Hľadať

Boxspring postele

Zoradiť
35 Výrobkov
Zoradiť

Boxspring postele pre váš dokonalý spánok

Hlboký spánok je základom pre dostatok energie a pevné zdravie. Kvalitný oddych však môže, okrem stresu a množstva povinností, narúšať aj nevhodný matrac. Všetky tieto problémy dokáže skvelo vyriešiť masívna a veľmi pekná boxspring posteľ, ktorá priťahuje pozornosť svojou výškou a nadčasovým vzhľadom.

Každý, kto túži po relaxe a oddychu, by sa mal najprv zamerať na svoju posteľ a matrac. Nie všetky vysoké postele sa automaticky radia do kategórie boxspring. Ak doma nejaký model máte, no nie je príliš komfortný, prípadne je už starší, vymeňte ho za nový kvalitný kúsok. Podporíte svoje zdravie a uistíte sa, že sa každú noc dobre vyspíte.

Vysoké manželské postele boxspring sú krásnym doplnkom elegantnej a luxusnej spálne. Predstavujú dominantu miestnosti, ktorá priťahuje pozornosť aj z diaľky. Nehovoriac o tom, že keď ju správne zladíte s ostatnými kusmi nábytku a doplnkami, získate oázu ako stvorenú pre spánok.

Postele boxspring: základné charakteristiky

Boxspring postele sú charakteristické svojou trojvrstvovou konštrukciou, ktorá sa skladá:

Pružinový box v stabilnom drevenom ráme – tento rám nahrádza lamelový rošt, ktorý sa inak objavuje v mnohých klasických posteliach. Rám spravidla nemá nožičky a je priamo položený na zemi, no nie je to pravidlom.

Matrac s pružinovým jadrom – kvalitný matrac nesmie chýbať ani v posteliach boxspring. V tomto prípade ide o model s pružinovým jadrom charakteristický vysokou odolnosťou a dlhou výdržou. Zvyčajne je rovnako veľký ako vrchný matrac a jeho posúvanie zamedzuje masívny rám, do ktorého je osadený.

Topper (vrchný matrac) – vrchný matrac je tenší ako hlavný s pružinovým jadrom. Je však veľmi vzdušný, mäkký a poskytuje dostatočnú oporu chrbta. Môže byť aj zónovaný, aby niektorým častiam tela, napríklad kĺbom, poskytol viac podpory.

Takáto kombinácia poskytuje skvelé pohodlie a dostatočnú oporu počas celej noci. Vy sa tak v posteli nielenže cítite dobre, ale takisto si skvelo oddýchnete a naberiete potrebnú energiu na ďalší deň.

Vysoké manželské postele: aké sú výhody postele boxspring?

Vyvýšené manželské postele boxspring disponujú množstvom zaujímavých výhod. Vďaka nim si ich zamilujete aj vy. K tým najväčším sa radia:

 • vysoký komfort,
 • štýlový dizajn,
 • zloženie pozostávajúce z minimálne troch častí,
 • dvojlôžkové aj jednolôžkové prevedenie,
 • skvelá výška, ktorá zjednodušuje líhanie aj vstávanie,
 • pružiny zabraňujú v prehýbaniu a deformovaniu postele.
 • Vyvýšené postele boxspring majú benefity a silné stránky pre každého. Pri ich pravidelnom používaní sami zistíte, čo vám na nich vyhovuje najviac.

  Kontinentálne postele: ako si vybrať tú správnu?

  Kontinentálne postele, známe skôr pod názvom boxspring, nekupujete každý deň. Ich výber sa preto môže zdať náročný a komplikovaný. Pre zjednodušenie celého procesu sa stačí orientovať na niekoľko základných parametrov:

  Rozmery – máte veľkú spálňu a nevadí vám, keď kontinentálna posteľ zaberie viac miesta? V tom prípade siahnite po masívnom a elegantnom veľkom kúsku, ktorý bude dominantou celej miestnosti. Ak však hľadáte skôr niečo minimalistické, zvoľte nižšie a nie tak široké prevedenia.

  Na Westwing nájdete rôzne rozmery boxspring postelí. Od väčších modelov, akými sú boxspring postele 180x200 cm, až po tie menšie 140x200 cm.

  Dizajn – na Westwing objavíte desiatky farebných aj materiálových prevedení boxspring postelí. Najobľúbenejšie sú bledé odtiene, ako biela, béžová, bledohnedá a karamelová. Veľmi ľahko ich zladíte s ostatným zariadením v okolí. Keď túžite po výraznom nábytku, stavte na čiernu, sivú alebo smaragdovo zelenú.

  Typ – dvojlôžkové boxspring postele sú klasikou, no ak by ste chceli niečo menšie, pokojne zvoľte jednolôžkové modely. Tie sú vhodné najmä do hosťovských alebo detských izieb.

  Úložný priestor – vedeli ste o tom, že postele boxspring môžu mať aj úložný priestor? Presne tak, tento kúsok nábytku vám poskytuje aj praktickú funkciu. Vďaka vysokým manželským posteliam s úložným priestorom získate miesto na uloženie maličkostí či väčších vecí, ako sú posteľné obliečky.

  Trend: Americké postele sú veľmi obľúbené

  Boxspring sa niekedy nazývajú aj americké postele. Dôvod je ten, že tento nábytok prišiel práve odtiaľ. Jeho popularita rastie nielen kvôli krásnemu dizajnu, ale hlavne kvôli komfortu pre každého, nehľadiac na to, či preferujete mäkšie, alebo tvrdšie matrace. Bonusom je dlhá výdrž, čo znamená, že posteľ s vami bude nie zopár mesiacov, ale rovno niekoľko dlhých rokov. Rozhodne sa preto do nich oplatí zainvestovať.

  Postele s matracom: 2v1 pre vaše dokonalé pohodlie

  Postele boxspring sú výhodné aj vďaka tomu, že po ich kúpe nemusíte premýšľať, aký matrac k nim zvolíte. Jednorazová investícia vám dáva istotu konečnej sumy, čo znamená, že posteľ stačí doma rozložiť a užívať si jej vysoké pohodlie.

  Postele s matracom takýmto spôsobom uľahčujú zariaďovanie spálne a sú dobrým riešením pre zaneprázdnených ľudí. Nehovoriac o tom, že sa vyhnete nákupu nevhodného matraca, ktorý si nebude rozumieť s roštom, či naopak.

  Nakupujte kvalitné boxspring postele v exkluzívnej ponuke na Westwing

  Zapáčili sa vám boxspring postele a zistili ste, že by sa vám do domácnosti minimálne jedna hodila? V tom prípade stavte na odborníka, ktorým je Westwing, a vyberte si zo širokej ponuky. Zvoľte si farbu, materiál aj rozmery podľa svojich potrieb a uistite sa, že každá noc bude plná sladkých snov a hlbokého spánku.