ktoré by bolo inak prázdne. Skvelo sa hodí do bytov a domov, kde je nedostatok úložného priestoru.

Ďalšie detaily – pri výbere čalúnených postelí následne pozerajte na to, ako vyzerá ich čelo, prípadne či majú nožičky alebo je priestor pod nimi vyplnený. Ak už posteľ máte, ale chceli by ste ju niečím obzvlášniť, môžete si vybrať aj zaujímavé čelá postelí zo zamatu alebo ratanu.

Charakteristika a výhody čalúnených postelí

Čalúnené postele sú charakteristické tým, že hneď na prvý pohľad vyzerajú elegantne a zaujímavo. Masívny dizajn z nich robí dominantný prvok, ktorý pritiahne pozornosť hneď po tom, ako vstúpite do miestnosti. V spálni vytvárajú príjemnú domácu atmosféru a sú znakom komfortu a pohodlia. K ich najväčším výhodám sa radia:

 • veľké množstvo farebných prevedení,
 • možnosť vybrať si jedno aj dvojlôžkový typ,
 • dlhá životnosť,
 • zaujímavé detaily, ako dominantné čelo, prepracovaný rám či minimalistické nožičky,
 • niektoré modely disponujú úložným priestorom,
 • väčšina čalúnených postelí je vysoká, vďaka čomu sa na nich skvelo spí.

 • Čalúnená posteľ s úložným priestorom: štýlové a funkčné riešenie

  Miesta v dome alebo byte nie je nikdy dosť. Nehľadiac na to, či disponujete nejakým voľným miestom v skrinkách, alebo premýšľate nad kúpou nových, čalúnená posteľ s úložným priestorom je efektívnym pomocníkom. Využíva miesto, ktoré by inak zostalo prázdne, a poskytuje zásuvky na uloženie maličkostí či väčších vecí.

  Je na vás, čo do tohto priestoru dáte. Niektorí ho využívajú na posteľné obliečky, vankúše a paplóny. Iní zas na knihy, detské hračky alebo oblečenie, ktoré často nepoužívajú. Do úložného priestoru vám nikto nevidí, takže ho pokojne využite na to, čo práve potrebujete.

  Vyberajte čalúnené postele z ponuky Westwing

  Čalúnených postelí je veľké množstvo, no ak chcete skutočne kvalitný kus nábytku, ktorý vám vydrží dlhé roky, vyberajte si ho na Westwing. V ponuke objavíte desiatky farebných aj materiálových prevedení, nehovoriac o rôznych detailoch, ako je zaujímavo spracované čelo, veľký úložný priestor či masívny rám. Vyspite sa doružova v novej posteli už dnes!